Попис 2021

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мислам дека треба да се направи истрага која странска држава ги плаќа овие што повикуваат на бојкот со цел да има што помалце Македонци во државата.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Мене сестра ти и жена ти ме плаќаат у натура.
Хахахаха, толку ти сече, па одма со навреди. Толку знаете, ебате неписмените. Бојкотираат попис со цел да има помалце Македонци и тоа било ПАТРИОТСКИ ЧИН. И не приметувате колку е тоа ебано глупо. Акни си ја главата во ѕид, може ќе ти се ресетира мозокот и ќе приметиш какви глупости пишуваш.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Хахахаха, толку ти сече, па одма со навреди. Толку знаете, ебате неписмените. Бојкотираат попис со цел да има помалце Македонци и тоа било ПАТРИОТСКИ ЧИН. И не приметувате колку е тоа ебано глупо. Акни си ја главата во ѕид, може ќе ти се ресетира мозокот и ќе приметиш какви глупости пишуваш.
Sakaat da se popisat lugjeto ama na realen popis a ne vaka manipuliran.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Хахахаха, толку ти сече, па одма со навреди. Толку знаете, ебате неписмените. Бојкотираат попис со цел да има помалце Македонци и тоа било ПАТРИОТСКИ ЧИН. И не приметувате колку е тоа ебано глупо. Акни си ја главата во ѕид, може ќе ти се ресетира мозокот и ќе приметиш какви глупости пишуваш.
Кога ќе има попис, викнете.
Ова е грабеж во кој учествуваш и на кој му даваш легитимитет. Така да, не си ти тој кој ќе дели лекции по патриотизам.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Мислам дека треба да се направи истрага која странска држава ги плаќа овие што повикуваат на бојкот со цел да има што помалце Македонци во државата.
Мене ми стигаат пари од Хезболах и Фатах зошто намалувањето на бројот на Македонци е од полза за исполнување на нивната агенда Зелена Трансферзала Сараево - Техеран.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Секако дека некогаш кај нас ќе се направи реален попис.

Ако албанците се почувствуваат загрозено дека некогаш би паднале под тие нивни проценти што му се загарантирани, тогаш дури и се да е како што треба ќе повикуваат на бојкоти, манипулации и нема да дозволат никогаш да се направи попис.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.480
Поени од реакции
9.032
Хахахаха, толку ти сече, па одма со навреди. Толку знаете, ебате неписмените. Бојкотираат попис со цел да има помалце Македонци и тоа било ПАТРИОТСКИ ЧИН. И не приметувате колку е тоа ебано глупо. Акни си ја главата во ѕид, може ќе ти се ресетира мозокот и ќе приметиш какви глупости пишуваш.
Сестра ти и жена ти и кај мене беа ама не за пописот...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Од дуелот Мицковски - Заев омилени ми беа две работи. Првата, кога Мицковски го потврди фактот дека додека собирале потписи за поништување на пописот и он јавно тврдеше дека процентите се однапред наместени, во исто време во клуб на пратеници преговарал пописот да биде продолжен од 20 на 25 дена.

И второ, неговото логичко размислување дека Левица всушност му помага на Заев со пописот, додека Дпмне активно учествува во пописот организиран од Заев и кој е многу битно да успее за власта. Иако по професија инженер, изгледа е скаран со логиката и здраво разумно размислување. Добра лекција го чека на локалните избори.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
Добро бе пошто викаат дека наводно милион попишале, каде ги попишуваат тие луѓе? Во која држава? Јас живеам во Аеродром и еве досега никој ни дошол на врата ни бутур, ниту пак во другите згради и маала. Зборам со сите што ги знам и сите креваат рамења.
Кого и што попишуваат не ми е јасно.
Btw вчера бев во Вешала, таму кога ќе дојдете?
Ова тебе да не ти пишале?:D
242496411_655289262123490_5698896765423074851_n.jpg

Шала на страна, ако ова не е монтажа, фашизмот зел уште појака сила.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom