Попис 2021

Член од
9 октомври 2012
Мислења
763
Поени од реакции
1.018
2002 пописот далеку непоорганизиран за 2 недели ''попишаа'' 2 м народ сеа за 20 и кусур дена да не можат многу помалце, секогаш пописите биле 15 дена
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.555
2002 пописот далеку непоорганизиран за 2 недели ''попишаа'' 2 м народ сеа за 20 и кусур дена да не можат многу помалце, секогаш пописите биле 15 дена
И два месеци на неписмени луѓе да му дадеш, малку ќе му бидат
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.738
И Турците земаат замав... Сакаат циганите да ги прават Турци. А овие па во нивен стил, за 500 денари прифаќаат... :popce:

 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
913
Поени од реакции
3.576
И Турците земаат замав... Сакаат циганите да ги прават Турци. А овие па во нивен стил, за 500 денари прифаќаат... :popce:

Цигани, турци, шипци исто срање нема разлика помеѓу нив.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293
Во Битола, попишувачот рече има 160 стана да помини иницијално и ги завршил за 10 дена па земал нова тура.

Само не знам како тоа не прашаа ништо освен некои најбазични прашања. Нити прашаа дали станот е мој, дали имаме други недвижнини, дали имаме кола, дали имаме паркинг со станот, дали имаме телевизор итн. Малку безцелен е пописот ако не попишиш се што имаш.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.562
Поени од реакции
26.074
Народот треба да почне од себе ако сака да го променува системот.
Ако ти подмитуваш, како очекуваш да се среди корупцијата? Ако ти користиш непотизам за вработувања, како очекуваш да се среди тоа?
Тоа што си имаме надробено, тоа ќе си сркаме, пиши пропало од организатори.
Зависи тоа како гледаш на работите. Албанците со корупција и непотизам ни ја земаа државата... Еве ќе заврши и пописот и ќе ја видиме и најновата епизода. А и на крајот на краиштата, единствата борба против ветерниците е борбата против корупцијата. Не постои држава во светот кајшто е сузбиена корупцијата и општо злоупотребата на државните органи.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Во Битола, попишувачот рече има 160 стана да помини иницијално и ги завршил за 10 дена па земал нова тура.

Само не знам како тоа не прашаа ништо освен некои најбазични прашања. Нити прашаа дали станот е мој, дали имаме други недвижнини, дали имаме кола, дали имаме паркинг со станот, дали имаме телевизор итн. Малку безцелен е пописот ако не попишиш се што имаш.
Абе види, наместо да се шетка народ, можеа да земат целосно on-line да го направат. Ко остаток нормален свет.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Зависи тоа како гледаш на работите. Албанците со корупција и непотизам ни ја земаа државата... Еве ќе заврши и пописот и ќе ја видиме и најновата епизода. А и на крајот на краиштата, единствата борба против ветерниците е борбата против корупцијата. Не постои држава во светот кајшто е сузбиена корупцијата и општо злоупотребата на државните органи.
Чаре?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.562
Поени од реакции
26.074
Чаре има, но моето чаре не значи дека е вистинското, па така останува да е чаре што поголем број да се разбудиме и да бараме чаре :) Ефектот на стотиот мајмун.

Но едно знам сигурно, мора да бидеме прагматични и да ја оставиме суетата на страна.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Само не знам како тоа не прашаа ништо освен некои најбазични прашања.
Ааа не треба тоа да те интересира, читни ја темава.
Пописот си има фундаментални проблеми и е анти-македонски, а ти се замараш што не те прашал подетални ствари.
Ајде ти се молам...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
Абе види, наместо да се шетка народ, можеа да земат целосно on-line да го направат. Ко остаток нормален свет.
Тешко оди тоа ако нема добри бази на податоци за адреси во најмала рака. А баш и нема. Колкупати службите одат од зграда до зграда да бараат некое лице кое години веќе не е кај што го бараат. Па имаш кираџии, празни станови и слични состојби.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
Ааа не треба тоа да те интересира, читни ја темава.
Пописот си има фундаментални проблеми и е анти-македонски, а ти се замараш што не те прашал подетални ствари.
Ајде ти се молам...
пописов има проблеми од секој тип и калибар

Всушност, не е ни попис ова.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
И Турците земаат замав... Сакаат циганите да ги прават Турци. А овие па во нивен стил, за 500 денари прифаќаат... :popce:

Па и Турците сакат работа на државно.Нишај врата земај плата.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Вчера ме пречека у влез комшијата у еданаес ноќеска,целиот возбуден и со ококорени очи ми вика кај си ти,сите сме попишани уште вие останавте.Полека бе комшија му викам,кур ме боли мене за пописот.Овој уште толку ја подотвори устата,жена му слушна малку непријатна ситуација али шо кур бараше да излага кајшто се мерат курои.Добро ми вика али да не те репнат 250 еура,јас пак му викам пред жена му али овојпут не дека кур ме боли,туку дека ке ми се фатат за кур.Пак непријатно,таков речник пред жена али уште на прв поглед кога ке те погледне жената,одма се познава дека се има изнагледано машки полови органи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom