Попис 2021

Член од
15 февруари 2019
Мислења
913
Поени од реакции
3.573
До каде е работава? Пуштете некои инсајдерски информации
 
D

Deleted member 53418

Гостин

Свеќено јебавање у мозок ќе има.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
572
Поени од реакции
982
Македонци околу 50, Албанци околу 30, Бугари околу 10 и 10 останато.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.673
Како мислиш фингерпринт имаме ?
Мицковски така кажа. Ако не се поклопеле резултатите од пописот со евидентираните гласачи на локалните, они немало да го признаат тој попис и се што би произлегло од него.
Мене тоа ми е доволно за мирно да спијам пред заканата да му робувам на секој жив шипптар од Струга до Стокхолм
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.653
Поени од реакции
7.549
Мицковски така кажа. Ако не се поклопеле резултатите од пописот со евидентираните гласачи на локалните, они немало да го признаат тој попис и се што би произлегло од него.
Мене тоа ми е доволно за мирно да спијам пред заканата да му робувам на секој жив шипптар од Струга до Стокхолм
Добро али сепак мислам дека треба да се земе во обзир и сегашната деликатна ситуација во Украина и да се направи координација со нашите партнери. Па така ДПНЕ во моментов нема јавно да не го признае пописот зошто нема докази дека истиот е неправилен, а ако не го признаат без докази тоа може да значи и партијата ќе им ја забрнат. Се на се кога ќе дојде ДПНЕ на власт тогаш они ќе го докажат криминалот кај пописот.

 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.231
Поени од реакции
5.183
Дај боже Албанците да испаднат преку 40%, тоа да биде нивниот катализатор да се отцепат и да не остават раат за секогаш...но се мислам и они да ,,се" толку, тешко кој човек/народ би се откажал од овие поволности што ги имаат тука во Македонија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.799
Како ќе објавеле резултати, кога огромен број население не е попишано?
Автоматски споено мислење:

Каква колосална иронија е изјавава на Симовски.



– Наредните месец дена ќе бидам државен непријател, но ние не сме џубокс за исполнување на желби, туку треба да направиме реална фотографија за населението, додаде Симовски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom