Пост на кој сте се изнасмеале

Дискусија во форумот 'Чек дис аут!' започната од Песимист, 15 ноември 2009.

 1. Limbo

  Limbo Puppet Master, бирократ, илуминат, масон, рептил

  Член од:
  26 декември 2007
  Мислења:
  655
  Допаѓања:
  1.006
  :pos:
   
  На |gor, zee German, Near и уште 13 други им се допаѓа ова.
 2. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.513
  Допаѓања:
  58.448
   
  На |gor, Stefan-kobe, chef_cook и уште 18 други им се допаѓа ова.
 3. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  9.368
  Допаѓања:
  18.124
  Последниов дел :pos::pos:
   
  На Beric Dondarrion, Scirea, Near и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.520
  Допаѓања:
  3.883
  :vozbud::vozbud::vozbud:
   
  На krkac, BilboBaggins и DonRistovski им се допаѓа ова.
 5. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  18.513
  Допаѓања:
  58.448
  :D
   
  SanIker, Хефест, ManUtdChampions и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Донев

  Донев Модератор

  Член од:
  9 мај 2008
  Мислења:
  23.829
  Допаѓања:
  33.287
  Знам дека е поради сликата што си ја создадов во фудбал, со пишување на секакви ствари во кои најчесто ни јас не верувам, ама во општи ќе се врати оној озбилниот и зрел Донев за кој мислеше дека е доста постар од тебе, навивач на Челзи од времето на Ѕола :D
   
  На Beric Dondarrion, Peja989 и Џонтра Волта им се допаѓа ова.
 7. ManUtdChampions

  ManUtdChampions Lleyton Hewitt

  Член од:
  5 февруари 2009
  Мислења:
  26.828
  Допаѓања:
  30.392
  А @Донев е модератор на некој небитен подфорум веќе 100 години хахахахахахаххааха
   
  На Castiel, Peja989 и Факе им се допаѓа ова.
 8. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  24.261
  Допаѓања:
  56.306
  Сместа банирај го од ДК, да не се осети запоставен.
   
  На Донев му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.717
  Допаѓања:
  24.721
  ^^^^Пази го "екстра-гиковскиов" израз - херојот Бетмен.
   
 10. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.748
  Допаѓања:
  5.820
  Тоа е тоа. :pos::pos:
   
  На KembaW, ПеткоМК, Mich0MKD и уште 8 други им се допаѓа ова.
 11. Near

  Near Рандом лик од соседството

  Член од:
  26 март 2009
  Мислења:
  3.520
  Допаѓања:
  3.883
  Прва третина у кошарка ауауауауа :vozbud:
   
  На Spiegel му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: