Пораки за СДСМ и ВМРО

Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Сакам да пратам пораки за оние кои ни беа водачи и кои се уште се. Слушам дека не подготвуваат за промена но еве и јас сакам нив да ги подготвам за промени.

Едно да знаете дека ако сме активни никој ништо не ни може.

Можеме да ги блокираме градовите, да имаме хаос на улиците, термитни бомби, стапови, снајпери...

Но, но најпрво се тргнува со порака за оние што мислат дека не поседуваат и дека решаваат со нашите судбини.


За СДСМ:

Готово е за СДСМ, си кажаа што имаат да кажат...

Сега е јасно дека таму нема патриоти зошто никој не се огради од официјалниот партиски став.

И затоа ке ги погребаме како такви - ПРЕДАВНИЦИ...

Толку за СДСМ, самите се погребаа... :tapp:

Порака за СДСМ: Одете си и не се враќајте вие сте чумата од песните на старите. ПРОКЛЕТИ ДА СТЕ!


За ВМРО-ДПМНЕ:

Да видиме дали ВМРО ке остане на тоа што го кажа!

Ако опстојат и го заштитат уставното име по двојната формула тогаш заслужуваат да бидат водачи на Македонија :aplauz:

Ако не успеат во тоа или се откажат тогаш ги чека истото како СДСМ.

А Македонија ке роди нови синови... но не од корените кои се покажале како предавнички зошто нив ке ги нема!

Порака за ВМРО-ДПМНЕ: Вие сте власт и народот е со вас, ако не предадете бегајте од Македонија. Знаеме дека има притисоци но исто знаеме дека како патриоти треба да издржите зошто народот е со вас. Бидејки сте водачи и најверојатно сте го читале Макијавели знаете за што зборувам.

Поздрав
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Ако сдсм се предавници, што се вмро, освен квази патриот, кои го фураат народот да се надева, а кога ќе излезат надвор и кога ќе прават муабет со некој од ЕУ ќутат како пички под кошули.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
838
Не е тоа ВМРО...Тоа е ДПМНЕ...политичка партија, и никој кој ја води таа партија се нема заколнето во ова:

"Се колнеме во името на Бога, верата и честа, дека отсега ќе служиме колку што можеме за слобода на нашата татковина Македонија; ќе ги слушаме наредбите на нашите главатари; нема никому да ги кажеме скришните народни работи. Ако не ги слушаме наредбите на нашите главатари и ако некому, свесно или несвесно, кажеме за она што сега го гледаме, што го слушаме и што го работиме да бидеме убиени од браќата со оружјето што сега го целиваме. Амин"
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
многу фино ке се види во следниов период кој каков е!

ова е време да се одвои житото од каколот

житото ке се зачува, каколот ке гори
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
Ако сдсм се предавници, што се вмро, освен квази патриот, кои го фураат народот да се надева, а кога ќе излезат надвор и кога ќе прават муабет со некој од ЕУ ќутат како пички под кошули.
да бе ти се знаеш како со нив да си бил !!!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Па очигледно е кога ќе се вратат од Брисел, нели? Некој се врати со кандидатски статус за Македонија, а некој (во стилот на Еднооки) со Ееее...ЕиииЕеее, само цивка како геј.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.852
Поени од реакции
22.684
Oд мене до двете...

Пичка ли ви матерна бескичмена,доста се дрпате за тие фотeљи да ви ги ебе коњ децата до смрт,покажете муда и човечност еднаш во тие животи ваши бедни и не го давајте нашиот гз како вашиот....пичка ви матерна уште еднаш!!! :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.742
Поени од реакции
630
Oд мене до двете...

Пичка ли ви матерна бескичмена,доста се дрпате за тие фотeљи да ви ги ебе коњ децата до смрт,покажете муда и човечност еднаш во тие животи ваши бедни и не го давајте нашиот гз како вашиот....пичка ви матерна уште еднаш!!! :)
И од мене таа порака, само да не ги мешаме децата.:)
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
многу фино ке се види во следниов период кој каков е!

ова е време да се одвои житото од каколот

житото ке се зачува, каколот ке гори
Тоа се тие периоди во развојот на една држава каде се двои скапаното од здравото.
Ако скапаното стигне до срцето, пациентот е мртов.
А тука некаде е.
Потребна итна хируршка интервенција.
 
Член од
14 март 2008
Мислења
574
Поени од реакции
14
ПОВИК ДО СИТЕ ВИСТИНСКИ МАКЕДОНЦИ
и до сите ЧЕСНИ луѓе кои ја сметаат оваа Македонија за своја...

кажи и ТИ... ЈАС СУМ МАКЕДОНЕЦ

МАКЕДОНЦИ (сеуште), деновиве се врши забрзано и засилено ПРЕДАВСТВО од страна на СИТЕ наши политичари... Тие се станати МАРИОНЕТИ во рацете на странските сили кои ќе ја обездушат Македонија по мирен пат, претставувајки се како спасители на нашата иднина... “водачите“ на Македонскиот народ стануваат
полека само “гласници“ на тоа што набрзо ќе се случи во Македонија, без никаква шанса да променат нешто притоа... што е полошо, немаат ни смелост, јасно и гласно да му кажат на Македонскиот народ дека се неспособни да сторат
нешто против тоа, и заплашени и притиснати од странските хиени, дури и премолчуваат намерно за да не се создава неред, или не дај Боже, протест...
Еве ви го сега следниот обид на вашите партии да ве разнебитат, во клубот на пратениците, сакаат колективно да ви го одземат последното што го имате,
ВАШАТА ДУША... РАЗБУДЕТЕ СЕ ВЕДНАШ, УТРЕ ЌЕ БИДЕ КАСНО...
Деца на Македонија, дојде денот на вистината... кога се работи за одбрана на името, братски да се споиме... да кажеме јасно и гласно дека сме ПРОТИВ било каква промена на вековното име на нашата татковина, и дека сме свесни Македонци на кои не им треба никаков референдум за да докажат кои и што сме...
во Понеделник на 6 Октомври 2008, од 10 - 15 часот, ЈАС ќе бидам
пред собранието на Република Македонија да ги бранам МОЈАТА и
ВАШАТА ГОРДОСТ, ЧЕСТ И ДОСТОИНСТВО... и во вторник... и во среда...

МАКЕДОНЕЦ
 
Член од
25 февруари 2006
Мислења
254
Поени од реакции
28
Јас им порачувам на сите политичари кои не клацкаа сите овие години и кои сеуште се обидуваат да не клацкаат....

Македонските деца ќе станат и ќе кажат НЕ! На било кој политичар, на било која партија!

МАКЕДОНЦИ СМЕ!

 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
ke ve vidam sto mislite za grujo od koga ke go smeni imeto a ke vi go ispere mozokot da galsate za na referendum ili opozicijata pak ke bide kriva
 
А

Ајсшутер

Гостин
ke ve vidam sto mislite za grujo od koga ke go smeni imeto a ke vi go ispere mozokot da galsate za na referendum ili opozicijata pak ke bide kriva
Грујо нема да го смени името бе не е како Зајчето Заев да изјавува дека можна е промена на името и дека тие ќе ја подржат само ако биде со Географска одредница на пример ако е предлогот Северна Македонија дека тој ке го подржи маме му ебам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom