Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Профилот не е достапен

Нашата сметка е привремено недостапна поради одржување на сајтот. Ке биде достапно повторно за неколку часа. Се извинуваме за непријатностите.
зошто ова ми го дава на фејсбуков ? и на училиште и дома ..неможам да се логирам =.=
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Профилот не е достапен

Нашата сметка е привремено недостапна поради одржување на сајтот. Ке биде достапно повторно за неколку часа. Се извинуваме за непријатностите.
зошто ова ми го дава на фејсбуков ? и на училиште и дома ..неможам да се логирам =.=
Пошо е до фејсбукот, не ли сфати.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Имал некој искуство со Black Screen пред подигање на системот во Windows 7... еве уште се мачам и неможам да најдам соодветно решение. Срека имам паралелно и XP инсталирано на компјутерот . Секаква помош ке биде добредојдена
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
Знае некој програма/начин за бришење на пасворд во xp која ќе може да го избрише пасвордот при бутирање од це де или usb, бидејќи на компјутерот има само еден акаунт и тој е со пасворд, благодарам :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Не знам дали е софтверски проблем или хардверски ама ај да си прашам сигурно некој знае. Прееска си беше пуштен лаптопот и како и секогаш си имав скајп пуштено, мозила и префрлив неколку слики од апарат. Го исклучив апаратот се нормално ко што треба и ги гледам сликите, некои ги избришав и одеднаш ми се појави black screen и бидејќи имав музика пуштено се слушаше бучење бидејќи песната се укочи. Испостискав нешто не реагираше и држев power button за да го исклучам. После го пуштив и еве сеа ништо не му е. Само ме исплаши, што може да е? Имам 7ца - 64бит.
П.С. Пред некој ден ми се појави од Dell DataSafe да напраам Update на биосот и по форуми видов дека не се препорачува да се прави тоа и не го направив. :smir:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Имал некој искуство со Black Screen пред подигање на системот во Windows 7... еве уште се мачам и неможам да најдам соодветно решение. Срека имам паралелно и XP инсталирано на компјутерот . Секаква помош ке биде добредојдена
Дали има визуелен приказ на лоадинг и таму се укочува (endless loop) или скроз црн екран?

--- надополнето ---

Не знам дали е софтверски проблем или хардверски ама ај да си прашам сигурно некој знае. Прееска си беше пуштен лаптопот и како и секогаш си имав скајп пуштено, мозила и префрлив неколку слики од апарат. Го исклучив апаратот се нормално ко што треба и ги гледам сликите, некои ги избришав и одеднаш ми се појави black screen и бидејќи имав музика пуштено се слушаше бучење бидејќи песната се укочи. Испостискав нешто не реагираше и држев power button за да го исклучам. После го пуштив и еве сеа ништо не му е. Само ме исплаши, што може да е? Имам 7ца - 64бит.
П.С. Пред некој ден ми се појави од Dell DataSafe да напраам Update на биосот и по форуми видов дека не се препорачува да се прави тоа и не го направив. :smir:

Не ти треба абдејт на биос, а за првиот проблем ако може така да се нарече можат да бидат 1000 работи, дали сликите што ги префрли претходно биле на друг пс ? или само во апарат и од него кај тебе на компјутер за 1 пат извадени од апаратот.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Дали има визуелен приказ на лоадинг и таму се укочува (endless loop) или скроз црн екран?

--- надополнето ---




Не ти треба абдејт на биос, а за првиот проблем ако може така да се нарече можат да бидат 1000 работи, дали сликите што ги префрли претходно биле на друг пс ? или само во апарат и од него кај тебе на компјутер за 1 пат извадени од апаратот.
Само има краток луп и курсорот останува,,, и тоа е тоа. Црн екран и бел курсор..
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Само има краток луп и курсорот останува,,, и тоа е тоа. Црн екран и бел курсор..
Бутот ти е багиран, најлесно решение е форматирање, ако немаш нешто битно на тој оперативен систем, пробај да влезеш во Safe mode ако можеш.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Бутот ти е багиран, најлесно решение е форматирање, ако немаш нешто битно на тој оперативен систем, пробај да влезеш во Safe mode ако можеш.
Како на Dr. House :pos:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Бутот ти е багиран, најлесно решение е форматирање, ако немаш нешто битно на тој оперативен систем, пробај да влезеш во Safe mode ако можеш.
Неможе ни преку Safe Mode ,,, истото го дава ке идам на Reinstall варијанта само да ги најдам инсталационите дискови. Ипак фала за постовите :)
 
Член од
6 април 2006
Мислења
38
Поени од реакции
12
web mesingeri ?

mozebi i sami znaete koga se raboti za
meebo
imo.im
plus.im
i slicni web mesingeri kade mozete da se logirate na poveke mesingeri bez da se instaliraat...e sega ona sto me interesira..posto ima zabrana na rabota za koristenje na skype i ovie mesingeri ..kade ili koj drug mesinger bi mozel da go iskoristam za skype,facebook logiranje ili ednostavno kako da zabiokolam zabranata...?
p[ozd thnx:nesum::nesvest:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
и на овие чуда имаш забрана?
Пробај со мењање на dns адресите, ако тоа не фаќа - забраната ти е на рутер. У превод - чорба.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Ако ти е mail-от од хотмејл, имаш web messenger секогаш ко ќе го провериш мејлот :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom