Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
15 октомври 2017
Мислења
84
Поени од реакции
3
Кога пробам да го отворам гугл крашнува, пробав реинстал повеќе пати и не се решава. До што може да е ?
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.092
Поени од реакции
49.971
Земав еден Андроид Бокс, али неможам да го подесам за да гледам телевизиски стримови преку него. Изгледав 1000 видеа и се изначитав 1000 страни по интернетов како да го подесам, али не иде.

Ако може некој во кратки црти да ми каже како да го средам ова, или пак да постави видео како да го оспособам тоа проклето Kodi програмче, би му бил вечно благодарен. :(
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520
Земав еден Андроид Бокс, али неможам да го подесам за да гледам телевизиски стримови преку него. Изгледав 1000 видеа и се изначитав 1000 страни по интернетов како да го подесам, али не иде.

Ако може некој во кратки црти да ми каже како да го средам ова, или пак да постави видео како да го оспособам тоа проклето Kodi програмче, би му бил вечно благодарен. :(
како прво кажи што зема. Kodi не бива на одредени чипсетови. Ако си земал таков бокс тогаш ништо, мислам дека само постарите верзии работат кога се викаше XBMC.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.092
Поени од реакции
49.971
како прво кажи што зема. Kodi не бива на одредени чипсетови. Ако си земал таков бокс тогаш ништо, мислам дека само постарите верзии работат кога се викаше XBMC.
Ова го земав...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
20.092
Поени од реакции
49.971
тешко на тоа kodi да го управиш
а што не си инсталираш popcorntime, сите филмови, сите серии, со превод со се
https://popcorntime.sh/android
For Android 4.0.3 and above (ARM v7a) CPU
тоа симни и инсталирај
Супер е, инсталирав Мобдро, Попкорн и КлаудТВ, кој го ебе сега Коди :icon_mrgr:

Андроид Бокс била супер работа, мини сателитска да го ебам. Ако знаете уште програмчиња за гледање тв канали кажете :icon_mrgr:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
880
Поени од реакции
232
Како да ги исклучам ЦЕЛОСНО апдејтите за Виндоус 10ка? Се и сешто имам исклучено и пак не се исклучени.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Здраво дечки, имам еден проблем. Имам екстерен хдд вестерн дигитал изистор 4тб, купен во америка. Го користам за бекап на битни слики и документи, денес префрлајки едни слики наеднаш почна да кочи и брзината се намали на 0бајти у секунда. Кога видов дека не оде, го прекинав трансферот и пробав да направам safely remove hardware, не ми дозволи. Го исклучив компјутерот пак го вклучив и хард дискот го поврзав, ми го покажа хдд-то но целиот компјутер почна да ми коче, и не можам ништо да отворам. Најверојатно е отиден, дајте ми ваши мислења, или пак сервис (рековери сервис). Благодарам
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520
Здраво дечки, имам еден проблем. Имам екстерен хдд вестерн дигитал изистор 4тб, купен во америка. Го користам за бекап на битни слики и документи, денес префрлајки едни слики наеднаш почна да кочи и брзината се намали на 0бајти у секунда. Кога видов дека не оде, го прекинав трансферот и пробав да направам safely remove hardware, не ми дозволи. Го исклучив компјутерот пак го вклучив и хард дискот го поврзав, ми го покажа хдд-то но целиот компјутер почна да ми коче, и не можам ништо да отворам. Најверојатно е отиден, дајте ми ваши мислења, или пак сервис (рековери сервис). Благодарам
ако дискот внатре тропа, штрака е физички отиден. ако не испушта чудни звуци, и ако имаш пристап до фајловите ископирај што можеш, па удри му еден формат.
или со hdtune провери за bad sectors.[DOUBLEPOST=1556834560][/DOUBLEPOST]
Како да ги исклучам ЦЕЛОСНО апдејтите за Виндоус 10ка? Се и сешто имам исклучено и пак не се исклучени.
update сервис се е тоа исклучено. со shutup10 или w10privacy имаш исклучено се поврзано со update.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2


Not responding и на hd tune и на device manager... ми го закочува цел компјутер...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520


Not responding и на hd tune и на device manager... ми го закочува цел компјутер...


Sent from my iPhone using Tapatalk
пробај држи го shift притиснат цело време додека го уклучуваш дискот.
дискот врти нормално? не испушта чудни звуци? да не нема доволно струја од лаптопот? ако има usb 3.0 лаптопот таму приклучи го дискот.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
пробај држи го shift притиснат цело време додека го уклучуваш дискот.
дискот врти нормално? не испушта чудни звуци? да не нема доволно струја од лаптопот? ако има usb 3.0 лаптопот таму приклучи го дискот.
Држав шифт нема фајде. Инску нема чудни звуци. Чудно е што цел компјутер го кочи. Во D кочи за да влезам...Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 април 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Држав шифт нема фајде. Инску нема чудни звуци. Чудно е што цел компјутер го кочи. Во D кочи за да влезам...Sent from my iPhone using Tapatalk
Само што го извадам хдд-то од пц, одма се си се враќа во нормала


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.395
Поени од реакции
3.968
Do vcera stranata si rabotase normalno. od sabajlevo stranata ne saka da se otvori, se drugo si otvara normalno samo stranata nesaka, ni na pc nitu na mojot telefon nitu na roditelot na telefonot (na sekoj ured sto e oklucen na domasniot internet) ne ja otvara stranata. Site greski gi proveriv, network conection ,cmd reset na ruter ne funkcionire. Dali e mozno internet operatorot da mi ja ima blokirano stranata ?
 

Attachments

Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520
Do vcera stranata si rabotase normalno. od sabajlevo stranata ne saka da se otvori, se drugo si otvara normalno samo stranata nesaka, ni na pc nitu na mojot telefon nitu na roditelot na telefonot (na sekoj ured sto e oklucen na domasniot internet) ne ja otvara stranata. Site greski gi proveriv, network conection ,cmd reset na ruter ne funkcionire. Dali e mozno internet operatorot da mi ja ima blokirano stranata ?
а може и сајтот е паднат. не може да знаеме
провери го овде https://downforeveryoneorjustme.com/
 
На врв Bottom