Попис 2021

Член од
7 септември 2016
Мислења
11.158
Поени од реакции
18.056
Јас мислам дека ти не знаеш што кажал али ахмети затоа што не знаеш албански, односно, како што гледам не си многу по албанците.
...демек ти знаеш, тогаш зошто си ставил ник со македонски имиња :D
Може збор два за ова?
... може, ќе направите да има повеќе Албанци од Албанија ќе удрите едно

ice_screenshot_20210906-165838.jpeg

од толку агитирање на сите страни ќе излеземе во МКД едно 3 милиони жители, 2,8 мил албански етникум и ситнишот македонците!
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.602
Поени од реакции
18.799
Вие што ќе се попишувате, барем барајте да бидат вакцинирани попишувачите.

Не дека сум загрижен за вашето здравје, туку барем вирусот да не се шири, ако веќе се шири нереално албанството преку државава, со законите за попис и државјанство.
Короната знае дека ќе правиме попис, гледаш паднаа бројките :D
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.258
Поени од реакции
56.882
Апостол Симовски: Проблемот не е во нивната апликација, туку во интернет мрежата


Демант на Телеком: Немавме никакви проблеми со интернет конекцијата ниту пак во текот на денот имаме добиено пријава
Автоматски споено мислење:

Ќе лажеме дека е до конекцијата, ама на никој не му текна прво да им каже на Телеком.

Овие се неспособни на епско ниво. На Грујо требаше детективска истрага да му се праи, за да се откријат вакви работи.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.090
Поени од реакции
949
Апостол Симовски: Проблемот не е во нивната апликација, туку во интернет мрежата


Демант на Телеком: Немавме никакви проблеми со интернет конекцијата ниту пак во текот на денот имаме добиено пријава
Автоматски споено мислење:

Ќе лажеме дека е до конекцијата, ама на никој не му текна прво да им каже на Телеком.

Овие се неспособни на епско ниво. На Грујо требаше детективска истрага да му се праи, за да се откријат вакви работи.
Брату да не си фриленсер ?
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
643
Поени од реакции
1.437
Климава ти е тезата. Тезата не ти држи дека пописот првично е организиран за да се наместе, односно албанците да се 30% или колку и да се, иако со години тука верглате сите патриоти дека албанците се под 17%, па сега магично ќе им скокне бројката над 28%.
Едноставно, државава мора да организира попис, со сите свои (не)способности. Пописот нуди и други информации кои не можат туку така да се фалсификуваат. На пример во какви станбени услови живеат македонските граѓани, особено во време на пандемија. Колку станови се празни, колку се населени. Колку млади и стари луѓе плаќаат кирија и што во иднина државата треба да направи со тоа. итн. Доволно за да се попишеш и да учествуваш во оваа не толку важна за македонштината операција.
Го боли таквото груби или османи за тоа во какви станбени услови живеат македонските граѓани..
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.258
Поени од реакции
56.882
Да се потсетиме: Во 2011 година, ДУИ заедно со албанската опозиција го бојкотираше пописот, кој пропадна после 10 дена од неговиот почеток. Никој не беше казнет од бојкотирачите на пописот.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.090
Поени од реакции
949
Каква смејурија, пак им падна софтверот . . . Гарант нешто е сјебано со базите а они ќе се вадат со конекција како и по обичај.. Вечна да е СЕВЕРНА
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
11.158
Поени од реакции
18.056
Да се потсетиме: Во 2011 година, ДУИ заедно со албанската опозиција го бојкотираше пописот, кој пропадна после 10 дена од неговиот почеток. Никој не беше казнет од бојкотирачите на пописот.
...јеп,
ама кој беше тогаш на власт, не е исто, Камчев се уште неосуден лежи во истражен затвор и не го пуштаат под никаков услов нит кауција, нит лоша здравствена состојба, а Кичеец ем осуден издржува казна, па го пуштиле ејјј цел месец дена, поради здравствени проблеми а вози кола па уште собраќајка, па ова, она ...причам ти причу, сега нема заебанции, ти го фрлат пикот леташ!
:sramezliv:
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
4.524
Поени од реакции
16.484
Десетина дена има пожари во Охридско, изгоре пола Галичица, на единаесетиот излегува Стојанче на прес да ни соопшти дека се надевале дека утринската роса ќе го изгаси.

И после од ваква држава, која смрди на неспособност, очекувате да организира нешто како што треба или зошто имале дебилни изговори!?
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
128
Поени од реакции
104
Читам едно 10-15 страни уназад и стварно не ми е јасно, како бе
може до толку некои од вас да немаат ЛО-ГИ-КА
Пред 3 месеци ВМРО, бојкотира, во сред пандемија попис, луѓе умираат СДС сака попис да се прави ау мјау ...
А сега бројките на заразени, се барем исти како и тогаш
Нели и над 100 илјади гласови, собраа против пописот !

И СЕГА ОП ПОСЛЕ 3 МЕСЕЦИ ЌУТЕНКА
НИ А НИ Б НЕМА КАЖАНО, ВМРО
А И ЛЕВИЦА НЕШТО ТИВКА

Нетреба ни да си паметен ниту треба да си упатен во политика,
за да сватиш дека нешто - НЕ Е ВО РЕД !

Попишал се не се попишал, караванот врви, кучињата лаат !

А и без пописов, демек они незнаат со над 95% точност,
колку луѓе има и од која нацијоналнот, нив им треба само,
на белото да стават црно, кое ќе им= одговара нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom