Поседување сигнален пиштол

Член од
10 јануари 2009
Мислења
289
Поени од реакции
3
Малку ќе бидам offtopic, ама не најдов друга тема за гасен пиштол........дали некој може да ми каже каде може да се најдат резервни делови за гасниве пиштоли и дали знаете некој да ги поправа.......
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Da ne prodava nekoj vakov pistol za poeftini pari najevtinite se 2500 denari pa za poevtini pari ako ima nekoj da mu kupam
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.718

ama ova kaj nas ne e dozvoleno, treba natrapnikot prvo da te zagrozi seriozno, da te zastrela vo glava ili abdomen, posle smeeš da go utepaš..
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
me interesira kaj plaslivec pistol posle kolku ispukani kursumi rascvetuva cevkata?? imam taka slusnato da mi objasni nekoj po detalnno ili primer ako se cisti redovno nema vrska so rascvetuvnnje ??
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
13
Поени од реакции
11
me interesira kaj plaslivec pistol posle kolku ispukani kursumi rascvetuva cevkata?? imam taka slusnato da mi objasni nekoj po detalnno ili primer ako se cisti redovno nema vrska so rascvetuvnnje ??
toj sto ti kazal te izlazal deka ke ti rascveta cevkata...za cistenje ima posebni sprejovi mozes da si nabavis kade sto prodavaat oruzje cenata im e od 250 do 300 den.
--- надополнето: 12 февруари 2012 во 15:30 ---
Малку ќе бидам offtopic, ама не најдов друга тема за гасен пиштол........дали некој може да ми каже каде може да се најдат резервни делови за гасниве пиштоли и дали знаете некој да ги поправа.......
ima vo tetovo ovlasten serviser za sekakov vid na oruzje 044-332-065 Balkan Komerc
 

shady3

Никогаш не вели никогаш..
Член од
22 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
61
За плашливец ти треба само лична карта, 18 години на неа, и пари. Се пополнува пријава и за 7 дена добиваш дозвола од полиција. Инаку плашливците не се направени од цврст метал туку од некаква мека метална пена - скршете било кој дел и ќе видите. Затоа не се цврсти како вистинските пиштоли и расцетуваат по 150-200 куршуми.
 
V

Vollstandig

Гостин
Не ја сфаќам потребата за имање плашливец дома, освен изигравање фраер до моментот дури не сфатат другите оти е плашливец па дупла причина за ќотек да изеј чоек некаде.
А вистински, не се дава секому, и не можи чоек да знај во кака ситуација ќе се најди па да го употреби.
 

Ace Ventura

The samurai...
Член од
3 декември 2007
Мислења
383
Поени од реакции
59
Не ја сфаќам потребата за имање плашливец дома, освен изигравање фраер до моментот дури не сфатат другите оти е плашливец па дупла причина за ќотек да изеј чоек некаде.
А вистински, не се дава секому, и не можи чоек да знај во кака ситуација ќе се најди па да го употреби.
ваквите пиштоли се користат најмногу за славење...затоа што е побезбедно да пукаш од ваков пиштол отколку со вистински,според мене најмногу за тоа би се користело..за славење...
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Не ја сфаќам потребата за имање плашливец дома, освен изигравање фраер до моментот дури не сфатат другите оти е плашливец па дупла причина за ќотек да изеј чоек некаде.
А вистински, не се дава секому, и не можи чоек да знај во кака ситуација ќе се најди па да го употреби.
добро е на почеток да сватат дека е плашливец :))) па и нека изеде ќотек за памет, лошо е ако некој од другата страна ти извади нешто што не е плашливец :)
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
За плашливец ти треба само лична карта, 18 години на неа, и пари. Се пополнува пријава и за 7 дена добиваш дозвола од полиција. Инаку плашливците не се направени од цврст метал туку од некаква мека метална пена - скршете било кој дел и ќе видите. Затоа не се цврсти како вистинските пиштоли и расцетуваат по 150-200 куршуми.
Сега мислам дека е изменет законот,за воздушна и сигнални пиштоли ќе треба и лекарско уверение како дополна.Незнам дали е стапен на сила,али знам дека периодов би требало да биде веќе изменет.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Може ли некој да ми каже дали во вистински пиштол во цевката дали има едно желевце како препрека? или па тоа е гасен пиштол ?
 
Член од
28 декември 2012
Мислења
119
Поени од реакции
67
ako kupisekol turski 6,35mm moze da go modificiras so menuvanje na vlezniot tunel i ke sluzi kako ogneno orudie
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
ako kupisekol turski 6,35mm moze da go modificiras so menuvanje na vlezniot tunel i ke sluzi kako ogneno orudie
Ај ако можеш пиши ми во порака пообјаснето како да го модифицирам,.. како да сменам делови и кои делови треба да се сменат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom