Попис 2021

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.793
Добро бе пошто викаат дека наводно милион попишале, каде ги попишуваат тие луѓе? Во која држава? Јас живеам во Аеродром и еве досега никој ни дошол на врата ни бутур, ниту пак во другите згради и маала. Зборам со сите што ги знам и сите креваат рамења.
Кого и што попишуваат не ми е јасно.
Btw вчера бев во Вешала, таму кога ќе дојдете?
Истово прашање се прашувам и јас. Пописот влегувал во завршна фаза, а луѓе еден куп непопишани.
До денес, никој не ми дошол на врата. Си велам да не попишуваат откако ќе заврши официјалниот дел од пописов :icon_mrgr:Да не влегуваме во неофицијалниот број на население :свиркам:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Истово прашање се прашувам и јас. Пописот влегувал во завршна фаза, а луѓе еден куп непопишани.
До денес, никој не ми дошол на врата. Си велам да не попишуваат откако ќе заврши официјалниот дел од пописов :icon_mrgr:Да не влегуваме во неофицијалниот број на население :свиркам:

Кај мене беше. За 10 минути заврши работа и си отиде. Зависи од регионот. Можеби ќе ве попишат меѓу последните. :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.793
Кај мене беше. За 10 минути заврши работа и си отиде. Зависи од регионот. Можеби ќе ве попишат меѓу последните. :)
Ете каде е 30 септември, ќе почекаме, не ни се брза никаде. Ако тропнат на врата, ќе размислам дали да им отворам :icon_mrgr:. Ама поштосно ќе биде ако не се појават воопшто :pipi:
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ете каде е 30 септември, ќе почекаме, не ни се брза никаде. Ако тропнат на врата, ќе размислам дали да им отворам :icon_mrgr:. Ама сакам да не се појават воопшто :pipi:
Најверојатно ќе поминат. Единствено ако не стигнат, со оглед дека нема доволно попишувачи за одредени региони. Ајде може ќе ви се исполни желбата. :P
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.683
Поени од реакции
866
Вчера ми тропна на врата едно чупе со лаптоп ( демек попишувачка ) , и завршивме работа за 20 секунди . И кажав дека сум во изолација и малку као да се подисплаши , па ме праша до кога ќе ми трае и и реков уште 10 дена и си замина. Се надевам дека ја решив работата со '' пописов '' .
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.452
Поени од реакции
4.559
Море ич нека не идат оти Шарко ги чека скриен од заседа, има парче да ги стори.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Добро бе пошто викаат дека наводно милион попишале, каде ги попишуваат тие луѓе? Во која држава? Јас живеам во Аеродром и еве досега никој ни дошол на врата ни бутур, ниту пак во другите згради и маала. Зборам со сите што ги знам и сите креваат рамења.
Кого и што попишуваат не ми е јасно.
Btw вчера бев во Вешала, таму кога ќе дојдете?
Епа милион, 600к попишани од надвор, 400к тука таман си е математиката :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.280
Кај мене у влез остаил дека денес ќе дојде.
На тоа му пишува вака нешто - ја бев али не ве најдов дома, затоа денес у 4 и пол ќе дојдам симните се сите со лични карти пред зграда.

Не пишува конкретно кај кого тоа веќе бил и не ги нашол дома, туку за цела зграда.
Затоа си ги завршив порано работите и од 4 до осум, не сум дома.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Дали од тоа што го сподели прочита usually through the internet.

Многу битен дел, плус има и малициозност, не знам дали девојката ќе прифати адвокати да гони или не, тоа е до неа, ама ќе биде контактирана.
Dokolku ne si trol, tebe seriozno ti treba strucna pomos..
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Имам впечаток дека воопшто не им е важно колку ќе попишат
Целосно се согласувам. Со оглед на последните изјави кај што прогласуваат “успех” на пописот, и никој да не се попише до 30ти сеедно ќе им биде. Најголемата опозициона партија си легна на брашното и нема да прави проблеми, преку медиумите креираа приказна дека се тече успешно и добија колку толку некаков легитимитет со дел попишани граѓани. Ќе завршат на 30ти ќе прогласат успех на пописот, во меѓу време ќе дополнат бројката на граѓани преку дата базите на МВР и други институции, ќе си наштелуваат согласно договореното, и тоа е тоа.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.353
Целосно се согласувам. Со оглед на последните изјави кај што прогласуваат “успех” на пописот, и никој да не се попише до 30ти сеедно ќе им биде. Најголемата опозициона партија си легна на брашното и нема да прави проблеми, преку медиумите креираа приказна дека се тече успешно и добија колку толку некаков легитимитет со дел попишани граѓани. Ќе завршат на 30ти ќе прогласат успех на пописот, во меѓу време ќе дополнат бројката на граѓани преку дата базите на МВР и други институции, ќе си наштелуваат согласно договореното, и тоа е тоа.

....и после ќе има парламентарни избори, па со новите бројки, една наша група граѓани ќе оди на кратко до Тирана и ќе се врати со барања, што на прв поглед ќе бидат бесмислени, ама на втор и трет се повеќе ќе имаат смисла.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
....и после ќе има парламентарни избори, па со новите бројки, една наша група граѓани ќе оди на кратко до Тирана и ќе се врати со барања, што на прв поглед ќе бидат бесмислени, ама на втор и трет се повеќе ќе имаат смисла.
Веќе може и преамбулата на Манифестот да им ја смислам.

Земајќи ги во предвид новите демографски реалности во Северната Република утврдени со последниот попис, ние Албанците бараме …
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.379
Па така кажи бе @GreenRoot ете и ти за колку се шитна
lol sitkanje. Ova se golemi pari za student. Mnogu mi e smesno so se silat lugjevo na popisuvacite, tipicno makedonska rabota, bukvalno pokazuvas sila na najnebitniot element vo celata postapka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom