Помош, софтверски проблеми и совети

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Еве од штиклирањето ова со msconfig
Прегледај го приврзокот 90508

Еве од панелот тоа
Прегледај го приврзокот 90509
Бриши го драјверот и одново инсталирај го. После тоа ако се оклучува при старт на компјутерот ќе ти кажам за msconfig што треба да деотштиклираш. Ако сакаш да зборуваме по пп? :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Еве ти комплет упатство за тој модел.
http://www.wind.gr/files/1/Support/Exoplismos/exoplismos2ZXV10-H108L-User-Manual-en.pdf
Види на страна 4 поглавје 2.3. Види на сликата кај што ти е копченцето ресет. Притисни го (обично со пенкало, спајаличка или нешто тенко што ќе ти се најде при рака). Држи притиснато неколку секунди. Ако е се во ред ќе ти се ресетира пасвордот на "admin" (Страна 8 точка 4.1).
ништо,не се врати на admin ѓубре кинеско смрдено
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Zemav card reader i ne mi go cita, probav so razlicni memoriski neke niedna, guglav resenia neso so.disk menadzment ama ne go dava nigde ako ima nekoj resenie neka pise

Sent from my microwave using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
луѓе,дајте некој помош!

дали има некој програм како card recovery ама што вади и пинакви фајлови освен слики и видеа.проблемот е што на мемориската картичка од мобилниот имав копија од именикот,ама при преинсталирање се избриша све,па сега единствена шанса е некако избришаното да го повратам.пробав со card recovery, ама тој вади само слики,видеа и музички фајлови.


ми треба некој таков програм што повраќа и фајлови што се како .doc и слични
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
луѓе,дајте некој помош!

дали има некој програм како card recovery ама што вади и пинакви фајлови освен слики и видеа.проблемот е што на мемориската картичка од мобилниот имав копија од именикот,ама при преинсталирање се избриша све,па сега единствена шанса е некако избришаното да го повратам.пробав со card recovery, ама тој вади само слики,видеа и музички фајлови.


ми треба некој таков програм што повраќа и фајлови што се како .doc и слични
Еве види тука
http://data-recovery-software-review.toptenreviews.com/
Нормално ќе си симнеш од торент. Лично од овие го имам користено 5тиот и сум успевал се да вратам.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
фала ,ќе пробам.со обичните програми ги вратив само сликите кои не ми требаат
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Како може видео клип кој е сниман наопачки да се сврти за 90.180 и 360 степени како што се вртат сликите?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Јас исто имав проблем со видеа од сигурносни камери(работам нешто околу оваа проблематика) кои ми ги даваа со 180 степени завртени,има на некои плеери каде можиш да ги завртиш,но со BS плеерот немам проблем.Тој си ги вади во исправна состојба.Пробај со овој плеер,ако не успееш ќе ти кажам со кој можиш да ги завртуваш,но тогаш кај мене се јавуваше ефект на огледало-левата страна е дава како десна,а десната како лева како последица на вртењето на видеото
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Проблем со винамп

Кликнав на тоа горе лево што е и ми го снема винап од десктоп. Пуштам песна, таа пее ама винамп табот никаде го нема? чаре да го опрам тоа?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Сакам да направам видео со слики и музика...со која програма можам тоа да го направам освен со windows movie marker? Бидејќи со windows movie marker се обидов но не можам да го зачувам видеото...
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
Јас исто имав проблем со видеа од сигурносни камери(работам нешто околу оваа проблематика) кои ми ги даваа со 180 степени завртени,има на некои плеери каде можиш да ги завртиш,но со BS плеерот немам проблем.Тој си ги вади во исправна состојба.Пробај со овој плеер,ако не успееш ќе ти кажам со кој можиш да ги завртуваш,но тогаш кај мене се јавуваше ефект на огледало-левата страна е дава како десна,а десната како лева како последица на вртењето на видеото
Пробував со сите вклучително и БС но не сака?????
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Сакам да направам видео со слики и музика...со која програма можам тоа да го направам освен со windows movie marker? Бидејќи со windows movie marker се обидов но не можам да го зачувам видеото...
Moze da se zacuva. Sigurno nesto pogresno pravis. Aj vidi vo leviot goren agol kaj gi ima opciite dali da se socuva kako klip za youtube ili drug vid na video zapis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom