Пост на кој сте се изнасмеале

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.588
Поени од реакции
81.178
Цел пост, али најмногу болдираното :D

Втора година по ред истото срање ни се дешава, со тоа што за разлика од лани каде со Лацио игравме 0-0 пред нова година, сега тепавме 1-0 против Наполи во 92 минута со никаква игра и тепавме против Беневенто наместо да играме пенали како со Порденоне. Останатото е се исто, играта, резултатите, формата, атмосферата во екипата... Не ми е јасно како може да постојат се уште тренери како Спалети, неписмени говеда што грам разбирање немаат од фудбал. Еј ние што сме џаболебари повеќе знаеме од гомново матер му ебам неписмена јас на него.

Менува формација на заебано гостување против екипа која преферира мртов фудбал, без никаков ритам и интензитет. И ај ќе речеш ок нека смени, ама каква формација стави? 3-5 факинг 2 :pos: Крилни бекови Дамброзио и Далберт, двајцата да ги споиш и да ги помножиш со нула ќе добиеш негативен број. Нула флуидност во играта, нула идеја, нула организација, тотално безидејна игра. 3-5-2 е формација каде се десеткуваат сите 11 играчи, почнувајќи од Хандановиќ па се до Икарди. Спалети е пичка смрдлива, што кур не почна со 4-3-2-1, со Лаутаро и Политано позади Икарди? Што ми почнува со некои измишљотини, сестрицата да му ја ебам неписмена.

Дај бе куров ми стварно се уште ни е тренер овој? Срам ме фаќа, па уште Марота изјавува дека долгорочно гледа на Спалети... :facepalm:

И како тоа Далберт е платен 20 и кусур милиони? На која основа? Добро бе имаме ние скаути кои не се слепи, кои имаат очи? Како така пукаме 20+ милиони на некој си Далберт кој апсолутно НИШТО не знае? Видовте какви 3-4 центаршутеви упати? Се улетува и бап над трибини, ај малце да го промаши да отиде на втора статива ќе сфатам, ама не бе овој едно 20-30 метра над гол, па срамота е бе секој ден по 10 саати тренираат, аман преку кур. Се кладам сега со 150 кила да влезам од 100 пати ниту еднаш нема така да нафрлам племе да му ебам неписмено циганско. 5 утакмици има изиграно, на 4 истегна мускул а на 5 од 5 допре дно да му ебам крвта ретардирана.

Се да ви ебам на сите од прв до последен, и тебе Икарди и тебе Шкринијар и тебе Брозовиќ и тебе Спалети, сите на кур да ве качам да ви ебам тоа ѕвездите во обид. Мрш од тимов.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Поглупи кладилници од нашиве нема. Одиш во моцарт се по тертип направено амбиент кафе бар убај мади столици кафе за мерак, ливчињата убај за пишење и го отвораш билтено и рацете пола со шифри налепени црнила флеки лом. Абе со што го печатите тоа билтенот пола дуксери ми се развалкани со мастило од билтенот ваш,пола црни се па не се гледа. Веб страната рла состави ливче а апликацијата кај работи кај не пола српски пола македонски. На ливчињата убо р шо има баркод да си го провериш без да куцаш шифри ама шо дека ко цела ролна тоалетна можиш да навиткаш од ливчето. Стварно шо е со ливчинава? Пола хартија во македонија оди на моцарт ливчиња печатење ни вкесе го збира ни вџеб ко цел билтен да си го стуткал во џебот.
Спортлајф има убај ливчина ама во нив само робот би пуштил да уплати ливче или некој потрчко, во такво налудничаво дегенеричко гнасно место не влегувам.
Цел пост, а болдот врв. Кој уплаќал во моцарт знае :pos:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Како се одвива златна бубамара секоја година :cuc:
Д О С А Д Н О!

Моментално веќе виден рецепт се.
1.Игор џамбазов
2. Ранко зборува безвезе говор
3.Игор пак најавува актери,глумци пејачи,шогоде.
4. Фала и колку му значи наградата. Актерот е изгубен незнае дали треба да ја земе, дали е морално да кажи нешто на микрофон сепак одлучува да кажи.Не кажува ништо,само мрмори.Успат прави неколку граматички грешки и поткинува зборови. Фала на сите чао.
5.Џамбазов
6. Песна
7.Дуо Хемороид (атанас и тино)
8. Рандом популарен лик кој освен продавачката во маало и неговите дома никој не го препознава, повторно најавен од џамбазов добива награда за некакво си х дело. Никој не го знае, се радува и седнува. Мисли дека сите го познаваат.
9. Дуо хемороиди. Глупа смешка за власта како и оваа година не лаже (а која не?) и снимка дали се смеат ликовите кои се дојдени на бубамара а се моментално на власт. Контра снимка кога втора камера снима опозицијата дали се смее. Рандом ликови исто се смеат оти нивните избрани сопартијци се насмеале. Кул е да се сподели.
10. Џамбазов како цуре од викенд на мртови најавува некој кој баш ете лани одлучил да почини и да го има на оваа бубамара во која ако беше жив сигурно немаше да биди добитник на бубамара и веќе го заборавиле домашните ко двд од видеотека. Малку солзи, обично најблиските и други добитници на недвижен имот, слики од порано ко бил млад ко умрел и пред да умри шо мудра мисла кажал.
11. Повторно дуо хемороид кажува рандом зборови кои биле најпопуларни на гугл последниов месец и пробува да состави стенд ап комедија од сето тоа. Не сфаќа никој. Не сфаќаат ни тие но едно е сигурно. Нивниот хонорар и забите на Тино. За нигде се.

12. Повторно музичка точка од некој дедо кој во младоста имал рок бенд и се прославил,па пред умирање да лапне една бубамара и награда плус како трофеи и за божем 100 години ќе живее да вели е внучко ја сите оние сум ти ги освоил.
13. Завршува аплаузи церемонии. Го објавуваш на youtube прв и ти го превзема некој рандом канал истото шоу, и неговите аплоади со твои видеа се погледани од твоите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
Каков сељак џеко еј, сељак од октиси, за она сместа јадење бан повеќе натпревари. кој си бе ти сељандуро со тие шлајмови да плукаш судии во сезона на грипови, све да ти ебам.
*извинување до селаните на с. октиси
:pos:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Да бидеме искрени овде помеѓу нас (плус Scirea и Сладоледџијата) дека средината ни е непостоечка, значи големо ништо, и тоа е главниот фактор зошто и нападот не постои. Најнголан и не можеше повеќе да потфрли, Весино и Гаљардини се неупотребливи, Борха е за во пензија, а најтрагично е што маговите во клубот решија дека не им се потребни повеќе играчи во средина иако на Жоао не ни рачунаа. Лани работите се променија затоа што донесовме двајца играчи, Рафиња и Кансело, кои некако не догураа до тоа четврто место. Сега нема кој да не вади.

Спалети мора да си оди затоа што без промена нема да престане тонењето и затоа што е во добар дел заслужен за тоа што се случува сега. Loophole е во право кога зборуваме за составот. За она со ПСВ, не е оправдување, тоа беше прогноза и се случи баш како што рековме дека ќе се случи.Тоа значи дека многу работи внатре не се како што треба. На крајот, тренерот е тој што треба да ја одржи мотивацијата во екипата а очигледно Спалети не го може тоа.
Болдот, кај ти текна, Прснав од смеа. :pos::pos::pos:
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Во Северен Прилеп ќе се плаќа за 60% поспака вода. Иако во предизборието, животот ветуваше за 20% поефтина, сепак тоа не се случи пошо ЖИВОТОТ не е розева бајка! Мајмуни ко мајмуни си наседнаа, и сеа нека си ја држат бананата у рака.
Ама радиодифузна такса не се плаќа битно, за 190 ден. сме побогати, така ни викаше албиното.
Ама битно ќе го покачеле стандардот. Ќе даде Господ, рече едно гомно од Муртино.
Вака не сум се смеел одамна. Не е за смеење работава, ама постов е:zver:, Северен Прилеп:pos:, животот ветуваше 20%:pos::pos:мајмуни ко мајмуни си наседнаа:pos::pos::pos:...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.370
Се снима филм за чичко Војо и неговата наводна перпетум мобиле машина и нормално, си доаѓа човекот во тема мкд филмови за да се промовира и го постира трејлерот.

Еве трејлер од Македонски долгометражен документарен филм што се снима. https://www.youtube.com/watch?v=gkHwo9X-R-s&fbclid=IwAR3WfnZKH7bA8mKeOZHizWF2rjCB-r95VazxcgiqkLyUmR8XjXLJBTnPdrc
Ама, филип1975 доаѓа одма после него и постира трејлер за новиот филм на Митевска, „Господ постои, името и е Петрунија“ и свое мислење за него.
Од виденето на трејлерот имам лош прв впечаток за актерите. Посебно Илија Волчевски со актерите и статистите кои се фрлаат по крстот. Ќе почекаме до март или кога и да е премиерата ама не сум воодушевен.
Се убацувам и јас со кратка реплика за Петрунија.
Многу лошо на прво гледање.
А, чика Војо мислејќи дека го кудиме неговиот филм, влегува во фул рејџ моуд.

Актерите не се бирани тие се обични луѓе со кои се познавам на некој начин но и они гледаат како и колку време ја правам машината па затоа се и скептични околу нејзиното функционирање.Но јас немам никаква забелешка околу нивното сопствено размислување .Или јас не барам човек кој ќе рече ДА ТАКАЕ И МАШИНАТА МОЖЕ ДА РАБОТИ или таков не постои бидејки и Науката ја негира како не остварлива или по нивно не постои движење без влес на надворешна Енергија.Но јас сум од спротивната страна и машината конечно ја пуштам на пролет оваа година.А спрема сценариото на филмот нема да се примаат позитивни изјави за машината бидејки веќе сигурно ќе дознаат дека машината е веќе пуштена. https://forum.kajgana.com/threads/Перпетуум-Мобиле-во-Македонија.47441/reply?quote=8594700[DOUBLEPOST=1549728235][/DOUBLEPOST]
Ако ти е забелешката за филмот може да разговараш со режисерите на истиот а за машината со мене.
Чика Војо не коментираме за твојот филм, туку за трејлерот за „Петрунија“ што е поставен од самиот јузер кој си го цитирал.
Господине јас тој филм кој го споменувате воопшто не сум го гледал, ниту ќе го гледам. Коментирам за Господ постои името и е Петрунија
Добро - околу трејлерот не се мешам како е изработен и дали е добар но дечките се вредни ,млади и имаат голема воља за оваа работа[DOUBLEPOST=1549736440][/DOUBLEPOST]
По мое сакаш нешто да кажеш и без нервоза препрочитај си ја пораката па оформи по добро било какво мислење .И нее фер да ги напаѓате режисерите а сигурно се и знаете а јас ниту ги знам ниту ги познавам самите ми пријдоа на саемот и ме прашаа културно дали може да снимаат филм за мене и моите иновации.А јас им реков -може но несе знае дали машината ќе работи и тие ми рекоа тоа нас не не интересира дали ќе работи или не.Но јас го земав најголемиот товар врз мене и си реков сам на себе дека требе да се вложам повеќе околу машината и да успеам да ја пуштам да работи да има филмот по голема содржина.Така и испадна.Значи ако темата е голема во сценариото на филмот тој како и да се снима ќе биде добар и интересен бидејќи во живо на дело и први ги имаат снимките од градбата и пуштањето на оваа машина.
Чекај, чекај? Каква машина бе? Во која тема сум?
Во оваа тема на Форумот не се разговара за никаква машина но некаде е спомната како пишан текст бидејки се објаснува во трејлерот од филмот што се снима.Но критиките што сакате да ги упатите требе да бидат јасно искажани а не во завиена форма .Дозволени се забелешки и критики но требе јасно да се каже што и зошто се критикува .Режисерот и продуцентот се со име и презиме во трејлерот а и јас авторот или иноваторот на машината што ја правам и објаснувам во трејлерот сум јас ВОЈО УШЕВСКИ па за тоа искажувајте се јасно на забелешките да можеме да разговараме по достоинствено.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.153
За поразот на Челзи од 6-0.

Не знам што се пишувало вчера, не ме ни интересира. Мене не ме погодија шесте гола, повеќе ме погодија тие против Борнмут. Ама ме погоди изјавата на Карагер, дека Челзи станува Арсенал :sick::sramezliv:
:pos::pos:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Ако победи Дортмунд стручњаците што коментираа во 2017 дека Тотенхем е пред Дортмунд магично ќе заборават и ќе ги снема додека Игорче ќе биди главен статистичар на темата со тезите како Дортмунд со домаќинско работење стана тоа што е денес и плус ако испадни Баерн тогаш ќе објаснува дека Ули Хенес и Румениге го уништија Баерн и Салихамиџич е неписмен,а ако победи Тотенхем јас и Игорче ќе исчезниме и така,додека онај фанот на МанчестерЈунајтед ќе објаснува дека Тотенхем се екипиште и пораснаа како екипа,па и плус ако победи Баерн тогаш на Игорче ќе му се случи генг бенг.
Џони проектира евентуални сценарија :pos::pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
есејска расправа за тоа дали икради или клубот се криви и на крај доаѓа оваа констатација. деко ни крив ни дужен со две нозе директ по глуждови го јадеше.
p.s. Za stavanje u negova kozha, pa stoznam Io, vakvo papucarenje tesko koj bi si dozvolil, sto ima da se stavame u negova kozha, tesko deka nekoj od nas tuka zenata bi si ja stavil za svoj agent, osven deko, ama pa od druga strana deko nikad nema da si fati zena taka da i on otpaga od ova scenario.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791
imala wanda pak gostuvanje vecerva u toa tiki taka show, u zivo se uklucil i marota i so wanda si praele muabet :pos::pos::pos:
Ovaa pocnala da place da zbori kolku oni go sakale inter ... abe sto kur pa ja ke objasnuvam so praele muabet abe sto kur vi e be alo kardasijans li e ova be ili fudbalski klub 100 majki da vi ebam ja na vas.
Toj pa kriviot u zivo se uklucil, ke mu ebam i nego toa panorama pogledot.
Syn је мало нервозан... :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.321
Поени од реакции
57.791

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Me boli kur mene, zasto plakjam danoci? Nivni problem e toa, treba na narodot da mu obezbedat prenosi od najkvalitetnoto klupsko natprevaruvanje, sramota e 21 vek sme..
Платил 50 денари таксена марка за да запише 16ти семестар на факултет и одма плаче дека го краде државата. :D:D
Види го Стек, пола саат работно искуство и за тоа земал пари на рака, никад не бил пријавен, се буни зошто плаќал даноци :pos::pos:
Зошо бе вака :D зајдев
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Чекам некој да цитира некој од интерашите. :noze:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom