Пост на кој сте се изнасмеале

Дискусија во форумот 'Чек дис аут!' започната од Песимист, 15 ноември 2009.

 1. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.980
  Допаѓања:
  53.866
 2. Krk1

  Krk1

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  3.166
  Допаѓања:
  4.561

  A и реален муабет.
   
  На Факе, Rocker05, Ilumious и уште 11 други им се допаѓа ова.
 3. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.980
  Допаѓања:
  53.866
  Каков опис за ситуацијата во Интер :pos::pos:
   
  На Rocker05, mkgunner, No9 и уште 22 други им се допаѓа ова.
 4. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  27.905
  Допаѓања:
  31.830
  Ејјј форумов пак станал забавен, не ми се верува :D :D
   
 5. Turrican

  Turrican

  Член од:
  7 март 2009
  Мислења:
  568
  Допаѓања:
  251
  Тоа е затоа што Фејсбукот станува се подосаден,хехе
   
  На Del Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Castiel

  Castiel

  Член од:
  2 март 2013
  Мислења:
  8.578
  Допаѓања:
  9.344


  :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
   
  На gorantuborg, Elfeit, Xfire и уште 14 други им се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  9.864
  Допаѓања:
  10.160
  :icon_lol:
   
  На Rocker05, Stefan-kobe, Iceboy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  7.213
  Допаѓања:
  10.386
  :zver::zver::zver:
   
  На mkgunner, Goodfella, Ashburton Grove и уште 18 други им се допаѓа ова.
 9. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  6.637
  Допаѓања:
  7.161
  Ова е оној момент кога знаеш дека не треба да се смееш ама кога ќе ја видиш сликата не можеш да престанеш да се смееш, плус кога некој ќе пише нешто за тоа. :pos:
   
  На Сладоледџија, Goodfella, Ashburton Grove и уште 14 други им се допаѓа ова.
 10. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  10.775
  Допаѓања:
  21.807
  Програмерот-експерт по кривично право, област економски криминал, а и СЈО уште е неуставно
   
  На Avenger99, Mich0MKD и Ilumious им се допаѓа ова.
 11. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.024
  Допаѓања:
  148.267
  За тие што не пратеа, имаше дискусија дали е офсајд ако голман дегажира од петерец или не

  :pos:
   
  На Aleksandar91, DracevoTheCity, Stefan-kobe и уште 20 други им се допаѓа ова.
 12. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  26.666
  Допаѓања:
  64.761
  Тема за кладиона по полноќ и Ставро ти се добитна комбинација :D

   
  На Rocker05, L00d10, mkgunner и уште 28 други им се допаѓа ова.
 13. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  25.980
  Допаѓања:
  53.866
  Глеј му објаснување на Џонтра за спортскиот директор на Лацио, Игли Таре шконтарот. :ROFLMAO::ROFLMAO:
   
  На Rocker05, Сладоледџија, mkgunner и уште 12 други им се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.861
  Допаѓања:
  2.124
  :ROFLMAO:
   
  Iceboy, Ilumious, |gor и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: