Портсмут - Враќањето на Помпеите

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Почнав со Портсмут заради предизвикот кој е огромен - враќање во Премиер Лига од 4ти ранг на такмичење без:
- Трансфер буџет 0
- Буџет за плати - 47к месечно
- 3ца поасални играчи
- шанса да позајмиш играч од топ клуб во Англија 0%

Играм 4-2-3-1 со еден BBM и еден Anchor Man пред нив AP во средина, лево IF десно класично крило и TM или CF во зависнот со кој играм.
На почеток на сезона го позајмив Нимели од Сити, уште незнам како ми го позајмија :icon_lol: ( ме извади на пола од утакмиците) , Едвардс и О'Конор од Блекбурн, Маркуис од Милвол и Бовери од Астон Вила.
Засега добро ми оди на полусезона сум 14 победи, 5 нерешени и 4 порази, али Сити не ми ја продолжуваат позајмицата на Нимели и ќе биде тешко без него ако не најдам замена. 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
На ова ниво не ни мораш трансфери, собирај само слободни играчи без клубови и шиткај непотребни. :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
На ова ниво не ни мораш трансфери, собирај само слободни играчи без клубови и шиткај непотребни. :D

Кој ќе ги купи овие дрва бе брат не заебавај, слободни играчи теорија нема да земиш со овој wage budget строго само позајмици :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Кој ќе ги купи овие дрва бе брат не заебавај, слободни играчи теорија нема да земиш со овој wage budget строго само позајмици :)

Па нели имаш 47к за плата? Тоа е доволно мислам. Или пак овие дрвава ти земаат високи плати веќе?

Edit: Ти си рачунал месечно, јас мислев неделно...
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Па нели имаш 47к за плата? Тоа е доволно мислам. Или пак овие дрвава ти земаат високи плати веќе?

Edit: Ти си рачунал месечно, јас мислев неделно...

Ехехехе е тое проблемот :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ајде со среќа нека ти е. Ја следам оваа кариера.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.842
Поени од реакции
10.210
Само што ја завршив првата сезона на второ место 5 бода зад Fleetwood, али ен ебитно битно се качив ранг погоре
Сег аќе биде густо, кај да се бара играчи за без пари :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom