Последен поздрав до нашите стари пријатели

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.324
Поени од реакции
28.844
R.I.P.
Алис
2008 - 2020
20191118_132651.jpg

Ми фали на секој чекор. Да си јадеме, спиеме, дишеме, гушкаме, ќутиме........Ретко со кој можеш да си кажеш толку многу со ќутење, со поглед и гест. Ми носеше радост и мир со нејзиниот едноставен, умен и ведар кучешки поглед.
Денеска измина точно еден месец без тебе.
Почивај во мир моја убавице.
Алис, трчај слободна по небесните падини!
 
Последно уредено:

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.490
Поени од реакции
10.691
R.I.P
Нитро :place:
2016-2021Боли у пичку матер, јас веќе никогаш во животот миленик нема да имам.
Куче доберман кое во опшеството важи за "крволочно" куче, тежеше околу 80 кила и скоро цело време беше пуштено на улица, а многу ретко некој да се исплаши, доаѓаа деца и луѓе од околните маали да си играат со него, имаше душа на маче.
Не знам што се случи, во 18:00ч ме испрати на тренинг среќно и спремно за игра, во 19:30 ме чекаше на патот и трчаше околу мене за да му дадам храна (тогаш му беше терминот за јадење), за во 20:30ч да го најдам мртво. :place::place:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.439
Поени од реакции
18.418
R.I.P
Нитро :place:
2016-2021Боли у пичку матер, јас веќе никогаш во животот миленик нема да имам.
Куче доберман кое во опшеството важи за "крволочно" куче, тежеше околу 80 кила и скоро цело време беше пуштено на улица, а многу ретко некој да се исплаши, доаѓаа деца и луѓе од околните маали да си играат со него, имаше душа на маче.
Не знам што се случи, во 18:00ч ме испрати на тренинг среќно и спремно за игра, во 19:30 ме чекаше на патот и трчаше околу мене за да му дадам храна (тогаш му беше терминот за јадење), за во 20:30ч да го најдам мртво. :place::place:
Сочувство, мене Рекс ми го утепаа шинтери пред очи, само затоа што татко ми му го извадил каишот околу врат, никад нема да го заборавам, многу е тешко и скроз знам у кожа како ти е :(:( :place:
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.292
Поени од реакции
13.115
R.I.P
Нитро :place:
2016-2021Боли у пичку матер, јас веќе никогаш во животот миленик нема да имам.
Куче доберман кое во опшеството важи за "крволочно" куче, тежеше околу 80 кила и скоро цело време беше пуштено на улица, а многу ретко некој да се исплаши, доаѓаа деца и луѓе од околните маали да си играат со него, имаше душа на маче.
Не знам што се случи, во 18:00ч ме испрати на тренинг среќно и спремно за игра, во 19:30 ме чекаше на патот и трчаше околу мене за да му дадам храна (тогаш му беше терминот за јадење), за во 20:30ч да го најдам мртво. :place::place:
Срцев удар,доберманите страдаат од тоа,многу често
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.467
Поени од реакции
3.267
Многу е тешко кога треба да донесеш одлука за еутаназија, ама тоа е, дојде до крајот :(

Поздрав брат, скоро 18 години добар живот изживеа.
RIP Јаго 2005-2022.

1664617878640.png

1664617808654.png
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom