Портсмут - Враќањето на Помпеите

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Абе кој старци тие најмногу бараат :D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Отпушти го цел резервен тим и младинци и сите трењери и скаути што не ти се потребни :) само така можеш да успееш да купиш некого :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Gledaj ako možeš da go pozajmiš leviot bek na Birmingham. Jas igram so Brentford 3ta liga i uspeav da go pozajmam. Epten dominira, iako e samo rezerva, zatoa što imam talentiran moj igrač na taa pozicija. Isto i Nugent od Cardfiff go imav na početok, pa posle mu ja prodolživ pozajmicata.
Vidi slobodni igrači, sigurno ima nekoi 33+ godini stari koi igraat za 1k p/w.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Абе имам лев бек солиден, ама ако го дат на позајмица зошто да не.
Немам крила и еден добар напаѓач ми треба, мака мачам да позајмам некој, од Рома и Фиорентина позајмив четворица од средина и одбрана, за Мартинез од Арсенал голманот млад не ми дадоа работна дозвола :eek: како Free agent да го земам....
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Почна ноата сезона во Sky Bet League 1
Имам позајмено 8 дечишта (максимум 8 дава) 4 се од Рома и Фиорентина, Анеке од Арсенал кој несакаат да и го дадат на подолг рок само 3 месеци, и уште тројца од Астон Вила, Болтон и Блекбурн. Засега е одлично втор сум на табела после 5 одиграни утакмици 4 победи прилично лесни, и една нерешена. Мислев дека нема шанси одма прва сезона да влезам во Чемпионшип ама сега имам надеж (y)
--- надополнето: 15 ноември 2013 во 14:30 ---
6 мина во тим на колото :icon_lol:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Успешно завршена и втора сезона со директен пласман во Campionship. За малу ми избега прво место исто ко во прва сезона али сепак овде беше многу потешко, 7 кола пред крај бев 9ти и победив во последните 6, последново изгубив али и да тепав немаше да освојам, тепаа и Мидлсброу. Сега белким ќе да дадат подобар буџет бар за плати па да земам некој слободен играч за нова сезона

--- надополнето: 22 ноември 2013 во 01:12 ---
На муабетот, 750к Board Injection добив, се смилуваа :D
 
Q

qazwsxedc

Гостин
Темава ме инспирираше и јас да почнам со Портсмут па ке видиме до кај ке стигнам:D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Хехехе
Мило ми е штом така, ама многу ќе се намачиш :D
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Адриан Луна побарај го, на почеток е фри агент, ја го собрав у Леверкузен сега.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Sezona 2015-16
Zavrsiv sesti vo championship so teski maki
vo plej of mi se padna Leicester doma gi tepav 3-1 na gosti 0-0
Vo finaleto od plej of Birmingham gi tepav 2-0 na sreka, na konrti im igrav 5 suta 2 gola tie 16 imaa ne dadoa gol :D
Sega letovo zedov eden kup igraci, mi dadoa budzet 16m za transferi i 250k za plati
treba uste da zemam nekoj dobar vo odbrana i ok ke bidit timot
Standard retardirana Work Application mi go skina transferot na Pantilimon od City!!!
KAKO!?!!!!????!?!?!?:mad:
p.s
Arsenal ja zede titulata, belkim nemat da cekame i vo zivo do 2016 :D
a Galindo se penzionira na 23 god :eek:
--- надополнето: 1 декември 2013 во 19:45 ---
То е то од трансфери, некој од овие играчи ќе ги пакуваат куферите ако имат добра понуда, се на се солидно тимче, опстанок обезбеден 100%, ќе целам на TOP HALF FINISH :D 

Kajgana Shop

На врв Bottom