Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
21 ноември 2005
Мислења
4.747
Поени од реакции
359
Не го детектира а кога го поврзувам почнува да се полни и си е на почетниот екран.
Пробај инсталирај нешто Samsung USB Drivers, не знам колку ќе помогне ама не губиш ништо.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
6.177
Поени од реакции
4.833
@faraon Мислам дека треба да се префрли во телефонот од полнење на фајл трансфер ама ако не ти работи тачот тешко тоа додека не смениш екран.
Да пробаш да зборуваш со мобилари пошто често менуваат екрани ако сакаат да извадат фајлови друг начин не гледам.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.621
Поени од реакции
2.239
Си го најдов стариот телефон Samsung S 5250 но тачот не му работи и неможам да видам шо слики имам, може ли некако да ѓи слегнам на компјутерот со некоја програма ? Телефонот си полни работи но тачот не.
Поврзи глувче преку OTG усб кабел и ќе го контролираш телефонот со глувчето наместо со допир.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.621
Поени од реакции
2.239
Дај ми линк од каде да го земам,ако го има тоа тука уште подобро.
Го има секаде каде што продаваат галантерија за мобилни. Ако мора линк, само провери конекторот дали ти одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom