Помош, софтверски проблеми и совети

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.950
Поени од реакции
6.746
Искрено не знам дали ова е соодветна тема но тука ќе пишам, водам на работа месечни финансиски извештаи кои ги креирам во опен офис врајтер, арно ама последниот пат заборавив да го сочувам документот за соодветниот месец , т.е. на новиот не отидов save аs, така да стариот ми отиде у курац, а нема backup на компјутерот на работа, па да прашам има ли чаре да го вратам како што бил првобитно пред 3 дена зачуван документот ?
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
Искрено не знам дали ова е соодветна тема но тука ќе пишам, водам на работа месечни финансиски извештаи кои ги креирам во опен офис врајтер, арно ама последниот пат заборавив да го сочувам документот за соодветниот месец , т.е. на новиот не отидов save аs, така да стариот ми отиде у курац, а нема backup на компјутерот на работа, па да прашам има ли чаре да го вратам како што бил првобитно пред 3 дена зачуван документот ?

Види дали има уклучено autosave, tools->options->Load/Save->General
Ако имаш од tools->options->LibreOffice->Paths
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
90
Поени од реакции
4
У школо ни ставија пасворд на администарот и кд сакамо да упалимо некоја игра тражи пасворд исто и кд да се симне/инсталира нешто, како би можеле да го пробиеме пасвордот и да ставимо наш? Професорот користеше "Hirens Boot" и "Mini Windows XP"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Искрено не знам дали ова е соодветна тема но тука ќе пишам, водам на работа месечни финансиски извештаи кои ги креирам во опен офис врајтер, арно ама последниот пат заборавив да го сочувам документот за соодветниот месец , т.е. на новиот не отидов save аs, така да стариот ми отиде у курац, а нема backup на компјутерот на работа, па да прашам има ли чаре да го вратам како што бил првобитно пред 3 дена зачуван документот ?
Мал хинт: Користи ако ти врши работа екселот на Google Docs, можеш да го вратиш документот кога сакаш и како сакаш, автоматски се зачувува. Ти треба само меил на гмеил.
 
S

staycalm

Гостин
Знае некој страна за бесплатно симнување на добри транзиции, title templates и слични презети за premiere pro 2018 коишто инаку се плаќаат?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Најлесен начин за креирање статично јутуб видео ? Значи имам музика , сакам видеото да се состои само од 1 слика, не ми е битно нели само музиката да оди... пробав со AVS арно ама кога ставам слика , музиката се пореметува се изместува.... нема нешто онлајн фри , лесен начин како да креирам јутуб видео со моја музика?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Најлесен начин за креирање статично јутуб видео ? Значи имам музика , сакам видеото да се состои само од 1 слика, не ми е битно нели само музиката да оди... пробав со AVS арно ама кога ставам слика , музиката се пореметува се изместува.... нема нешто онлајн фри , лесен начин како да креирам јутуб видео со моја музика?
некоја програма за креирање slideshow, додаваш слики и музика и правиш export во mp4.
имаш и ефекти, транзиции итн. еден куп такви бесплатни програми има.
https://spark.adobe.com/make/slideshow-maker/
https://www.movavi.com/photo-to-dvd-slideshow/
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
можеше порано на самиот јутуб да си правиш слајдови ама заебаа, заебаа све што беше добро на јутуб
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
можеше порано на самиот јутуб да си правиш слајдови ама заебаа, заебаа све што беше добро на јутуб
падна мотото на google - "don't be evil" . тргна се на профит правење за да се задоволат ненаситните инвеститори
 
G

Gjoksi

Гостин
Најлесен начин за креирање статично јутуб видео ? Значи имам музика , сакам видеото да се состои само од 1 слика, не ми е битно нели само музиката да оди... пробав со AVS арно ама кога ставам слика , музиката се пореметува се изместува.... нема нешто онлајн фри , лесен начин како да креирам јутуб видео со моја музика?
ова е onine, многу едноставно за работа, мп3 аудио плус една слика или текст од title-от наместо слика, плус опција за upload на 1080p резолуција:
https://www.tunestotube.com/

Пример од видео креирано од мене:
https://www.youtube.com/watch?v=MuhwnGYVbjw

Имам креирано и upload-ирано околу 30 видеа, до сега сум немал никаков проблем со музиката во видеото.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
90
Поени од реакции
4
Некој да ми објасни како да инсталирам Win 10 а сега користам 8.1 ако може поопширно да биде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom