Помош!!

Член од
6 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
26
Најпрво Ви благодарам на сите на одвоеното време и коментарите. Искрено поминувам низ многу тежок период. При целата мака што почина татко ми пред 2 дена. При 10 денови заебанции по докториве, мене и оваа будала од сервисов уште ме дупи. Колата искрено ми е потребна, секој ден имам обврски. Последно нешто е тоа што пред 2 дена бев во полиција, сакав да се консултирам со инспекторот, а налетав на рандом почицаец што ми кажа се што знам. Исто така спомна да одам во локалната полиција кај сервисот(сеуште не сакам да откријам кој е, иако до сега требаше да биде се јавно, сепак ќе му дадам прилика да се извлече) но, полицаецот не ми остави некако доверба дека стварно тоа така е изводливо и полицијата навистина ќе застане позади мене.
Друго нешто.. се консултирав со друг адвокат кој беше искрен и фер.. рече да не ти земам пари, колата или ќе ја платиш иако ти е ризик и ќе ја земеш.. или на сила ќе ја земеш, што исто така е ризик. Само Бог да ти е на помош-цитирам. После тоа ми пишал SMS, јави ми се да те советувам, но се деси тоа што се деси со татко ми... искрено премногу сум погоден и стварно не можев да се сконцентрирам на проблемот со колата, иако навистина ми е потребна.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.177
бог да го прости :place:, мое искрено сочуство,

кола се купува ама човек не се враќа, кај тебе ептен испаднала онаа народната ни едно зло не иде само,

која сигурност и правда ја имаме ние на овие простори кога адвокат ти кажува бог да ти е на помош!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom