Пост на кој сте се изнасмеале

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Вори 14к плата, одличен летен одмор, 1 слободен ден неделно, исполнето време за викенди, доста забавна работа, во контакт си со луѓе, к-15 секоја година и така натака.

Ако случајно те примат, барај да си у Ченто 2, со Стек заедно да работите, одличен ментор ќе ти биде.
Само утакмици да му дава е доволно, одличен процент на кладење 1/100 погодени тикети во последниве недела дена :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Вчера Ривер-Бока прекрасна утакмица на Монументал. 1-2 за Бока, утакмица со 2 црвени картони од кој еден после маја гери старт на Фернандез по кој од слободен удар во стилот на Рикелме погоди Кардона за 0-1.
Истиот играч во вториот дел заработи црвен картон по еден наводен удар со лакт кого само очајниот киклоп од судија со 16 залижани влакна наназад го виде.
:pos::pos::pos:

Еве како изгледа киклопот
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.095
Поени од реакции
16.291
ДК,
прочитав поназад неколку интересни случки со животни, па и јас се сетив на една таква, каде што двајца во безсознание паднаа за една вечер.
Настанов се случува во Русија, на викендицата кај еден колега пред околу 2 години.

Колегава реши да го слави роденденот на неговата викендица со спиење. Дводневна програма со пијанка, веслање по река и сл (+ можност да се продолжи на уште еден ден).
Во петок после работа тргнавме и после долго трантање со колата ја најдовме викендицата. Местото и објектот убави, природата прекрасна.
Паркираме пред влезот за во дворот и излегуваме јас и уште еден да ги отвориме портите. Веќе имаше и други коли. Отвараме портите и другарчево со колата си влезе и се оддалечи да бара место да паркира низ дворот.
Ние ги затворивме крилата од портата и се вртиме кога гледаме во дворот МЕЧКА. И се упатува на кај нас. Ми се чинеше без крв останав. Цела младост пред очи ми помина. Среќа малку подалеку бев од другарчево и одма ја прснав да бегам, а тој уште постаписан и едно време падна во несвест. Бегам и урлам, кога излезе славеников и вика демек не се плашете моја е. :eek:
Ништо нема да ви направи Миша само сака да си игра. Искрено, ама ич не ми се играше со Миша од 400-500 кг.
Мечкава му ја вардела викендицата. Ние врска немавме. Колегава ниту не предупреду ниту ништо.

Ајде се смири работата. Овај другиов го освестија. Се вративме некако во живот и возбудени сите во некоја славеничко-празнична еуфорија се запивме. Бевме околу 15 луѓе. Времето беше пријатно и забавата продолжи во дворот. Миша ни се приклучи во друштвото и едно време исчезна. Ние така солидно запиени вревиме нешто муабетиме не ја забележавме кај замина. По некое време славеников почна да пцуе нешто по мечката. Миша блјат, пиздец и сл. Гледам оди кон сушарата полна со риби и печурки од соседната викендица. Таму мечката јади од то рибите и печурките. Овај пијан кога ја фати со клоци то мечката, ја откости. Пцуј-мавај. За кратко време мечката избега накај реката.
Се враќа назад, седнува, си тура пиво и едно време таман да се напие се стаписува, неколку секунди гледа кон шупата и паѓа во несвест. Се вртиме ние кога Миша излегува од шупа.
Будалава којзнае шо мечка тепаше.
Ќумрам готово :pos::icon_lol:
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.224
Поени од реакции
6.697
Па ваљда дека изгледа како бигл и е бигл да го споредиш со било кој бигл со родовник. Нејсе, родителите му биле со родовник а за него ги мрзело да вадат бидејќи си е домашно кутре .
и баба ми личеше на кралицата елизабета али нема родовник па место да срка шампањ и мези остриги во Лондонска палата , си вареше штаве и киселец на село
:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Важно соопштение!

Поради неактивност на претходните модератори, се изгубија редот и правилата кои важеа во темава. Како нов модератор сакам повторно да се научиме како да се држиме до правилата, па затоа би ве замолил повторно да го прочитате воведниот пост во кој е детално објаснето што е дозволено, а што не.



На кратко, цитирањето е строго забрането и ќе биде веднаш бришено и казнувано. Доколку имате нешто што сакате да му го кажете на некој, пратете му приватна порака или пишете му на профил.
Надоврзувањето на некое претходно мислење со цел да се испровоцира или слично е исто така забрането. Но, може на пример да се даде свое искуство за нешто што било пишано претходно. Во таков случај модераторот одлучува дали е во рамките на дозволеното, или не.

Значи до сега било што било, но после постов очекувам сите да ги почитуваат правилата :)
:D
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Знам дека е поради сликата што си ја создадов во фудбал, со пишување на секакви ствари во кои најчесто ни јас не верувам, ама во општи ќе се врати оној озбилниот и зрел Донев за кој мислеше дека е доста постар од тебе, навивач на Челзи од времето на Ѕола :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Конечно пеја нема да е најлошиот модератор евер.Донев,тронот е твој! :kafence:
А @Донев е модератор на некој небитен подфорум веќе 100 години хахахахахахаххааха
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Знам дека е поради сликата што си ја создадов во фудбал, со пишување на секакви ствари во кои најчесто ни јас не верувам, ама во општи ќе се врати оној озбилниот и зрел Донев за кој мислеше дека е доста постар од тебе, навивач на Челзи од времето на Ѕола :D
Сместа банирај го од ДК, да не се осети запоставен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.817
^^^^Пази го "екстра-гиковскиов" израз - херојот Бетмен.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515

Kajgana Shop

На врв Bottom