Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
25 октомври 2008
Мислења
526
Поени од реакции
74
Дечки, некој да ми прати во пп асален торрент линк за office 2019 или понова верзија доколку има?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.695
Поени од реакции
6.908
Имам pagefile.sys фалј 10ГБ. Ако го избришам или не?
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
597
Поени од реакции
1.731
Постои ли еквивалент на Shazam ама за Виндовс 10?
Пробав со Кортана, не сака.
Soundhound не можам да инсталирам.

@Anon ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.443
Поени од реакции
1.315
Постои ли еквивалент на Shazam ама за Виндовс 10?
Пробав со Кортана, не сака.
Soundhound не можам да инсталирам.

@Anon ?
Ima web extenzija za chrome. Ne sum ja koristel ali ja imaat na sajt na Shazam.


 
Член од
23 април 2014
Мислења
18
Поени од реакции
2
Имам проблем со звукот на слушалките на лаптоп. Односно не добивам никаков звук а во позадина гледам дека се си е во ред. Драјверот за звук е ажуриран. Стварно не знам до што може да е проблемот без слушаки има звук а на слушалки нема. АКо некој знае да помогне!
Драјверот е
Conexant ISST Audio
Нема звук ни на слушалки со 3.5мм ни на c type!
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Имам проблем со звукот на слушалките на лаптоп. Односно не добивам никаков звук а во позадина гледам дека се си е во ред. Драјверот за звук е ажуриран. Стварно не знам до што може да е проблемот без слушаки има звук а на слушалки нема. АКо некој знае да помогне!
Драјверот е
Conexant ISST Audio
Нема звук ни на слушалки со 3.5мм ни на c type!
Ако си на win 10 селектирај output source на headset.
 
Член од
23 април 2014
Мислења
18
Поени од реакции
2
Ако си на win 10 селектирај output source на headset.
1642203867413.png Еве го проблемот! Се си е таман се гледа дека има поврзано слушалки и дека има музика пуштено ама нема звук на слушалките, а ако извадам слушалките има звук. Ако кликнам на Troubleshot ми дава Audio Generic Driver Detect. Гледав полно видеа на интернет за да решам проблемот ниедно не ми помогна, а до пред 2 дена имав звук.
Слушалките се исправни пробав со повеќе пара слушалки и небива пак нема звук!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom