Попис 2021

Член од
9 октомври 2012
Мислења
750
Поени од реакции
1.007
Може и да има луѓе што не работат и не бараат. Сепак во најголем дел држави влагаат само тие што активно бараат во статистика за невработени.
тие се водат во пасивно население
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.103
Поени од реакции
976
Вчера ги попишаа моите дома. Дечкото што попишуваше беше од маало кај нас па гледав како е програмот направен и сл. Не е лошо средено. Само што пишува матичен враќа назад работен однос/образование. Сакаа да ме попишат како странец и одбив. Ако не направат ујдурми со базите точно ќе се знае бројот на жители тука.

Пробавме со откажан матичен број мој не врати ништо програмот.Како да не постои матичнио се однесувше.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.756
Поени од реакции
24.657
Од тоа што разбрав, веќе се скоро готови со теренско попишување. Сега ќе ги бркаат тие што не се попишани, затоа и отвораат канцеларии по општини за попишување таму на лице место. Ваљда и ќе замараат на врата почесто сеа.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.599
Поени од реакции
11.677
https://www.telegram.hr/politika-kriminal/apsolutno-genijalno-crkva-tvrdi-da-unuci-za-bake-i-djedove-upisuju-da-su-ateisti-pa-ce-na-popisu-stanovnistva-biti-premalo-katolika/?fbclid=IwAR3GZOBIwpMhB0mItZvzwG6twg1BUzcj6AYfGpE-V1JdxdGmR_2xFz-2PkU
Во Хрватска не се чувствуваат загрозени од други религии, но се разви одбојност кон црквата, поради попвеќе работи, посебно поради веронауката во училиштата...
Патем, не е нелогично некој кој за време на ехЈу се декларирал атеиста пак да се декларира...
кај нас нема овакви расправии, барем засега, само етнички ултиматуми, колку албанци, колку турци, колку блгари, не чувме колку роми треба да има...
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.671
Поени од реакции
18.974
Конечно ме посети и мене. Не се нешо многу мачеше да ѕвони повеќе пати. Брзо си отиде.
Мислам дека околу 150-200 илјади го бојкотираат пописот.
Фино лепо газда Зеко ќе го прогласи за успешен.
Тие не излегоа да извадат листа на загинатите во болницата, не пак некој да докаже дека 150-200к не се попишале :)
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.324
Поени од реакции
57.032
Kaj мене у зграда, ѕвонеше два-пати само. Вториот пат кога беше, само им остави свој број на врата, на тие кои не отворија.
и толку
више не се ни појави

Ваљда останативе комшии кои се попишаа му рекле да не се мачи уопште со нас.
Автоматски споено мислење:

Очекувам сега, ко на фејзбук шо праи, да се појави од негде Лет3 и да запрети со прстето, околу тоа како нас ќе не попишеле на суд и како веќе се пуштени казните.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.756
Поени од реакции
24.657
Фино лепо газда Зеко ќе го прогласи за успешен.
Тие не излегоа да извадат листа на загинатите во болницата, не пак некој да докаже дека 150-200к не се попишале :)
Таманка ако им фалат 150 илјади, браќата да скокнат на 30% и забавата може да почне.
Автоматски споено мислење:

Kaj мене у зграда, ѕвонеше два-пати само. Вториот пат кога беше, само им остави свој број на врата, на тие кои не отворија.
и толку
више не се ни појави

Ваљда останативе комшии кои се попишаа му рекле да не се мачи уопште со нас.
Автоматски споено мислење:

Очекувам сега, ко на фејзбук шо праи, да се појави од негде Лет3 и да запрети со прстето, околу тоа како нас ќе не попишеле на суд и како веќе се пуштени казните.
Кај мене сеа си ја проба шансата по втор пат во ист ден. Изгледа некој од тие на кои оставил ливче се јавил да дојде, па проба пак едно ѕвонење.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.756
Поени од реакции
24.657
Член од
25 март 2012
Мислења
7.414
Поени од реакции
3.243
Наводниов бојкот е реален колку што анкетата за локалните, 52% за левица...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.141
Поени од реакции
9.595
Вчера ми дојде на врата Mr Heckles од Friends. Ако вакви ликови вработуваат за попис тогаш не е ни чудно што сме курташак држава. Типот беше изгубен, мислиш 2 асида изел и рака печурки, па дури и ми спомна за неговата желба од кога ќе собере пари од оваа работа да си купи синтисајзер со матрици за да свири во кафана. Секако од кога дозна што работам ме праша дали имам и јас матрици на што му одговорив дека свирам исклучиво во живо. Се насмеавме, си свртевме луд муабет и си посакавме се најдобро. Реално, многу глупости има а многу малку детали се опфатени во прашањата и можностите кои ти ги даваат за одговор, по што ми е јасно дека неписмен го склопувал истото ама тоа е што е, живееш во вукојебина.
Секако сакав да се попишам бидејќи е мое право да бидам евидентиран како мастраф во дуќанот наречен "Курташакдонија", а и да не останам покус попишав уште 4ца на моја адреса. На крај краева тука живеам и фигурирам, па макар и лажги да сме што вика Колозов. Кад је бал нек је маскенбал.

А овие ќе висат еден ден и ќе јадам пуканки додека го гледам тоа. Здравје само.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.324
Поени од реакции
57.032
Наводниов бојкот е реален колку што анкетата за локалните, 52% за левица...
така е
Но зошто тогаш толкава галама околу бојкотот?
Купување реклами, билбоарди, закани по медиуми...

Искрено, сеедно ми е колкумина бојкотираат, веќе сум рекол, нема зошто да се учествува во овој албански инжињеринг. Кога ќе им попис нека викаат.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.893
Поени од реакции
22.808
До вчера, 20:00, попишани 1 460 552 граѓани. Тоа за 20 дена. Остануваат уште 5, ако остане истиот просек по ден, на крај испаѓаме 1 825 690. Ова без дијаспора, нормално.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
7.756
Поени од реакции
24.657
До вчера, 20:00, попишани 1 460 552 граѓани. Тоа за 20 дена. Остануваат уште 5, ако остане истиот просек по ден, на крај испаѓаме 1 825 690. Ова без дијаспора, нормално.
Колку што разбрав веќе имаат покриено скоро сегде на терен така да што бројките би требало да почнат да паѓаат, освен се разбира ако не ги фејкаат. Ова ваљда им се сите внесови во системот, а ја знам двајца тројца што се на две места попишани и ќе треба едно попишување да се брише. Тешка калакурница. Којзнае кои гимнастики ќе ги праат после да дојдат до потребните бројки шо се договорени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom