Помош со видо фајл

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Го пребарав форумот и штознам не најдов некој пост па само накратко сакав да прашам па бришете темава
Вака значи ме интересира пошто има разни dvd-уреди од различни фирми па дали повекето читаат MPEG 2 i MPEG 1 треба да снимам видео во овие формати па дали ке имаат лугево проблем со читање на цедето ако некој има искуство благодарам
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Па ако видео материјалот сакаш да го снимаш на DVD па после тие да си го гледаат дома на DVD Player најпаметно е да снимаш со некој софтвер за таа намена како Ulead DVD Movie Factory итн. Сега сите купуваат кинески двд плејери по 1500 денари или поефтини па затоа тоа би било најдобро ако е наменета за повеќе луѓе.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Па ако видео материјалот сакаш да го снимаш на DVD па после тие да си го гледаат дома на DVD Player најпаметно е да снимаш со некој софтвер за таа намена како Ulead DVD Movie Factory итн. Сега сите купуваат кинески двд плејери по 1500 денари или поефтини па затоа тоа би било најдобро ако е наменета за повеќе луѓе.
Па да али јас работам на proShow producter и сега имаш да го снимиш во .avi, mpeg2 , mpeg1 , DVD, windows mwdia па затоа знам дека .avi е најдобро али мн зафака навеке од овие формати за едно видео слајд со слики од 20 слики во .avi го рендерира и зафаќа 5гига затоа а во .mpeg2 зафаќа само 200 mega во ави е супер знам дека ке го работи на секој DVD-pleer ама мн ми е големо ако го намалам се намалув квалитетот не ми се веруваше за 20 слики толку да зафаќа па затоа дали ако го наснимам во mpeg 2 дали ке го пее хаха на плеериве позз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom