Портрети (ваши дела)

Дискусија во форумот 'Портрети и студиска фотографија' започната од Dark Angel, 3 август 2007.

 1. Dark Angel

  Dark Angel Unfaithfull to life...

  Член од:
  14 јули 2006
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  5
  Тука е местото за сите портрети, автопортрети, полупортрети и т.н. Изразот на лицата...
   
 2. Junior

  Junior

  Член од:
  31 јули 2007
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Овај е од оние артистик портрети.
   

  Прикачени податотеки:

  • Dj.jpg
   Dj.jpg
   Големина:
   111,3 KB
   Прегледи:
   386
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Necrophilia

  Necrophilia GSM Модератор

  Член од:
  13 август 2006
  Мислења:
  7.638
  Допаѓања:
  137
  се сложувам со мистичен, малце е глупаво да гуглаш и првиот портрет што ќе ти се засвиѓа да го ставиш на форумот, поубаво би било ваше дело нели?
   
 4. Точкест

  Точкест I'm Awesome

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  7.641
  Допаѓања:
  449
  Одамна се мислам да ставам крај на темите што се со гуглани фотки.... Насловот на темава си кажува се'. ВАШИ ДЕЛА секое друго изгуглано дело ќе биде бришено без образложување, ајде сега подајте си рака, смирете страстите и да видиме квалитетни портрети МОЖЕ:)

  Еве малце едитиран портрет онака Street Style:)
  jas .jpg
   
 5. FLiX

  FLiX

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  9.850
  Допаѓања:
  1.549
  [​IMG]

  eve nesto od mene nekolku portreti

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 6. Junior

  Junior

  Член од:
  31 јули 2007
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  Малку чуден, али сепак е портрет
  [​IMG]
   
 7. FLiX

  FLiX

  Член од:
  28 јануари 2007
  Мислења:
  9.850
  Допаѓања:
  1.549
  Nice photo shop art ;)

  eve uste nesto od mene

  [​IMG]
   
  На Маца_мк му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Junior

  Junior

  Член од:
  31 јули 2007
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  3
  многу е некако soft & blurry
   
  На nora.54 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Точкест

  Точкест I'm Awesome

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  7.641
  Допаѓања:
  449
  Bhobe1.JPG
  Еве го чичко Серпико:)
   
 10. --**ЕмА**--

  --**ЕмА**-- take me as i am

  Член од:
  14 ноември 2007
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  10
  еве една од мене
   

  Прикачени податотеки:

  • ja.JPG
   ja.JPG
   Големина:
   22,8 KB
   Прегледи:
   278
  На Мартин$ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Точкест

  Точкест I'm Awesome

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  7.641
  Допаѓања:
  449
  Темава стивната...немогуЌе:)

  Еве од денешното враќање од пазар налетав на моите другарчиња циганците:)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  И некои останати портрети:)
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Mademoiselle.M. и mmm121 им се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  76.254
  Допаѓања:
  156.965
  Хахах, баш тоа најгоре црното ми бараше денар кога бев еднаш на гости во Ченто :)
  Мај бест френд, плус фотошоп :)
  [​IMG]
   
 13. Точкест

  Точкест I'm Awesome

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  7.641
  Допаѓања:
  449
  Си била у мое гето а не си кажала? ц ц ц:)
  Иначе за фотошопот на твојата другарка....премногу е. Користи го но со усул што викаат старите:)
  За еден портрет сепак главните атрибути се цртите на лицето:)
  Ама нема љутиш ок
   
 14. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.056
  Допаѓања:
  885
  Ај, сефте со новиот Олимпус:

  [​IMG]
   
 15. Маwечко

  Маwечко

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  6.775
  Допаѓања:
  314
  [​IMG]
   
  На FlameOfSpirit му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: