Поплаки

Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Седи бе Стек не биди сезнајко...
Најслаба подлога му била тревата :rolleyes: Шо треба за еден Медведев дај не зафркавај па и на КАНАБИС да се играше требаше да го добие...
За повреди, ете го Надал цел живот влечи повреди и на трева е тапа, па шо не изгуби денес од Милман ? Милман за него на трева е супериорен :цицки:
Јас не го напишав постот со лоша намера, едноставно како совет. Сакаш прифати сакаш не, твој проблем, ама како што си тргнал Господ на помош нека ти е, особено ако играш на посолени уплати. Надал за твоја информација има 2 титули и 3 финалиња на Вимблдон, па сега ти види колку е он тапа. Сместа покажуваш елементарно непознавање на тенисот со оваа изјава.
Друга работа, јас не реков дека 100% бев сигурен оти Вавринка ќе изгуби, да бев ќе му ставев милион евра и ќе завршев работа, туку сакам да кажам дека не се исплатеше да се игра на него, барем не на главен тикет. Ти реков дека влече повреда на коленото, ако го гледаше мечот денес виде дека бараше и МТО... Впрочем во кладилница темата напишав дека Медведев ќе земе сет и погодив, али напишав и дека Оливо ќе земе сет а ликот едвај неколку гемови собра.

Велиш Ѓоковиќ изгубил на 1.01 коефициент. Точно, никој не очекуваше да изгуби, не секогаш испаѓаат реалните работи во тенисот и општо во кладењето, оти да испаѓаше се реално до сега сите ќе бевме милионери. Финтата е да ги наоѓаш грешките на кладилниците, оти не секогаш букмејкерите се во право. Пак ќе ти кажам, не пратиш доволно тенис изгледа и се чудиш зошто Вавринка изгубил од некој си Медведев... Во тенисот најбитен е меч апот, без разлика на ранкингот на тенисерите. Знаеш ли нешто за спин удари, за рамни удари, за источен грип, за западен грип, за тревната подлога? Знаеш ли дека тенисерите со источен грип не му лежат на Вавринка на брзите подлоги? Рамно маваат, ниско ги удираат топчињата, нема буцкото време да се намести за удар затоа што топчето само склизнува на подлогата. Виде ли денес колку пати Стен мавна форхенд во трибини? Тоа на земја ќе беше винер, но не и на трева. Не верувам дека ме сфати околу последниве работи ама сакав само чисто да ти доловам дека треба уште многу леб да јадеш за да научиш доста работи околу тенисот, а се додека не го направиш тоа не се чуди што си паѓал на Вавринка на трева или на Фелисијано Лопез на земја.
 
L

Löwe

Гостин
Море ЛЕТВО, шо има врска коефициентот, ете лани за Џоковиќ беше 1.01 па испадна имаш некој факти за тогаш ? Ете има тој каков таков успех на трева, за разлика од Стан, или ќе речиш немаше ден тогаш ? Гледам сезнајко си и ти како другарчето погоре, генерали на сите страни, а од мравки бегаат :pos:
За тебе можам буквар по тенис да напишам бе теле....
Гледам еве, сигурен сум дека имаш повеќе мечеви на Медведев гледано од мене по муабетиве.
Во врска со Новак лани. Епа тоа ти зборам бе теле едно ете тоа беше изненадување, поразот на Новак лани. Според тебе еднакво е изненадувањето на Новак лани и на Стен денес? Тркало едно (шо би рекол твојот сограѓанин Ставро).
Шта речи а не заплакати, поголем срам си со муабетиве од оној што викаше дека Чилич на земја ако му бил денот ќе го победел Надал.
Jaс тогаш мислев дека нема да сретнам посрамен муабет од тој неговиот никогаш, ама ете се сум се излажал. Твоево го надмина дебело.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ајде слободни сте и двајцата, ти му кажваш не се обложував, само дадов реплика за членот погоре тие пак затоа си паѓал на Стан на трева или Лопез на земја :facepalm:
Овај па ми кажва шо биле спин, рамни удари, винери :pos::pos: Ајде копајте кашкавал, немам намера да навлеквам сеуште во дискусија, сигурно овие денови пак ќе има некое изненадување и сигурно вие баш тоа ќе го знаевте :bravobe:
 
L

Löwe

Гостин
Ајде слободни сте и двајцата, ти му кажваш не се обложував, само дадов реплика за членот погоре тие пак затоа си паѓал на Стан на трева или Лопез на земја :facepalm:
Овај па ми кажва шо биле спин, рамни удари, винери :pos::pos: Ајде копајте кашкавал, немам намера да навлеквам сеуште во дискусија, сигурно овие денови пак ќе има некое изненадување и сигурно вие баш тоа ќе го знаевте :bravobe:
Научна фантастика е тоа за тебе, тројни интеграли.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ете го Медведев, си го сркна од Бемелманс :pos::pos::pos:
Нека фрла парички сега на судијката :pos::pos::pos:

Уште 5 пати со ред да игра со Вавринка, 5 пати ќе го јади, штета шо влечи повреда Стан моментално....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Ете го Медведев, си го сркна од Бемелманс :pos::pos::pos:
Нека фрла парички сега на судијката :pos::pos::pos:

Уште 5 пати со ред да игра со Вавринка, 5 пати ќе го јади, штета шо влечи повреда Стан моментално....
Оди читни ја темата за Вимблдон де, не збори на празно. Затоа ти викам кога не разбираш не рипај.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Џумхур цркни бе да тибам слајсот скапан. Го имав 36.5+ последен сет прв сервира и 2 брејка лапна. Во 4 сета отиде мечот и пак минус испадна само мене воа може да ми се случи 200е ми зема скапаното, господ да го земе
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Џумхур цркни бе да тибам слајсот скапан. Го имав 36.5+ последен сет прв сервира и 2 брејка лапна. Во 4 сета отиде мечот и пак минус испадна само мене воа може да ми се случи 200е ми зема скапаното, господ да го земе
Леле брат колку вакви постови прочитав низ нетов вчера и денес... Жално упм, да му ебам сељакот скапан, како лесно го продаде гемот на 5-3.... Цел свет изгледа го имаше плус.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Види ги бе Бразил одбојкава мртву мајки им ебам!!! Прв сет 25-18 ги потепаа,втор 4-11.Од 11 поени,7 нивни грешки. :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc::cuc:

Како е можна ваква осцилација со мртвите Руси бе ? Све да ви ебам в пичка..

Два напади по ред Валас не очекува дека ќе добие топка,кај спиеш бе мамичето твое ?!!!!!

3-4 беше,сега 4-11 ауууу

Ги имам и -,1 хен поени и со два сета да тепаат.На сите ќе ме паднат ццц[DOUBLEPOST=1499368095][/DOUBLEPOST]Сида да фатите,крвта педерска да ви ја ебам..:mad::mad::mad::sick::sick::sick::sick:

Еј замисли стигаат 16-17,сервираа страшно добро ама феноменална акција направија Русите и го зедоа тој доста битен поен.После тоа ас,блок,блок,грешка,блок !!!!!

Завршија 18-25.. Еј замисли 16-17 и завршуваат 18-25 со мртвите и отпаднати Руси.На домашен терен човече вака криминално да играат.И тие два поени што ги зедоа,двата беа со тешки маки зошто беа блокирани ама на среќа ги зедоа.

За 5400 минус ги чекав..За 3670 ги чекам со два сета,ама нема шанса да тепаат со ваква криминална игра.Цела екипа комплетно не знаат кај тераат..Ужасен прием,ужасно организирање акции.Сите напади им се лоши,све поназад креваат..

За 4360 Менендез ,ама глупиот од 5-4 5-7 0-2 губи.Помизерен играч во животов немам гледано,а е 200 места појак од овој Бега. 37% на втор сервис,Бега 72%..:confused::confused::confused: 5 гејма на бетон губи,а остај што губи,не ни трча.На дроп шот не ни трча,а овој го растури баш со тоа.

Бразил трет сет 1-0 почнуваат и одма 1-3 ..Ај да си легнам да спијам..

И последниот тикет,прва утакмица ми беше Бразил -14,5 и тука нема надеж.Да тепаш прв сет со 7 поени и да изгубиш пак со 7.Барем да изгубеа со 2-3,а беше тесно ..

:(:(:(:(:(:(:popce::popce::popce::popce::popce::shok2:

Медикал Менендез..Предај лепшер еден..:semolam::semolam::semolam::semolam:

Највеќе се нервирам кога те држат во игра и после ќе те поебат. Четврт сет 3-1 ,сега 5-9. Шест грешки од девет поени,стварно мајстори биле за поклони Бразилциве.. Инаку 14 блока Русија.. Со 3600 назад уплатата,ама ништо ни од тоа.

6-11 ,5 блока од 11 поени wow.. Валас има изедено едно 8 блока сигурно.

А Менендез се врати во игра,од 3-5 6-5 и на крај ќе изгуби во тајбрејк скоро па сигурно.
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Одам да уплатам тикет во Спортлајф со 1650ден ,добивка 9 и нешто имаше..Ја имав Свитолина во супер тип,ама сега со новото правило треба над 1,25 три утакмици така нешто,а ја заборавив..Ми вика тој што работеше,да ја ставам обично и јас не знам од каде ми дојде идеја да не ја играм неа,туку Халис да го ставам.Зошто и како ја тргнав Свитолина и го изиграв Халис на челенџер турнир ? Зошто ? :confused::confused:

Има гренд слем,јас челенџери играм а-у..

7-6 5-7 4-6 .. Втор сет не можеше да му се доближи на тој Галовиц и стига да сервира Галовиц за сет и од нигде никаде заборави да убаци прв сервис и направи дупла грешка на брејк топка на Халис.Се враќа потоа 5-5 и имаше дјус во 13-от гејм,ама отсервира ас и сервис винер и немаше што да се прави.Нареден гејм Галовиц брејк на 0,сите 4 поени поклон.Два од нив дупли грешки и дупла грешка на сет топка.(y)

Трет сет немаше којзнае што борба на сервис гејмовите,ама скоро на секој поен на сервис на Галовиц имаше подолги поени,ама Халис со онаква мизерна дефанзивна игра на бетон,нема што да бара.Јас го памтам Халис како ретард кој играше агресивно од секоја можна позиција,сега не сакаше да нападне.. Стига трет сет 4-5 и се испосра в гаќи. Имаше 30-15,имаше зицер ама поради играње еден удар повеќе,го изгуби тој битен поен.Нареден поен бомба сервис,ритрн на пола терен и има отворена паралела и в мрежа ја закачи.Галовиц беше на другата страна.
На меч топка повторно одличен сервис,потоа удира паралела и излага на мрежа и ја закачи пак в мрежа,а беше скоро па залепен до мрежа.Како успеа ? :eek::eek::eek::eek::eek::tapp: Два зицери,два пати в мрежа.Ти ебам серкото.

Друг тикет во моцарт 5400 добивка,ама се спасив со Кабал/Фарах и ќе имав нешто помалце,но сепак супер ќе беше..

Ги ставам зихерашки Халеп и Свитолина по еден сет да земат и се предомислив повторно,некако ми беа тешки и ги ставив двете над 7,5 прв сет. Халеп влезе лесно,а Свитолина ја згрбави Витхофт 6-1.:cuc::cuc:Играше како на дроги,секој удар в терен.
На сет топка,Витхофт направи дупла грешка.Алал вера.(y) Втор сет 7-5 Свитолина.(y)(y)

Сега ги чекам Андерсон обичен кец,Бразил и Франција одбојка за да ги вратам парите.

Андерсон добро оди,Бразил прв сет 25-19 и втор почнаа со 5-2,ама сега 9-13.:(

Вчера Менендез победи,а не заслужи ни 1% да победи.Со него се спасив,дали и денес пак ?

Ако влезат овие денес,утре еден тикет и бам бам 4-5 богоридици и ај у пм.Нема аир играње повеќе тикети,само нерви се губат.

Да имав малку повеќе среќа денес и вчера,ќе земев едно 500 евра..Иако денес не ми требаше среќа,самиот ја избркав на двата тикети.Браво за мене.(y)(y)(y):cuc::cuc::cuc: Добитни тикети,недобитни ги направив.:popce:

Море матер да им ебам на Спортлајф,да им се серам во тоа правило за супер тип.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
многу анализи му правиш на ц секој поен.Па нормално е да има грешки.Ти сакш секоја иницијатива на твој играч да е поен за твојот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
многу анализи му правиш на ц секој поен.Па нормално е да има грешки.Ти сакш секоја иницијатива на твој играч да е поен за твојот.
Абе јасно е тоа.Јас кажувам дека во најбитните моменти прават дупли грешки и промашуваат зицери од на мрежа,а нормална работа е да погрешат итн..Темава е измислена да ти помине лутината,тоа е стварта и најважно.:)

Еве сега како да не се нервираш и да кукаш кога Бразил се враќаат од 17-22 на 23-23 и губат 23-25. И тоа знаеш како го изгубија поенот на сет топка на Америка ? Средниот блокер ја промаши топката,а тоа се случува еднаш на 100 натпревари.Ја промаши топката омг..:zver:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom