Последните 7 дена

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.598
Поени од реакции
18.019
Зошто 7 дена!?
Се потсетив на денот кој никогаш нема да го заборавам :(:noze:.....ширум отворени очи, вкочанет поглед без да трепне, чудно дишење:(
Ми рекоа тивко, да не плачам, да не ја викам, да не ја мрдам:(
Мајками во тие последни моменти од животот не беше ни на небо, ни на земја, испушташе душа:(....велеа дека не било убаво да ја повратам од тој пат.....А што се случуваше кај мене во тие претажни тешки моменти!?
Мртвило во душа, тапост некоја језива у глава, притисок во цело тело, сакаш да крикнеш, срце ти се стега, мислиш ќе пукнеш....неможе да се опише таа болка:(

Чудно ти е прашањето, што се случува кај тој што губи сакана блиска особа....нормално е дека зависи поради кои причини некој го губи животот, дали бил болен, здрав, млад, стар,..дали ти е дете, родител....еххххх..како и да е.....страшна е смртта:(
Автоматски споено мислење:

@Tyrael толку ли си ментален што на моја болка и смрт на мојата мајка ти се смееш?????
Што смешно виде овде?????
Не можам порака да ти пратам. Жал ми е што си ја изгубила мајка ти, прими сочувство и нека почива во мир.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Колку побрзо сфатиме дека никој не е вечен толку подобро ќе си го поминиме животот. Смртта ќе дојде дали на 10-20или 80-90 таа ќе дојде... и ние ќе гледаме како оние околу нас умираат и некој ќе гледа како ние сме умреле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom