Последниот денар

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
се искористува до максимум
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Би ги ставил у кладилница. Или ќе добијам повеќе или...
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
се остава во кладилница
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
pa veke ako e posledniot najverojatno ke go dadam na nekoj oti nema na mene da mi svrse rabota....

ps. bez navreda ali tie so posledniot denar ke go dadat na cigari ili kladilnica mislam deka stvarno neso ne e ured so niv....
 
Член од
20 април 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Хахаха, ме насмеја постов над мене, тоа дека последниот денар нема да ти сврши работа зашто е последен.:pos: Мислам дека под „последен денар“ не се мисли на последниот еден денар во џебот, туку општо на последните пари во тебе со кои можеш да купиш нешто:wink:

Би ги дала на се што ќе направи да се чувствувам подобро во моментот. Пред некој ден ги дадов на 2 книги на саем.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
епа сега јас па мислам идејата да ги ставиш во кладилнива не е лоша а иплус не гледам што има чудно во тоа.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ќе купам цигари и запалка(ако немам), ќе запалам цигара и ќе размислам како да направам уште пари.
После 2 минути мислење ќе ми текне дека ми останале уште 15 денари за топло чоколадо од кафемат.
 
Член од
11 декември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
2
За цигара на парче и пластичен пиштол од бит пазар и ќе се обидам да извршам некој грабеж за да земам повеќе цигари и да јадам негде. Ако ми се уарни ке размислам за идни операции :zlo:
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Цел живот како по некое правило последните пари ми идат у кладилница.И се беше добро до пред некој месец ама сеа.....:)
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Па ако се помалку од 50 денари може да се случе да ги зачувам,ама ако се повеќе би си купил цедеа
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Последниот денар го оставам во флиперница и после умирам среќно како човек
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Пааа.. би купил една цистерна пиво и сите месарници шо ги има у Македонија и би уживал под ладна сенка со пивото во рака и со месото на скарата :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom