Помош, софтверски проблеми и совети

T

Tetro

Гостин
Имат некој начин на Word од македонски фонт да се префрлит на англиски, а после да се напрајт ко да е пишан со македонска поддршка?
Најпрво си пишуваш во македонска поддршка, а потоа конвертираш во некој фонт. За таа потреба ќе ти користи Lsconvert (Login systems)

--- надополнето ---

http://www.loginsys.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=251&productID=222
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Вака. Имам вин 7 сакам да си ставам хр кога ставам цд од хр и боот нели пишува демек не го пронаоѓа хард дискот бла бла значи треба downgrade да не направи на виндоусот е сега јас не знам како да го направам тоа иначе виндоус.олд фајлот ми го нема во пц предходен вин ми е виста. Ако некој има некое тут за како да го направам ова или сам да ми напише бидејки по нет тражев не ми помогна баш многу
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Вака. Имам вин 7 сакам да си ставам хр кога ставам цд од хр и боот нели пишува демек не го пронаоѓа хард дискот бла бла значи треба downgrade да не направи на виндоусот е сега јас не знам како да го направам тоа иначе виндоус.олд фајлот ми го нема во пц предходен вин ми е виста. Ако некој има некое тут за како да го направам ова или сам да ми напише бидејки по нет тражев не ми помогна баш многу
Не ти е во опција да си го исформатираш хардот па свежа инсталација на XP-то да му направиш?
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
е вака сеа ..неам Open Gl и неможам да играм игри како COD, Medal of honour ...е сеа прашањево ми е ..како да го инсталирам Open Gl ?! :/
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
е вака сеа ..неам Open Gl и неможам да играм игри како COD, Medal of honour ...е сеа прашањево ми е ..како да го инсталирам Open Gl ?! :/
OpenGL - како тоа? Доколку си на Windows ти треба DirectX,дај малку повеќе инфо.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669


На Mozilla-ва ко ќе уклучам вака ми пишит. :toe:

Шо е проблемов...?
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
па што знам, и коа играм CS, можам на D3D, на Software ..а на OpenGL неможи ..:/
Не ти е проблемот со OpenGL,најверојатно треба да си ги ажурираш драјверите за графичката,а по пат не ќе биде лошо да направиш и апдејт на DirectX -от
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Незнам ни шо е тоа Proxy... Ја преинсталирав два пати, џабе... :toe:
Пробај вака...

Пр1

Оди во "Tools" во Firefox потоа оди "Options"
Потоа оди на Advanced
Во "Advanced" кликни на "Network" табот па потоа во "Settings" табот.
Па селектирај ја опцијата "No Proxy."
И потоа ОК

Пр 2

Оди во Internet settings воcontrol panel. потоаn connections, потоа LAN. И исклучи ги Proxy...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Пробај вака...

Пр1

Оди во "Tools" во Firefox потоа оди "Options"
Потоа оди на Advanced
Во "Advanced" кликни на "Network" табот па потоа во "Settings" табот.
Па селектирај ја опцијата "No Proxy."
И потоа ОК
Тенк ју. :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom