Постдипломски

Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Мене ми е последна година на факултет и сега баш се двоумам што да запишам на постдипломски иначе сум 3+2(на приватен),на државен(економски)имам слушнато дека немам доволно кредити да се запишам таму дали знае некој што како е? И исто така во план ми е да си останам на мојот Универзитет или да одам на ФОН па ке видам како ќе решам до Јуни.
Ние што сме со 3+2 не можеме да се запишеме на постдипломски на државен на економски, зашто тие се со 4 години а ние со 3 и не може
 

ninanajna

Ice Girl
Член од
15 август 2008
Мислења
209
Поени од реакции
12
Си рамислувала ли за надвор од Македонија, чисто пријателски совет и мое мислење. :smir:
Сум размислувала али многу сум носталгична така да ќе си останам овде само прашање на време е кај ќе се запишам на кој Универзитет:toe:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
Постдипломски на приватен е стварно не можам да разберам :vozbud::toe: гола вода засукајте се на државниот а не приватни
а ова според теоријата дека само на државен се учи а? :tapp:

а инаку не можат да запишат постдипломски на државен тие што се според програмата 3+2
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
jas zavrsiv filoloski-knizevnost so makedonski jazik i seuste ne sum zapisala postdiplomski,neznam sto bi mozelo da bide perspektivno za vrabotuvanje,se dvoumam,ne mi se lupaat bez veze pari i potroseni godini,bidejki so faklutetov sedam bez rabota,dajte nekoj predlog :wink:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
jas zavrsiv filoloski-knizevnost so makedonski jazik i seuste ne sum zapisala postdiplomski,neznam sto bi mozelo da bide perspektivno za vrabotuvanje,se dvoumam,ne mi se lupaat bez veze pari i potroseni godini,bidejki so faklutetov sedam bez rabota,dajte nekoj predlog :wink:
Запиши се на електро постдипломски,за твојата струка жално е да фрлаш пари кога нема работа ни со докторат:smir:
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
41
Поени од реакции
4
Јас се двоумам помеѓу Економски факултет на МБА или финансиски менаџмент на економски институт, знае ли некој каде е подобро и некои корисни информации, фала однапред !!!
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Запиши се на електро постдипломски,за твојата струка жално е да фрлаш пари кога нема работа ни со докторат:smir:
Жално е воопшто и да фрла пари"Ако нема врски и докторат нека има ништо не прави".:nenene:
Така е во нашата држава.
Не се цени знаењето-само врските.
Сега да ми е паметот би бегала од оваа држава што подалеку.:smir:
 
Член од
8 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Јас еве сеа дипломирав на економскиот во скопје (дрзавниот) и се мислам дали да одам на посдиплосмки. Стварно незнам со да праам дали да се записам посо некои викаат дзабе ти е магистар кога ни со факс немозес да најдес работа
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Kaде можам да видам неколку магистарски трудови? не е битно која област, ама цели сакам да ги разгледам.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Kaде можам да видам неколку магистарски трудови? не е битно која област, ама цели сакам да ги разгледам.
Можеш на факултет (кај што студираш). Библиотеката сигурно има многу примероци.
Ако сакаш можеш и до БАС да дојдеш - сигурен сум дека има неколку на полици.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Запиши се на електро постдипломски,за твојата струка жално е да фрлаш пари кога нема работа ни со докторат:smir:
Од филолошки на електро? Колку што знам има услов за запишување во врска со завршените додипломски студии.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Се уште сум далеку од последипломски,тек ќе се запишувам на фак.Собирам сечији мислења,искуства,сурфав по интернет,зошто имам дилема дали да одам на приватен тука или надвор.Што сакав да кажам сурфајќи видов дека има можности за професионални квалификации за сметководство,маркетинг и сл.Ја кога барав конкретен совет не ми помогнаа баш.Затоа да им помогнам на оние кој сакаат на последипломски.Квалификацијата може да ги доведе и до мастер диплома,работава 2 во 1.Се плаќа ама може и онлине да се студира и цените се што знам како кај нашиве приватни ама странските нудат опција да работис додека учиш.Не смеам да правам реклама ама она што сакам да студирам го најдов,и во Скопјево има кој да даде информации,да е жив ФБ.:salut:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Na FON sum i mnogu e dobro ..godina e 3000 evra ako ne si zavrsila tamu,a ako si diplomirala na FON e 2000 evra..bi ti preporacala vo sekoj slucaj nema da zgresis,osven ako ne si finansiski vo moznost :pipi:
Подобро ќе се запишам негде надвор, барем ќе добијам образование и знаење, а не само диплома...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom