Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
10 август 2008
Мислења
670
Поени од реакции
1.736
Имам проблем со ВЛЦ плеерот ја извртува сликата на филмот, вертикално ми го емитува го расчепкав во Tools, но не го решив проблемот, дали некој се сретнал со овој проблем и како да го средам?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.244
Поени од реакции
1.560
Имам проблем со ВЛЦ плеерот ја извртува сликата на филмот, вертикално ми го емитува го расчепкав во Tools, но не го решив проблемот, дали некој се сретнал со овој проблем и како да го средам?
Преврти го мониторот наопаку
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
Најпрво на USB-то неможев да ставам и да бришам работи од него, бидејки ми кажуваше The disk is write-protected. Го форматирав USB-то преку cmd, со format F: и ми се појави како шо е покажано на сликата во File System некој тип RAW, сега кога го ставам USB-то ми покажува само Removible File. Пробав со форматирање, неможе да се форматира, бидејки ми кажува The device is in use, исто така сакав да го конвертирам RAW во NFTS неможе и со некој други програми. Како можам да го средам USB-то за повторно да можам да го користам? 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Некој да ми помогне да активирам microsoft office professional plus 2013?
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво :) имам еден проблем кога пуштам музика не се слуша прво мислев дека е проблемот во звучниците, ама подоцна открив дека треба да инсталирам sound device, ама незнам како да го симнам пишува да одам во control panel потоа printers and other hardware потоа add hardware ама кога кликнувам на add hardware ништо не ми се појавува...дали знае некој да ми помогне како да го инсталирам sound device или како да направам пак да почне да се слуша како порано???
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Најпрво на USB-то неможев да ставам и да бришам работи од него, бидејки ми кажуваше The disk is write-protected. Го форматирав USB-то преку cmd, со format F: и ми се појави како шо е покажано на сликата во File System некој тип RAW, сега кога го ставам USB-то ми покажува само Removible File. Пробав со форматирање, неможе да се форматира, бидејки ми кажува The device is in use, исто така сакав да го конвертирам RAW во NFTS неможе и со некој други програми. Како можам да го средам USB-то за повторно да можам да го користам?
Види тука и на линкот што е во тој пост. Тоа би требало да го реши проблемот.
http://forum.kajgana.com/threads/Проблем-со-usb.72742/#post-6476567

Здраво :) имам еден проблем кога пуштам музика не се слуша прво мислев дека е проблемот во звучниците, ама подоцна открив дека треба да инсталирам sound device, ама незнам како да го симнам пишува да одам во control panel потоа printers and other hardware потоа add hardware ама кога кликнувам на add hardware ништо не ми се појавува...дали знае некој да ми помогне како да го инсталирам sound device или како да направам пак да почне да се слуша како порано???
Треба драјвери да инсталираш и тоа соодветни за твојот компјутер. Тешко дека сам ќе се снајдеш, побарај помош од некој што знае повеќе.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.293
Поени од реакции
9.175
Најпрво на USB-то неможев да ставам и да бришам работи од него, бидејки ми кажуваше The disk is write-protected. Го форматирав USB-то преку cmd, со format F: и ми се појави како шо е покажано на сликата во File System некој тип RAW, сега кога го ставам USB-то ми покажува само Removible File. Пробав со форматирање, неможе да се форматира, бидејки ми кажува The device is in use, исто така сакав да го конвертирам RAW во NFTS неможе и со некој други програми. Како можам да го средам USB-то за повторно да можам да го користам?
Бутирај го компјутерот со Windows 7,8 од двд или усб, прво приклучи го усб-то, и кај партициите пробај да го креираш наново
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
270
Поени од реакции
4
значи вака, сакам камерата коа што се приклучува на усб да ја приклучам на усб кабел од околу 7-8 метри. не успеав да најдам таков кабел и самоит го направив од мрежен кабел :D , но наидов на следниов проблем кои се надевам некој ке ми помогне да го решам, од како ке поврзам било што на тој усб кабел ја јавува оваа порака (понекогаш го детекрира успешно уредот, понекогаш не)


чаре? :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
значи вака, сакам камерата коа што се приклучува на усб да ја приклучам на усб кабел од околу 7-8 метри. не успеав да најдам таков кабел и самоит го направив од мрежен кабел :D , но наидов на следниов проблем кои се надевам некој ке ми помогне да го решам, од како ке поврзам било што на тој усб кабел ја јавува оваа порака (понекогаш го детекрира успешно уредот, понекогаш не)


чаре? :D
Купи си USB кабел од 5-10 метри, има по продавнициве за РС за некои 100 - 200 ден.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.241
Поени од реакции
10.264
Корун-а дали може да се извади конекторот од тој кабел и повторно да се прелеми?јас сакам да пуштам таков кабел,ама со се конектор нема да го собира во дупката во ѕидот
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Корун-а дали може да се извади конекторот од тој кабел и повторно да се прелеми?јас сакам да пуштам таков кабел,ама со се конектор нема да го собира во дупката во ѕидот
Можеш ако го прелемиш убаво ама не ти препорачувам така да правиш.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.241
Поени од реакции
10.264
ОК,ќе се подумам малку,но во лемење сум релативно добар
 
Член од
6 мај 2014
Мислења
647
Поени од реакции
1.184
Дале е возможно скениран документ да се направи да изгледа како да е сликан со камера, до тој степен никако да не може да се утврди преправањето? Прашувам за преработка во Photoshop. Ако некој знае и може, нека ме контактира по ПП.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
6
Поени од реакции
2
Здраво на сите земав Таблет Самсунг Галакси Таб3 ,и ми треба некој апликација ако знаете за да можам да се логирам и на secured ви- фи мрежи , највеќе ме е за на работа да гледам сега кога ке почне светско првенство ,фала на сите и ако може да помогнете[DOUBLEPOST=1402153729][/DOUBLEPOST]Здраво на сите земав Таблет Самсунг Галакси Таб3 ,и ми треба некој апликација ако знаете за да можам да се логирам и на secured ви- фи мрежи , највеќе ме е за на работа да гледам сега кога ке почне светско првенство ,фала на сите и ако може да помогнете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom