Помош со хтмл вежба

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Flashgag101, 29 мај 2019.

 1. Flashgag101

  Flashgag101

  Член од:
  8 април 2019
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
 2. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  3.372
  Допаѓања:
  2.640
  Пиши у ДМ
   
  На Flashgag101 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Flashgag101

  Flashgag101

  Член од:
  8 април 2019
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  пишано
  --- Споено дупло мислење, 30 мај 2019 ---
  Итно ми е некој може да реши?
   
  Последно уредено: 30 мај 2019
 4. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  7.169
  Допаѓања:
  8.397
  Брат, ако ова не знаеш да го решиш откажи се кај и да си запишан.
   
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Flashgag101

  Flashgag101

  Член од:
  8 април 2019
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  0
  Aj ako znaes resi mi ke ti pustam pari
   
 6. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  7.169
  Допаѓања:
  8.397
  Колку?
   
 7. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  21.639
  Допаѓања:
  32.161
  Зошто се мачиш да учиш нешто што не те интересира? На гугл имаш еден куп примери пробај сам.

  Sent from my Mi A1 using Tapatalk
   
 8. Morbio Inferiore

  Morbio Inferiore

  Член од:
  28 август 2009
  Мислења:
  539
  Допаѓања:
  337
  Ако ти е прва вежба и почнеш да плаќаш уште сеа за изработки, што ќе правиш до крај на студирање? Ти си знаеш..
   
  На Löwe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.555
  Допаѓања:
  1.608
  а што не си ја купиш дипломата како сите нормални луѓе. ќе решаваш задачи, глупости.
   
  На Oleksandr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  5.472
  Допаѓања:
  7.457
  Најбејзик туторијал за HTML од половина час на јутјуб ти ги дава одговорите на сите овие прашања, дури и нешто плус.
  Овие таск по такс да ги пребаруваше на гугл со "How to" ќе ги решеше максимум за 2 часови, не ти треба ништо повеќе од текст едитор како Sublime, Atom, Notepad ++ и малку желба.
   
  На Buboo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  447
  Допаѓања:
  273
  Пушти 100че јас ќе ти ја решам :facepalm::pos:
   
 12. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  9.170
  Допаѓања:
  9.185
  Ова дете од основно ќе го реши
   
 13. Гард

  Гард

  Член од:
  27 септември 2010
  Мислења:
  3.685
  Допаѓања:
  4.957
  Да не си средношколец во прва година? Ако си на некој приватен факултет веднаш земи ја дипломата, не се мачи по форуми. На државен ваква задача сигурно нема да ти дадат.
   
 14. Alfista

  Alfista

  Член од:
  22 декември 2018
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  5
  Зошто критикувате одма? Ова е вежба од средно по Информатика одма се фативте за професии незнам ни јас што, а детето ако има најмногу 15години.
   
 15. Buboo

  Buboo

  Член од:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Детето има најмногу 23 години ;) Единствен изговор е „ме мрзи да учам“! Ноу хард филингс :cool:
   

Сподели преку: