Помош, софтверски проблеми и совети

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
и јас имам таков проблем ама само со flv видеа (од ју тјуб спуштени)
вака ми вели http://img231.imageshack.us/img231/4182/13626949.jpg и одам на select the program from a list па ОК ама ми бара БС плеер а го скенирам дискот моментално и не можам да инсталирам во случај да ми бара рестарт

значи има решение

фала :salut:
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Ставав Service Pack 2, имав 1 зш со цд то за форматирање така беше, зедов СП2 и блокира при крај си прекина, дај нека каже некој линк барем да земам некој СП2 по нормален.
 
H

-HRO

Гостин
и јас имам таков проблем ама само со flv видеа (од ју тјуб спуштени)
вака ми вели http://img231.imageshack.us/img231/4182/13626949.jpg и одам на select the program from a list па ОК ама ми бара БС плеер а го скенирам дискот моментално и не можам да инсталирам во случај да ми бара рестарт

значи има решение

фала :salut:
Симни Applian Flv Player.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
mmmm, che saka nekoj da mi najdi crack, ili registration key za UpdateMyDrivers ? da si apdejtiram drajverite :S jas kolku sho pobarav ..nemozev da najdam, fala odnapred :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.455
mmmm, che saka nekoj da mi najdi crack, ili registration key za UpdateMyDrivers ? da si apdejtiram drajverite :S jas kolku sho pobarav ..nemozev da najdam, fala odnapred :)
Што ќе ти е такво ѓубре? незнаеш сам да ги абдејтуваш? кажи кава графичка/звучна или било што имаш и јас ќе ти најдам линкови за драјвери.

--- надополнето ---

и јас имам таков проблем ама само со flv видеа (од ју тјуб спуштени)
вака ми вели http://img231.imageshack.us/img231/4182/13626949.jpg и одам на select the program from a list па ОК ама ми бара БС плеер а го скенирам дискот моментално и не можам да инсталирам во случај да ми бара рестарт

значи има решение

фала :salut:

Има, симни ги и инсталирај ги овие кодеци (ако имаш некои претхондо инсталирани избриши ги)

П.С. Обавезно симни ги и DirectX верзиите кои ќе ти ги предложи да ги симнеш/инсталираш.

П.П.С. Друга опција, инсталирај Real player.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Дајте некој програм за да видам колку точно FPS има одредено видео/филм. За местење на преводи кои не се за таа верзија на филмот.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Што ќе ти е такво ѓубре? незнаеш сам да ги абдејтуваш? кажи кава графичка/звучна или било што имаш и јас ќе ти најдам линкови за драјвери.

--- надополнето ---




Има, симни ги и инсталирај ги овие кодеци (ако имаш некои претхондо инсталирани избриши ги)

П.С. Обавезно симни ги и DirectX верзиите кои ќе ти ги предложи да ги симнеш/инсталираш.

П.П.С. Друга опција, инсталирај Real player.
ќе пробам вака ама и БС плеер ќе инсталирам оти немам и затоа така ми бара изгледа

фала

п.с немам никакви кодеци инсталирано па затоа нема шо да бришам

ај да пробам со БС плеер па ќе кажам
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Дајте некој програм за да видам колку точно FPS има одредено видео/филм. За местење на преводи кои не се за таа верзија на филмот.
симни mediainfo,
откако ќе го инсталираш на секој видео фајл кога ќе стиснеш десен клик ќе има MediaInfo, ќе го одбереш тоа и ќе ти каже се за видеото
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Ај овака да прашам.. симувам Мак превод филм, и место кирилски букви ми искачаат хиероглифи.. На lenguage options пробав да средам, ама нејќе, ми вика внеси го инсталационото cd од win XP ..а иначе кога го снимав системот, не подесив јазик , зошто едноставно тој чекор го немаше,го прескокна.. Па дали сега може да се среди некако ?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Ај овака да прашам.. симувам Мак превод филм, и место кирилски букви ми искачаат хиероглифи.. На lenguage options пробав да средам, ама нејќе, ми вика внеси го инсталационото cd од win XP ..а иначе кога го снимав системот, не подесив јазик , зошто едноставно тој чекор го немаше,го прескокна.. Па дали сега може да се среди некако ?
Додека го гледаш филмот, десен клик и барај subtitles -> subtitle properties -> Font и потоа бираш cyrillic. Oваа ти е постапката за BSPlayer, на сите е слично.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Додека го гледаш филмот, десен клик и барај subtitles -> subtitle properties -> Font и потоа бираш cyrillic. Oваа ти е постапката за BSPlayer, на сите е слично.
Фала,Знам за тоа, но не е само за преводот проблем, туку и на други места се јавува така , , на нет или на даунлодирани документи или програми ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom