Попис 2021

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.781
Да тие ќе се сликаат, а Али ќе продолжи да владее заедно со Муртињо.Така да сликаните на крајот ќе останиме ние.Ќе ринтаме во приватен сектор за да ги раниме рамковните.Со тоа шо нема да излезиш на избори им правиш огромна услуга на Али и Муртињо.И после ќе кукаме дека и се посрале на државава.Па сме им дозволиле,нормално дека ќе и се посерат!
"Пописот" е наместен. Икс докази за тоа има, од методологија па натаму. Веќе реков, ако излеземе ќе ги лупнат минимум 30%, а ако не излеземе и повеќе нека ги стаат - сеедно ми е.
Апсолутно ме боли кур. Нека бидат Албанците 100%, ја легимититет на овој грабеж не им давам. Вие сите "попишувајте" се ако сакате и учествувајте.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.781
Е сега наебавме :несвест: !
секако дека не наебавте
вас ќе ви биде овозможено да се попишувате на најсомнителни начини, според никаде до сега видена методологија

јас немам никакво влијание врз глупите каури, само искажувам став и мислење
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Почна да ме копка, а не сум побарала на гугл, во САД, Канада, Русија, Кина, во такви милионски земји, пописот дали е од врата на врата? :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
секако дека не наебавте
вас ќе ви биде овозможено да се попишувате на најсомнителни начини, според никаде до сега видена методологија

јас немам никакво влијание врз глупите каури, само искажувам став и мислење
Како не наеабавме, не е битно како ќе ни биде овозможено, битно е дека ти легимититет на овој грабеж нема да им даваш. Е ТОА МЕ ЗАГРИЖУВА!!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.781
Како не наеабавме, не е битно како ќе ни биде овозможено, битно е дека ти легимититет на овој грабеж нема да им даваш. Е ТОА МЕ ЗАГРИЖУВА!!!
Нема потреба да се потресуваш, тоа е само мислење на еден каур.
Автоматски споено мислење:

Почна да ме копка, а не сум побарала на гугл, во САД, Канада, Русија, Кина, во такви милионски земји, пописот дали е од врата на врата? :D
Подобро побарај дали им е со двајца сведоци, наместо вообичаениот начин на верификација.

Инаку и на минатиот попис (2002-ра) едни правил важеа за Албанците, други за каурите.
Во Чаир имаше повеќе случаи каде им беше дозволено да се попишуваат со здравствена книшка. Другде, во албански средини, не знам дали било ваква пракса.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Нема потреба да се потресуваш, тоа е само мислење на еден каур.
Па тоа ме загрижува! Дека не е мислење само на еден каур, тука на многу повеќе Том Крузеви!
„Minority Report“ сцена!
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Инаку и на минатиот попис (2002-ра) едни правил важеа за Албанците, други за каурите.
Во Чаир имаше повеќе случаи каде им беше дозволено да се попишуваат со здравствена книшка. Другде, во албански средини, не знам дали било ваква пракса.
Легендата вели дека македонските попишувачи кога попишуваат по општини каде живеат мнозинство македонци многу строго контролираат документи.

Јас да сум на местото на ДУИ, ќе прифатев било какви методологии за попишување, ама под услов секогаш кај сите пописни екипи да има и по еден попишувач на ДУИ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.781
Јас да сум на местото на ДУИ, ќе прифатев било какви методологии за попишување, ама под услов секогаш кај сите пописни екипи да има и по еден попишувач на ДУИ.
Си има стандардни методи, не било какви. Според светски и ЕУ стандарди.
Зошто сега не се тие методи и зошто методите, овојпат не се објавени официјално со законот?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Си има стандардни методи, не било какви. Според светски и ЕУ стандарди.
Зошто сега не се тие методи и зошто методите, овојпат не се објавени официјално со законот?
Добро де, ама каде гаранција дека македонските попишувачи ќе попишуваат според овие методологии насекаде по Македонија?
Треба да ви веруваме на збор?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.217
Поени од реакции
78.781
Добро де, ама каде гаранција дека македонските попишувачи ќе попишуваат според овие методологии насекаде по Македонија?
Треба да ви веруваме на збор?
Ти си поретардиран отколку што си мислев.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.705
Поени од реакции
7.838
Легендата вели дека македонските попишувачи кога попишуваат по општини каде живеат мнозинство македонци многу строго контролираат документи.

Јас да сум на местото на ДУИ, ќе прифатев било какви методологии за попишување, ама под услов секогаш кај сите пописни екипи да има и по еден попишувач на ДУИ...
... и задолжително со прстите да знае да направи двоглав орел, како ваше врвно достигнување.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Ти си поретардиран отколку што си мислев.
Може да се штелува бројот на албанците, ама не може бројот на македонците, затоа што се искрени и сакаат све законски да работат, добар виц.
Автоматски споено мислење:

... и задолжително со прстите да знае да направи двоглав орел, како ваше врвно достигнување.
Не мора тоа, пошто и ти ќе го научиш тоа, подобро да одиме со условот сечен кур.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
745
Поени од реакции
922
Легендата вели дека македонските попишувачи кога попишуваат по општини каде живеат мнозинство македонци многу строго контролираат документи.

Јас да сум на местото на ДУИ, ќе прифатев било какви методологии за попишување, ама под услов секогаш кај сите пописни екипи да има и по еден попишувач на ДУИ.

vaka trebase i reshena rabota...nema lazi nema prevare...tie 1500 dushi prva rabotna zadaca ova da im bese...nema da imase bunenje...vaka sekako ke se buni nekoj posle...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom