Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Дали е во ред да се користат софтвери како CCleaner?
Бидејќи сум слушал и добри и лоши работи. Совет за таква програма да го средам малку компјутеров, немам време да го преинсталирам во брз рок, а имам премногу работи за инсталација кои одземаат доста време.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Дали е во ред да се користат софтвери како CCleaner?
.
CCleaner е одлично парче софтвер, никогаш до сега не сум имал проблем со него, напротив само добро искуство. Го користам редовно, ако се сомневаш дека нешто може да зафркне ке му дозволиш да направи копија од регистерот ама не верувам дека ке ти притреба. Едноставно не претерува во бришењето на евентуално непотребни работи
и затоа е еден од најдобрите во таа област.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
дечки зашто тој гаџетот штп е за локација и временска прогноза ми се изгуби наеднаш... го ставам пак и нејке ништо ..не ја дава ни вистинската локација а ни па некоја рандом друга..што може да е проблемот ?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154


Ова почна да ми се појавува кога ќе пуштам видео на BS Player. Звук има, слика нема.
Како да средам?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


Ова почна да ми се појавува кога ќе пуштам видео на BS Player. Звук има, слика нема.
Како да средам?
и на мене ова ми се деси пред месец дена, со реинсталација се среди:)
 

Josef K

трагач
Член од
4 јануари 2014
Мислења
193
Поени од реакции
690
Windows Defender врши работа на Win 8.1 или да си снимам друг антивирус? Гледам на рецензииве по интернет котира слабо.
 
G

Gjoksi

Гостин
Windows Defender врши работа на Win 8.1 или да си снимам друг антивирус? Гледам на рецензииве по интернет котира слабо.
Windows Defender е добар, ама не е доволно добар! Инсталирај си уште некој анти-вирус на тој компјутер (на пр. Kaspersky, Eset и сл.).
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
1.274
Поени од реакции
1.133
Аха уште три-четири антивируси нека си инсталира..
 
G

Gjoksi

Гостин
Аха уште три-четири антивируси нека си инсталира..
Де, де, не ми се прави многу паметен!!! Реков само уште еден, а не реков повеќе од еден. И не знам дали Windows Defender воопшто може да се смета како анти-вирус.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
зашто сликата све цел монитор ми се напраи како поблед мн малку и како заматено све....зашто така ? има брат ми нешто изместено или па може незнам самиот пц да попуштил у таа сфера ли незз...помош ?
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Као да си најдам пасвордот на Skype ако мејлот на кој ми е напраен, веќе не постои за да напраам рикавер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom