Поранешниот премиер на Хрватскa осуден на девет години затвор

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Санадер осуден на девет години затвор

Поранешниот премиер на Хрватска и лидер на партијата Хрватска демократска заедница (ХДЗ), Иво Санадер, денеска е прогласен за виновен за извлекување пари од државни институции и фирми преку маркентишката агенција „Фими медиа“, по која е наречена и најголемата корупциска афера во хрватската политика, јавува Танјуг.

Санадер е осуден на девет години затвор, а судот го задолжи да ги врати парите.


-----

Според мене со ова Хрватска покажува дека е вистинска европска земја, пораката е дека никој не е недопирлив.
 
Ф

Флеш

Гостин
сега би требало фидбек ..... Груевски е следен :нинџ: од стадото .

Санадер осуден на девет години затвор

Поранешниот премиер на Хрватска и лидер на партијата Хрватска демократска заедница (ХДЗ), Иво Санадер, денеска е прогласен за виновен за извлекување пари од државни институции и фирми преку маркентишката агенција „Фими медиа“, по која е наречена и најголемата корупциска афера во хрватската политика, јавува Танјуг.

Санадер е осуден на девет години затвор, а судот го задолжи да ги врати парите.


-----

Според мене со ова Хрватска покажува дека е вистинска европска земја, пораката е дека никој не е недопирлив.
ok кажуваш дека Хрватска е европска земја ..... што не кажеш дека и Македонија е европска земја зошто бевме досега единствени на Балканот со затворање на Премиер во затвор .... зборувам за Георгиевски .... :свиркам:
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Хрватска има независно судство, Македонија нема.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
што не кажеш дека и Македонија е европска земја зошто бевме досега единствени на Балканот со затворање на Премиер во затвор .... зборувам за Георгиевски .... :свиркам:
Кога се случило вакво нешто, :cautious: можеби сум го преспал ова чудо
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.253
Поени од реакции
78.887
ok кажуваш дека Хрватска е европска земја ..... што не кажеш дека и Македонија е европска земја зошто бевме досега единствени на Балканот со затворање на Премиер во затвор .... зборувам за Георгиевски .... :свиркам:
Ниту он, ниту Бранко нема да иде у затвор, а ниту Груевски, во иднина. Нити пак некој друг премиер.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Ова е само почеток од борбата против корупција во Хрватска. Верувам дека допрва ќе покажат дека се пример за права функционална држава.
 
Ф

Флеш

Гостин
Кога се случило вакво нешто, :cautious: можеби сум го преспал ова чудо
Па зарем не беше Љупчо во затвор колку шо се сеќавам добро .... лежеше добри 3/4 години .... ако грешам поправете ме ... :) Заедно со Доста Димовска беа ....
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ниту он, ниту Бранко нема да иде у затвор, а ниту Груевски, во иднина. Нити пак некој друг премиер.
Па се додека земјата ни ја водат кловнови , само ситните криминалци ќе лежат во затвор.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Па зарем не беше Љупчо во затвор колку шо се сеќавам добро .... лежеше добри 3/4 години .... ако грешам поправете ме ... :) Заедно со Доста Димовска беа ....
Доста уште е затворена...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Абе ајде, Хрватска била европска држава. Па фатиле истрошен политичар, истрошен политички. Па и Бучко наш го судеа или уште го судат и шо?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Му го уништија бизнисот... :):D
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.168
Поени од реакции
15.966
Кај нас, апсењата на политичари ги нарекуваа политички реваншизам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom