Последици од Ковид-19 врз спортот

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Истово и ја го викав во 2012, не е фер да не им се даде титулата на Манчестер Јунајтед, си победија ферски, завршија нормалните 90 минути на Манчестер Сити-КПР, едноставно не е фер да не им се даде титулата на Јунајтед.
Zs laZHe6?

Ако Сити победат имам една желба:Некој да отиде неколку страни наназад и да ги цитира навивачите на Јунајтед кога славеа титула на 7 кола до крај... :D
:vozbud: Епски 40 минути !!
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Ова ќе се дуплира ако Сандерленд даде гол до крај
Не сакам ни Сити ни Јунајтед да освојат титула а ептен сум :vozbud:
Kojзнае како ќе се осеќам на 19ти :D.

И сега како да го сфатиш Манчини сериозно кога кажа дека Тевез и Балотели нема веќе да заиграат за Сити? :ROFLMAO:
После ова одма да си оди Манчини.Добро бе со играч помалку ти фали гол против КПР и ти примаш гол !
Ова стварно е како Барса-Челзи со таа разлика што КПР се каде каде послаби од Челзи ама очигледно и Сити се каде каде послаби од било која шампионска екипа...
Весело весело :vozbud:
3 more mins
Дали ќе се повтори 1999
Јас цела сезона му се смеам на Манчини :ROFLMAO:

П.С. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: v
Се повтори 1999 и Блекбурн :D
Да искрено да збориме ова смрди на местенка али баш ми е гајле кога не сум ни за Сити ни за Челзи. КПР и Сити си се договорија и
сит и овците на број
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.944
Поени од реакции
25.213
Le Parisien reports that senior French government officials are engaged in a lobbying effort with their partners in Germany, Italy, Spain & England so that none of the other big 5 leagues’ 2019/20 seasons restart. More follows.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
1588194235538.png

Британија ја помина Шпанија, опасно се доближува на Италија..ситуацијава не изгледа како да запира.
Еве Германциве демек се враќат на тренинг, ама кога ќе се види број на жители и број на загинати во Германија и во Велика Британија...
Мислам дека реално на островово нема шанси да се вратат на тренинг екипиве до средина на Јуни најрано
Автоматски споено мислење:

Добро, знам дека не си до толку глуп да не го сфатиш сарказмот на постот и поентата на иститот - дека фудбал се игра макар и да има помалку од 1% шанса за нешто да се случи :D

Ама можда и ја сум глуп пошто стварно не гледам ништо погрешно што имам пишано у постовиве и која е поентава што сакаш да ја доловиш?
Им се смеам и на двете екипи, исто како што ќе се смеам ако не се заврши сезонава, константен сум :icon_mrgr:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.561
20200429_232043.jpg

20200429_232240.jpg

Кој ќе чека уште 2 недели маме му ебам:place: Читав дека требаше да почнат на 9 Мај, ама еве го преместиле за плусуште една недела. Несакам да звучам како типично балкански сељак бајо, али машини се Њемциве, како се справија со короната алал им вера. Ќе не спасат од досада жими се. Земањето андроид боксче минатото лето сеа ќе ми дојде како кец надесетка...:X3:
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Прегледај го приврзокот 248351

Прегледај го приврзокот 248352

Кој ќе чека уште 2 недели маме му ебам:place: Читав дека требаше да почнат на 9 Мај, ама еве го преместиле за плусуште една недела. Несакам да звучам како типично балкански сељак бајо, али машини се Њемциве, како се справија со короната алал им вера. Ќе не спасат од досада жими се. Земањето андроид боксче минатото лето сеа ќе ми дојде како кец надесетка...:X3:
Ne se pomesteni. Na deveti maj kje pocnat, vakvi sliki od angliskoto mozese da ti postiram pred dve tri nedeli koga imaa dato za mozen restart na ligata, a otkako ja suspendiraa na neopredeleno site dati se izbrisaa od kalendarot.

Se razbira samo se ceka potvrda od vladata na germania.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Баш ме интересира какво ќе ви биде чувтсвото при вакво прогласување :D
Брат, 99% ќе се доигра првенството.
Е сеа, во ситуација да не се доигра и вака да го прогласат Ливерпул за шампион нема да има ни тронка простор за смеење или пак негирање на титулата, сепак се 25 поени разлика (Сити има утакмица мањак). Секогаш ќе имаш битер фанс на клубови што ќе викаат дека не е освоена зошто не е технички обезбедена (по таа логика, никој не треба да оди во ЛШ, зошто не знам за друг клуб што технички има обезбедено пласман) али мене искрено, нема да ме допира. Е сеа, би било бродолом да се деси Нил енд Воид.

Работи за кои што жалам е што Ливерпул имаше шанса да стане првак најрано во сезона и можноста да освои најмногу поени во сезона.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Брат, 99% ќе се доигра првенството.
Е сеа, во ситуација да не се доигра и вака да го прогласат Ливерпул за шампион нема да има ни тронка простор за смеење или пак негирање на титулата, сепак се 25 поени разлика (Сити има утакмица мањак). Секогаш ќе имаш битер фанс на клубови што ќе викаат дека не е освоена зошто не е технички обезбедена (по таа логика, никој не треба да оди во ЛШ, зошто не знам за друг клуб што технички има обезбедено пласман) али мене искрено, нема да ме допира. Е сеа, би било бродолом да се деси Нил енд Воид.

Работи за кои што жалам е што Ливерпул имаше шанса да стане првак најрано во сезона и можноста да освои најмногу поени во сезона.
Не мислев на реакцијата од другите, туку тебе какво ќе ти биде чувството доколку од некој новинар на твитер треба да дознаеш дали титулата му е доделена на Ливерпул, каква ќе биде среќата во тој момент, кога ќе дознаеш дека се шампиони. Затоа што е ептен уникатна ситуација која никој друг не ја искусил до сега, затоа озбилно ме интересира. Исто и за сега какво е чувството затоа што сигурно веќе не е исто од тоа што беше пред да се случи ова. Дури и со играње пак нема да биде исто како тоа што ни е познато на нас кои сме прославувале титули, нема да има парада, нема да има собири (не верувам да нема собири на навивачи, ама официјално). Ама за тоа секако кога официјално ќе знаеме што ќе прават затоа што сега секако не знаеш како да се осеќаш :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.561
Ne se pomesteni. Na deveti maj kje pocnat, vakvi sliki od angliskoto mozese da ti postiram pred dve tri nedeli koga imaa dato za mozen restart na ligata, a otkako ja suspendiraa na neopredeleno site dati se izbrisaa od kalendarot.

Se razbira samo se ceka potvrda od vladata na germania.
Нема да почнат на 9 Мај, на 16 најрано...

 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не мислев на реакцијата од другите, туку тебе какво ќе ти биде чувството доколку од некој новинар на твитер треба да дознаеш дали титулата му е доделена на Ливерпул, каква ќе биде среќата во тој момент, кога ќе дознаеш дека се шампиони. Затоа што е ептен уникатна ситуација која никој друг не ја искусил до сега, затоа озбилно ме интересира. Исто и за сега какво е чувството затоа што сигурно веќе не е исто од тоа што беше пред да се случи ова. Дури и со играње пак нема да биде исто како тоа што ни е познато на нас кои сме прославувале титули, нема да има парада, нема да има собири (не верувам да нема собири на навивачи, ама официјално). Ама за тоа секако кога официјално ќе знаеме што ќе прават затоа што сега секако не знаеш како да се осеќаш :D
Па не знам брат, ваљда ќе ми биде јако и ќе ме боли цеф. Реално, како што пиша целиот моментум е отиден у курац али е прва титула после 30 години, па не верувам дека на некој нешто многу ќе му игра улога.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.334
Поени од реакции
2.222
Во Швајцарија наводно од 11ти мај се почнува со тренинзи, ќе биде дозволено нормално ако не се качат бројките до тогаш ама не верувам. Бројките се под 5000 активни случаеви 1500 има мислам мртви и се очекува сезоната професионално со сите спортови да продолжи на 8ми Јуни.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.898
Поени од реакции
16.208
Загреота Ливерпул, и да им ја дадат титулата сега нема да можи да се израдуваат како луѓе, затоа што е се во локдаун.
30 години немаат титула видено и пред тв треба да ја слават, ќе го разнесеа градот Англичаните дента кога ќе го кренеа пехарот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom