Помош, софтверски проблеми и совети

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Смени си USB порт и не ги ставај драјверите, немаш потреба.
И ако ти свети од доле, не е ласерски :smir:
Бев сменувал порт порано...
Сега само избришав драјвери, и работи..

И.. Знаете начин како сега да ми работат странични копчиња(Button 4 + Button 5)? Кога беше со драјверот, Control Panel -> Mouse, имаше избор, кое копче која буква да ја претставува(На пример, кога стиснам Button4, исто како да стиснам G)..
Во игра не ги чита Button4 i 5.. И кога има драјвер, и кога нема..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Бев сменувал порт порано...
Сега само избришав драјвери, и работи..

И.. Знаете начин како сега да ми работат странични копчиња(Button 4 + Button 5)? Кога беше со драјверот, Control Panel -> Mouse, имаше избор, кое копче која буква да ја претставува(На пример, кога стиснам Button4, исто како да стиснам G)..
Во игра не ги чита Button4 i 5.. И кога има драјвер, и кога нема..
Кај мене (во игри) ги чита.
На Windows, тие ми се forward - backward копчиња за одење низ фолдери, сајтови...

Пробај со најновите драјвери.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Кај мене (во игри) ги чита.
На Windows, тие ми се forward - backward копчиња за одење низ фолдери, сајтови...

Пробај со најновите драјвери.
Мал апдејт..
Уште кочи..
Значи нешто до игрите е..
Овие проблеми не сум ги имал на виста.. Со исти игри, и ист маус... И со драјвери..
Инаку.. И мене во мозила ми се back-forward..
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241


Пробав да го инсталирам и еве...
Еве одговор од Microsoft!

Пиши ако не знаеш што значи сето ова.

Помала веројатност да се направи е да го преименуваш програмот што сакаш да го стратуваш. Стави му едноставно име без знаци, бројки и сл., притоа задржувајќи ја наставката! Пр. kajgana.exe! Пробај сега да го стартуваш!:helou:
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33


Пробав да го инсталирам и еве...
Ова ми се и мене дешава..
Провери фајлот да не е ставен во некој фолдер со име на кирилица..
Пример.. Се што извадам јас оди во фолдер Превземања ... И ако сакам да пуштам нешто, мора да го извадам од фолдерот(бидејки е на кирилица напишан), па тогаш да го пуштам...
Би требало да работи..
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Бев сменувал порт порано...
Сега само избришав драјвери, и работи..

И.. Знаете начин како сега да ми работат странични копчиња(Button 4 + Button 5)? Кога беше со драјверот, Control Panel -> Mouse, имаше избор, кое копче која буква да ја претставува(На пример, кога стиснам Button4, исто како да стиснам G)..
Во игра не ги чита Button4 i 5.. И кога има драјвер, и кога нема..
Имаш a4tech X7 така? Е па исклучи ги тоа Oscar Editor. И од Стартап исклучи го. Вклучувај го само ако треба да смениш нешто. Глувчето работи 100% и без него, како што последно си го испрограмирал. Дури и да го преместиш глувчето на друг комјутер без таа програмата, треба да работи како што последно е подесено.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
За Ехел да не знае пример пишан текст од филм и на него десен клик идам на Хиперврска и ставам линк од некој сајт и коа ке идам на текстот да кликнам се појавува веб линкот што сум го ставил, е сеа ме интернесира дали мозе слика да се стави и коа ке кликнам на текстот да се појави сликата а да не се користи интернет конекција
 

Bobson

Seek & Destroy
Член од
22 февруари 2008
Мислења
274
Поени од реакции
40


Пробав да го инсталирам и еве...

Ако користиш firefox и ако тоа што сакаш да го инсталираш ти е ставено во фолдерот Превземања, тргни го од таму и би требало да сака да се инсталира.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Ова ми се и мене дешава..
Провери фајлот да не е ставен во некој фолдер со име на кирилица..
Пример.. Се што извадам јас оди во фолдер Превземања ... И ако сакам да пуштам нешто, мора да го извадам од фолдерот(бидејки е на кирилица напишан), па тогаш да го пуштам...
Би требало да работи..
Ова било проблемот.Фолдерот Превземања.Решив сега.Фала многу на сите :smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За Ехел да не знае пример пишан текст од филм и на него десен клик идам на Хиперврска и ставам линк од некој сајт и коа ке идам на текстот да кликнам се појавува веб линкот што сум го ставил, е сеа ме интернесира дали мозе слика да се стави и коа ке кликнам на текстот да се појави сликата а да не се користи интернет конекција
Стави линк до некоја слика во компјутерот.
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Имаш a4tech X7 така? Е па исклучи ги тоа Oscar Editor. И од Стартап исклучи го. Вклучувај го само ако треба да смениш нешто. Глувчето работи 100% и без него, како што последно си го испрограмирал. Дури и да го преместиш глувчето на друг комјутер без таа програмата, треба да работи како што последно е подесено.
Пред некое време станав.. Пуштив CS.. И ми закочи повторно..
Немаше Oscar Editor, но имаше нешто слично.. За едитирање на копчиња е... И има и други опции.. Тоа ке е..
Исклучив.. Одам сега да пробам..
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Koga ke go simnam filmot mi go dava vo .mkv format, preku so da go konvetiram vo .dvdx ili .avi (za da gledam na dvd)? fala poz
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Koga ke go simnam filmot mi go dava vo .mkv format, preku so da go konvetiram vo .dvdx ili .avi (za da gledam na dvd)? fala poz
Ти симнуваш HD филмови, тие се во MKV формат.

Многу повеќе ти се исплати (побрзо, поефикасно, помалку GB) да си симнеш или DVDRip или BRRip филмови, зафаќаат од 700 до кај 1.5-2 GB и ќе ти ги пушта на твоето DVD.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Ти симнуваш HD филмови, тие се во MKV формат.

Многу повеќе ти се исплати (побрзо, поефикасно, помалку GB) да си симнеш или DVDRip или BRRip филмови, зафаќаат од 700 до кај 1.5-2 GB и ќе ти ги пушта на твоето DVD.
falaaa
A imali nacin PC da go povrzam so TV za direkno da gledam?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom