Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ми треба помош. На декстоп компјутерот можам да вклучам епизоди од серии и да им ставам превод, додека пак на лап топот кога ги пренесов епизодите и преводите нејќе да се поврзе преводот со епизодата. Ми го покажува она црвено кручке со забрана. Што е проблемот?
Пред некој ден го форматирав лап топот.


Фала на помошта однапред. :(
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
Се извинувам што отварам нова тема.


Има ли начин како да се трансформира текс напишан со македонски фонт во текст со македонска подршка?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Како и каде да се транформира?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.692
Благодарам многу.[DOUBLEPOST=1403376226][/DOUBLEPOST]
Како и каде да се транформира?
Текст во ворд по грешка го напишан со македонски фонт, а требало со македонска подршка.
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Благодарам многу.[DOUBLEPOST=1403376226][/DOUBLEPOST]
Текст во ворд по грешка го напишан со македонски фонт, а требало со македонска подршка.
Брат ако знајш ти шо бараш јас е, врска немаш шо бараш
си слушнал за латиница и кирлица? или не одеше 2ро одд?
(срејча те сфатија шо сакаш да кажиш...)
 
K

kicodarker

Гостин
Брат ако знајш ти шо бараш јас е, врска немаш шо бараш
си слушнал за латиница и кирлица? или не одеше 2ро одд?
(срејча те сфатија шо сакаш да кажиш...)
Македонски фонт е Мац ц тимес.
Македонска поддршка ти е кога кликаш alt+shift.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@puno среди работа да ја спојуваме темава ?
 
Т

Триптико

Гостин
Инсталирав Win 8.1, сакам да се вратам na Win 7, ама има проблем со пуштање на Bios.
Го следам ова http://www.youtube.com/watch?v=QGiG1oljjZI , ама немам опција uefi firm settings. Не се разбирам баш, ама имам Legacy BIOS, дали и како може да се премине на ова УЕФИ не знам.
Што значи Bios може да пуштам на стандарден начин, при рестартирање со притискање на any key.
Проблемот е што не ми го покажува кој е тој any key, ги пробав сите опции, може и премногу бргу ми се пушта пцто.
Се работи за лаптоп АСУС.

Некој совет?

Ќе го копирам постот и во тема windows па после ќе избришам еден.
12.jpg 123.jpg :pos::pos::pos: Пробај со Delete или F2 уште пред да се вклучи екранот, би требало да можеш
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Прегледај го приврзокот 96110 Прегледај го приврзокот 96111 :pos::pos::pos: Пробај со Delete или F2 уште пред да се вклучи екранот, би требало да можеш
Не сум пробал уште да стојам на една нога со угаснато светло и со палец ctrl+alt+del да притиснам.:)
Ќе биде али ќе изгубам некој саат.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.334
Поени од реакции
504
Здраво. Ми треба помош во врска со преинсталирање на Виндоус 7 ултимејт. Снимен ми е но ми се зезнаа нешто сервицес.мсц односно не ми ги дава ми вика некој фајл да даунлоадирам или да отворам што нема врска со тоа. Може ли некој туторијал да ми даде како да го преинсталирам или поправам виндоусов ама без цд бидејќи немам цд ром во компјутеров а и не знам како се прави со усб.Дали постои начин со некоја програма да ги вратам на дифолт уиндоус 7 сервисите ? Благодарам однапред.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Здраво. Ми треба помош во врска со преинсталирање на Виндоус 7 ултимејт. Снимен ми е но ми се зезнаа нешто сервицес.мсц односно не ми ги дава ми вика некој фајл да даунлоадирам или да отворам што нема врска со тоа. Може ли некој туторијал да ми даде како да го преинсталирам или поправам виндоусов ама без цд бидејќи немам цд ром во компјутеров а и не знам како се прави со усб.Дали постои начин со некоја програма да ги вратам на дифолт уиндоус 7 сервисите ? Благодарам однапред.
Windows dvd usb tool


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Т

Триптико

Гостин
Здраво. Ми треба помош во врска со преинсталирање на Виндоус 7 ултимејт. Снимен ми е но ми се зезнаа нешто сервицес.мсц односно не ми ги дава ми вика некој фајл да даунлоадирам или да отворам што нема врска со тоа. Може ли некој туторијал да ми даде како да го преинсталирам или поправам виндоусов ама без цд бидејќи немам цд ром во компјутеров а и не знам како се прави со усб.Дали постои начин со некоја програма да ги вратам на дифолт уиндоус 7 сервисите ? Благодарам однапред.
Start - CMD - внатре sfc /scannow Пробај за секој случај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom