Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Некој програм најсличе на Internet Download Manager? Да симнува брзо и да може да симнува видеа.
IDM работи перфектно ОСВЕН што во последно време ми јавува BSOD.... па мора да го мењам.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Кажете некој програм освен Windows Movie Maker или Sony Vegas за спојување повеќе видеа во едно. Исто така некој добар програм за конвентирање на FullHD видео во DVD формат за да се гледа на DVD плеер. Фала.
 
G

Gjoksi

Гостин
Некоја помош околу тие буквите што не се како што треба во преводот кога гледам филм преку BS Player,дали може да се поправи тоа или е до преводот?
Понастрана од тоа ѓубрето BSplayer!
Инсталирај си GOM Player, отиди во Preferences, па во Subtitles, па во Others и таму во Code page намести на Central European!!!
Ги дава СИТЕ букви на Српски и Хрватски преводи, синоќа гледав филм и ги дава и овие букви: ќ, ш, ѓ, ч без никаков проблем.
http://www.filehippo.com/download_gom_player/download/126691285c2a87ec66d7f74b48639f08/[DOUBLEPOST=1400848157][/DOUBLEPOST]
Кажете некој програм освен Windows Movie Maker или Sony Vegas за спојување повеќе видеа во едно. Исто така некој добар програм за конвентирање на FullHD видео во DVD формат за да се гледа на DVD плеер. Фала.
За ова второво прашање, ConvertXtoDVD ти е закон!!!!
http://www.vso-software.fr/products/convert_x_to_dvd/
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Јас користам Any video Converter.

A за Gom-oт,фала ќе пробам,го имам како плеер[DOUBLEPOST=1400852127][/DOUBLEPOST]Кај мене и во Гом не ги вади сите букви како што треба.Го подесив према упатството,ама....

film by i, on Flickr
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2008
Мислења
324
Поени од реакции
44
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Имам еден swf file и симнав едно SWF Opener да го отворам, ова ми се појави, па ја стаив најновата верзија на ова адоб флеш плејер и пак ми се појавува. Помош некој? :)
zxczxc.png zzxczxx.png

СРЕДИВ РАБОТА, СУМ МОЖЕЛ ПРЕКУ ХРОМ ДА ГО ОТВОРАМ БЕ :icon_lol:
 
Последно уредено:
G

Gjoksi

Гостин
Имам еден swf file и симнав едно SWF Opener да го отворам, ова ми се појави, па ја стаив најновата верзија на ова адоб флеш плејер и пак ми се појавува. Помош некој? :)
Прегледај го приврзокот 93228 Прегледај го приврзокот 93229

СРЕДИВ РАБОТА, СУМ МОЖЕЛ ПРЕКУ ХРОМ ДА ГО ОТВОРАМ БЕ :icon_lol:
СУПЕР, БЕ! :D
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
42
Поени од реакции
9
Луѓе,ке ве замолам за помош...пред некој ден го деактивирав локал диск ц,сега го имам само д,како може пак да го активирам (заборавив како се активираше и деактивираше ? помооош
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Кажете некој програм освен Windows Movie Maker или Sony Vegas за спојување повеќе видеа во едно.
За кој формат на видео ти треба? avi, mp4, mkv, wmv...
Луѓе,ке ве замолам за помош...пред некој ден го деактивирав локал диск ц,сега го имам само д,како може пак да го активирам (заборавив како се активираше и деактивираше ? помооош
жити се кажи ми како го "деактивираше"
ја прв пат слушам за деактивирање на партиција
да не има некое срање такво у win8?
и што направи со твојот претходен проблем кога "ништо не можaм да инсталирам"?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ми закочи нешто лаптопот и сакав да го рестартирам но не се рестартираше и го поклупив но не се исклучи. И еве сега работи но не покажува ништо на екранот(црно е). Што може да е?
 
Член од
2 мај 2014
Мислења
42
Поени од реакции
9
За кој формат на видео ти треба? avi, mp4, mkv, wmv...

жити се кажи ми како го "деактивираше"
ја прв пат слушам за деактивирање на партиција
да не има некое срање такво у win8?
и што направи со твојот претходен проблем кога "ништо не можaм да инсталирам"?[/q
За кој формат на видео ти треба? avi, mp4, mkv, wmv...

жити се кажи ми како го "деактивираше"
ја прв пат слушам за деактивирање на партиција
да не има некое срање такво у win8?
и што направи со твојот претходен проблем кога "ништо не можaм да инсталирам"?
imam windows 7 ne 8 uste ne go resiv problemot so istaliranjeto
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Како да преинсталирам Google Chrome ама со бришење на скриените податоци.Програмот ми стигна скоро 425 мб,му направив преинсталирање и падна на 285 што е пак многу.Има некои програми за целосно отсранување на податоците од регистrи(гледав еден туторијал на youtube ама не ми излезе на крај.)

Ова билдање на мегабајти било наводно од надградбите,а се решавало со целосно деинсталирање на програмот и наново инсталирање на последната верзија.

Ова ми смета кога отворам повеќе табови,па рамот се полни премногу
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Компјутерот ми губи звук со рестартирање се решаво проблемот ама пак е исто после неколку минути инаку ХП имам.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Како да преинсталирам Google Chrome ама со бришење на скриените податоци.Програмот ми стигна скоро 425 мб,му направив преинсталирање и падна на 285 што е пак многу.Има некои програми за целосно отсранување на податоците од регистrи(гледав еден туторијал на youtube ама не ми излезе на крај.)

Ова билдање на мегабајти било наводно од надградбите,а се решавало со целосно деинсталирање на програмот и наново инсталирање на последната верзија.

Ова ми смета кога отворам повеќе табови,па рамот се полни премногу
Пробај со Revo Uninstaller би требало да заврши работа.

Sent from my C1905 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom