Пост Експрес, брза пошта или обични крадци

Член од
10 август 2014
Мислења
5
Поени од реакции
1
Пост Експрес е брза пошта која нуди услуги како достава на пакети и писма.
Се решив да ги искористам нивните услуги и зажалив

1593686265320.png

1593686286256.png

1593686314114.png


Два месеци ми држат пратка за која што не сакаат да ми одговорат што се има случено. За жал на пратката немаше пишано вредност, па сега никако не сум правно заштитеш за оштета, но дали поштите имаат право да крадат кога нема пишано вредност на пратка.

Основната услуга која ја нудат е достава 100 денари и доколку не пишеш вредност за кое што треба да доплатиш плус пари, можат да си крадат колку што сакаат.

Дали имате искуство со вакви пошти и што може правно друго да се направи?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Пост Експрес е брза пошта која нуди услуги како достава на пакети и писма.
Се решив да ги искористам нивните услуги и зажалив

Прегледај го приврзокот 257392

Прегледај го приврзокот 257393

Прегледај го приврзокот 257394


Два месеци ми држат пратка за која што не сакаат да ми одговорат што се има случено. За жал на пратката немаше пишано вредност, па сега никако не сум правно заштитеш за оштета, но дали поштите имаат право да крадат кога нема пишано вредност на пратка.

Основната услуга која ја нудат е достава 100 денари и доколку не пишеш вредност за кое што треба да доплатиш плус пари, можат да си крадат колку што сакаат.

Дали имате искуство со вакви пошти и што може правно друго да се направи?
Прати им e-mail и во копија стави некој од Агенција за пошти. Веднаш ќе ти го решат проблемот.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Скоро година време ги користам нив. Задоволен сум претежно од нивните услуги.
Сигурно станува збор за недоразбирање. Појди и побарајте ја пратката.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
753
Поени од реакции
356
Пост Експрес е брза пошта која нуди услуги како достава на пакети и писма.
Се решив да ги искористам нивните услуги и зажалив

Прегледај го приврзокот 257392

Прегледај го приврзокот 257393

Прегледај го приврзокот 257394


Два месеци ми држат пратка за која што не сакаат да ми одговорат што се има случено. За жал на пратката немаше пишано вредност, па сега никако не сум правно заштитеш за оштета, но дали поштите имаат право да крадат кога нема пишано вредност на пратка.

Основната услуга која ја нудат е достава 100 денари и доколку не пишеш вредност за кое што треба да доплатиш плус пари, можат да си крадат колку што сакаат.

Дали имате искуство со вакви пошти и што може правно друго да се направи?
Како се заврши ова?
 
Член од
1 септември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Mnogu loso iskustvo so Postexpress – Brza posta Makedonija. Ne gi preporacuvam.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Соработував некое време со нив и немам некои поголеми забелешки. Бољи се од Карго-експрес, но кога ќе видиш, сите се бољи од Карго-експрес.

Единствено нешто што треба да се провери кај нив, а ја не проверив, е да се види чија е фирмата, кој е сопственик. Таа работа ми е сумњива.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom