Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
25 јуни 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Како да направам да не ми се рифрешира youtube таб на chrome? Значи кога ми се отворени други па после некое време се навраќам на него, видеата ми се рестартираат од почеток. Имаше неколку екстензии но ги тргнале од шопот.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
177
Поени од реакции
182
Како да направам да не ми се рифрешира youtube таб на chrome? Значи кога ми се отворени други па после некое време се навраќам на него, видеата ми се рестартираат од почеток. Имаше неколку екстензии но ги тргнале од шопот.
Settings > Performace > Memory Saver исклучи го и нема да имаш мака. Само мислам дека ти треба повеќе рам да имаш на компјутерот Memory Saver.png
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.402
Поени од реакции
9.256
Може некој ептен упатен да ми пише да го прашам нешто во врска со мојот лаптоп... Нешто се деси, се појавува некој текст црнобел кога ќе го укл и по минута се исклучува. Таму каде што го однесов сомнително ми е тоа што ми го кажува и колку пари ми бара. Иако врска немам, еднаш вика проблем со дискот, па ваљда виде дека не знам, ми рече софтверски проблем е и една вреќа пари ми бара за да го среди.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187
Може некој ептен упатен да ми пише да го прашам нешто во врска со мојот лаптоп... Нешто се деси, се појавува некој текст црнобел кога ќе го укл и по минута се исклучува. Таму каде што го однесов сомнително ми е тоа што ми го кажува и колку пари ми бара. Иако врска немам, еднаш вика проблем со дискот, па ваљда виде дека не знам, ми рече софтверски проблем е и една вреќа пари ми бара за да го среди.
Слика од тоа што пишува.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708
АДС блокер
ми го понуди МСН , ама се плашам да го инстлирам, да не ме заебе пошто сум со пиратски Виндовси ???
 
Член од
28 јануари 2023
Мислења
10
Поени од реакции
6
Би замолил некој што се одбира од форматирање на компјутери/лаптопи и сл.нека ми пише во лп .
 
Член од
10 март 2022
Мислења
138
Поени од реакции
141
Знаете некој да враќа податоци од екстерен hard drive?
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Некој да препорача добар бесплатен password manager, кој го користи и е задоволен?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Некој да препорача добар бесплатен password manager, кој го користи и е задоволен?
Bitwarden.
Автоматски споено мислење:

Знаете некој да враќа податоци од екстерен hard drive?
Ти треба програмче за тоа, како Reccuva или Stellar Kit Recovery.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom