Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Имам проблем со WMP...Вчера почна да ми мава краш,пуштам песна,поминуваат 10 секунди и тоа ерор репорт се појавува. Кога стиснав на ерор репорт ова ми искочи
AppName: wmplayer.exe AppVer: 11.0.5721.5145 ModName: wmvcore.dll
ModVer: 11.0.5721.5145 Offset: 000f61e4

Гуглав... и имаше да реинстал,преку цмд нешо да бришам па нез што не.. и не помага ништо маме му : / Чаре има?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Почнав да го форматирам PC-то на еден другар и на средина на копирањето на фајловите прекина (ваљда сјебан беше дискот). Земав друг диск (пресно режнат) и го бутирав него. Во моментот кога го бутирав ми излезе пораката:

NTLDR is missing.
Press Ctrl+Alt+Delete to restart.
Го претиснав тоа и пак истото излезе. Има чаре за тоа?
Проба ли пак со првото цд да бутираш?

Само овој пат малку повеќе забриши го.....со онаа погрубата вц хартија:pos2: без заебанција најдобро ги полира цедињата....

За второто цд.....најверојатно твојот двд/цд ром не го чита баш најдобро....

Имам проблем со WMP...Вчера почна да ми мава краш,пуштам песна,поминуваат 10 секунди и тоа ерор репорт се појавува. Кога стиснав на ерор репорт ова ми искочи
AppName: wmplayer.exe AppVer: 11.0.5721.5145 ModName: wmvcore.dll
ModVer: 11.0.5721.5145 Offset: 000f61e4

Гуглав... и имаше да реинстал,преку цмд нешо да бришам па нез што не.. и не помага ништо маме му : / Чаре има?
WinAmp:toe:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Почнав да го форматирам PC-то на еден другар и на средина на копирањето на фајловите прекина (ваљда сјебан беше дискот). Земав друг диск (пресно режнат) и го бутирав него. Во моментот кога го бутирав ми излезе пораката:

NTLDR is missing.
Press Ctrl+Alt+Delete to restart.
Го претиснав тоа и пак истото излезе. Има чаре за тоа?
Да ти кажам овој ерор се јавува кога цедето има некој боот фајлови ама не се доволни за да бутира и јас многу пати сум се сретнал со овој проблем,пробај да го направиш ти бутабилно најлесно е со power iso ili gburner можи и преку неро ама е потешко,затоа спушти си gburner i eve ti bot files.

gburner
Код:
http://hotfile.com/dl/17388836/8991063/gburner27.exe.html
boot information
Код:
http://hotfile.com/dl/17388887/d47bc90/boot_information.bif.html
значи прво инсталираш gburner
го отвораш windowsot преку gburner долу ти пиши дали е бутабилно или не,види на сликава.


во овој случај е бутабилно ако не е бутабилно ке ти пиши NON-bootable.кликаш на него и ке избериш ADD BOOT INFORMATION и ке го вметниш боот фајлот што ти го аплодирав.и save i toa e
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
21
Поени од реакции
1
Помош?
Како да исклучам "system protection" на windows 7???
фала
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
После реинсталирање на еден постар компјутер, неможам да се поврзам на интернет. Ги инсталирав сите драјвери што ги имам за компјутерот и пак нејќе.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
После реинсталирање на еден постар компјутер, неможам да се поврзам на интернет. Ги инсталирав сите драјвери што ги имам за компјутерот и пак нејќе.
Каков интернет? Како се поврзува? Преку кабел ли? Password? Рутер? Вака џабе си го пишал мислењево...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Точно давајте повеќе информации, истото го имам пишано во темата која е поставена за важна и која се однесува да прочитате пред да побарате помош.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Каков интернет? Како се поврзува? Преку кабел ли? Password? Рутер? Вака џабе си го пишал мислењево...
Кабелски модем од телекабел. Го поврзувам преку усб кабел, зошто во компјутерот нема приклучок за нетворк кабел. Ова беше прв пат од кога го имам да го реинсталирам. Пред тоа си имаше интернет преку усб кабел. Исто така кога го земав беше на старо и веќе беше инсталирано се што треба. Да не ми фалат некои драјвери?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кабелски модем од телекабел. Го поврзувам преку усб кабел, зошто во компјутерот нема приклучок за нетворк кабел. Ова беше прв пат од кога го имам да го реинсталирам. Пред тоа си имаше интернет преку усб кабел. Исто така кога го земав беше на старо и веќе беше инсталирано се што треба. Да не ми фалат некои драјвери?
Па ги немаш инсталирано драјвери за/од модемот? Цедето со драјвери земи го од модемо и инсталирај ги драјверите за USB.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Па ги немаш инсталирано драјвери за/од модемот? Цедето со драјвери земи го од модемо и инсталирај ги драјверите за USB.
The Installation Assistant was unable to connect to the cable modem.

Се ми е добро поврзано.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
The Installation Assistant was unable to connect to the cable modem.

Се ми е добро поврзано.
Да не ги инсталираш драјверите преку сетапот од цедето???

Немој така, ептен им е чкарт напраено... Оди преку Device Manager и од таму инсталирај драјвери за модемот.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Да не ги инсталираш драјверите преку сетапот од цедето???

Немој така, ептен им е чкарт напраено... Оди преку Device Manager и од таму инсталирај драјвери за модемот.
ОК фала, го направив.
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
95
Поени од реакции
0
Имам проблем со WMP...Вчера почна да ми мава краш,пуштам песна,поминуваат 10 секунди и тоа ерор репорт се појавува. Кога стиснав на ерор репорт ова ми искочи
AppName: wmplayer.exe AppVer: 11.0.5721.5145 ModName: wmvcore.dll
ModVer: 11.0.5721.5145 Offset: 000f61e4

Гуглав... и имаше да реинстал,преку цмд нешо да бришам па нез што не.. и не помага ништо маме му : / Чаре има?

тешко дека може да се направи wmp а .... ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom