Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
на лаптопот има икспе инсталирано а нешто ми викаше ваерлес конекцијата била преку блутот нешто како што го разбрав
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Ej луге колку ме изнервирал лаптопот денес мислам дека му се ближи крајот не од што сам ке се расипе туку јас ке го искршам.Бидејќи не ми работи мониторот убаво(ЕDID related) и не се прави понекогаш го поврзувам на друг голем монитор и со тоа не сум имал проблеми.Проблемот е што иконите на лаптопот рандом ми се изместуваат :mad: .Порано не беше така воопшто.После почна да се прави од кога ги менував лаптоп/обичен монитор.Сега прави и само кога го користам мониторот на лаптопот.Прави и кога го палам/рестартирам.Не ми требаат програмчиња како Fences или такви работи,туку дали овој проблем се решава зашто преку кур ми е да ги редам иконите одново и одново.Ке му ебам и лаптоп и се ке го фрлам ејјјјјјјјјј :mad: :mad: :mad:
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Zasto service pack 1 nemoze da mi napravi update ? :oops:
--- надополнето: 13 февруари 2012 во 22:01 ---
Zasto service pack 1 nemoze da mi napravi update ? :oops:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Zasto service pack 1 nemoze da mi napravi update ? :oops:
--- надополнето: 13 февруари 2012 во 22:01 ---
Zasto service pack 1 nemoze da mi napravi update ? :oops:
Дај сличе нешто, вака на Бил Гејтс да му речиш и тој ќе крени рамена....обајсни да му еам :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Дај сличе нешто, вака на Бил Гејтс да му речиш и тој ќе крени рамена....обајсни да му еам :)
Neli koga kje instaliras windows 7 ... on sam si pravi update za driveri sto ti se potrebni za pcto .... epa mene site mi gi napravi samo service pack 1 nejke .... e toa prasuvam zosto ??? da ne imal uste nekoj vakov problem ???
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
форматирам лаптоп... нешо споро ми иде
можно е да е до тие ahci/ide блабла?
некој нека ми ги троа пообјасни тие 2 мода и кој треба да биде
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ако имаш SATA диск треба да е AHCI.И не мислам дека е некој проблем тоа ако иде споро имам форматирано неколку лаптопи каде имам чекано по 1 саат и више да се инсталира o.c и после си работи се најнормално. Тоа што иде споро може да е до цд то, читачот или самиот хдд е спор.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Кога пуштам филм преку BS Player сликата ми излегува наопаку.Дали може да се реши овој проблем преку опциите во BS Player или треба друго нешто?
Ако знае некој нека каже како да го решам овој проблем.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Кога пуштам филм преку BS Player сликата ми излегува наопаку.Дали може да се реши овој проблем преку опциите во BS Player или треба друго нешто?
Ако знае некој нека каже како да го решам овој проблем.
Бриши го bs playerot и инсталирај си gom player или kmplayer
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Значи имам еден чуден проблем. Ми пратија документи/слики во РАР архива преку мејл, си ги спуштив регуларно се, не се енкриптирани, не се со вирус, не се со пасворд или други слични чуда, ги одзипував и кога ја отворам папката немам ниеден фајл иако во РАР архивата ми покажува 10тина. Решение, некое?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Дали постои слободен софтвер со кој можам да отстранам глас од песна? Ми треба само матрицата.. :)

Провав со Audacity не успеав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom