Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Дечки, некој да ми прати во пп асален торрент линк за office 2019 или понова верзија доколку има?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.188
Поени од реакции
19.266
Имам pagefile.sys фалј 10ГБ. Ако го избришам или не?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.897
Постои ли еквивалент на Shazam ама за Виндовс 10?
Пробав со Кортана, не сака.
Soundhound не можам да инсталирам.

@Anon ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Член од
23 април 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Имам проблем со звукот на слушалките на лаптоп. Односно не добивам никаков звук а во позадина гледам дека се си е во ред. Драјверот за звук е ажуриран. Стварно не знам до што може да е проблемот без слушаки има звук а на слушалки нема. АКо некој знае да помогне!
Драјверот е
Conexant ISST Audio
Нема звук ни на слушалки со 3.5мм ни на c type!
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Имам проблем со звукот на слушалките на лаптоп. Односно не добивам никаков звук а во позадина гледам дека се си е во ред. Драјверот за звук е ажуриран. Стварно не знам до што може да е проблемот без слушаки има звук а на слушалки нема. АКо некој знае да помогне!
Драјверот е
Conexant ISST Audio
Нема звук ни на слушалки со 3.5мм ни на c type!
Ако си на win 10 селектирај output source на headset.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Ако си на win 10 селектирај output source на headset.
1642203867413.png Еве го проблемот! Се си е таман се гледа дека има поврзано слушалки и дека има музика пуштено ама нема звук на слушалките, а ако извадам слушалките има звук. Ако кликнам на Troubleshot ми дава Audio Generic Driver Detect. Гледав полно видеа на интернет за да решам проблемот ниедно не ми помогна, а до пред 2 дена имав звук.
Слушалките се исправни пробав со повеќе пара слушалки и небива пак нема звук!
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Видов дека си пишал дека си со Телекабел. Пред некој месец јас си го надградив пакетот на оптички, зашто често снемуваше или слабееше врската. Пробај ресетирај го рутерот, но ако и тоа не работи(за што шансите се големи) земи јави им се во служба. Многу често знаат да за*баваат во Телекабел.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
Здраво
Ми треба помош околу WIN10. Работам графички дизајн и најголем број од фајловите со кои работам се PDF-и. Пред околу еден месец пренисталирав WIN10 и сега не ми дава preview на thumbnails туку само PDF икона. Барав по интерент и се што најдов ништо не работи кај мене.
Да не знае некој некакво решение?
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.944
Поени од реакции
5.140
Здраво
Ми треба помош околу WIN10. Работам графички дизајн и најголем број од фајловите со кои работам се PDF-и. Пред околу еден месец пренисталирав WIN10 и сега не ми дава preview на thumbnails туку само PDF икона. Барав по интерент и се што најдов ништо не работи кај мене.
Да не знае некој некакво решение?
Preview na word или excel ти дава или не?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Здраво
Ми треба помош околу WIN10. Работам графички дизајн и најголем број од фајловите со кои работам се PDF-и. Пред околу еден месец пренисталирав WIN10 и сега не ми дава preview на thumbnails туку само PDF икона. Барав по интерент и се што најдов ништо не работи кај мене.
Да не знае некој некакво решение?
Јас вообичаено инсталирам lightweight програм за отворање на ПДФ фајлови - SumatraPDF.
Кога се инсталира тој програм, има за штиклирање "let windows show pdf preview/thumbnails" или нешто така.
Ако имаш Acrobat DC инсталирано, во Edit -> Preferences имаш вакво
1644259310187.png
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Вчера купив една евтина мала камера од Бит Пазар.
1644678717499.png


Навидум за истата не било потребно симнување драјвери, но кога ја конектирав директно со USB, Windows не ја признава како уред и фрла error код 43. Пробав да се снајдам со кодот т.ш. следев неколку youtube туторијали кои се справуваат со тој error код, но сепак ништо.
Дали некој знае што би можело да биде проблемот и како да се реши ?
1644678777707.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom