Помош, софтверски проблеми и совети

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.276
Поени од реакции
3.898
Искрено не знам дали ова е соодветна тема но тука ќе пишам, водам на работа месечни финансиски извештаи кои ги креирам во опен офис врајтер, арно ама последниот пат заборавив да го сочувам документот за соодветниот месец , т.е. на новиот не отидов save аs, така да стариот ми отиде у курац, а нема backup на компјутерот на работа, па да прашам има ли чаре да го вратам како што бил првобитно пред 3 дена зачуван документот ?
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
278
Поени од реакции
57
Искрено не знам дали ова е соодветна тема но тука ќе пишам, водам на работа месечни финансиски извештаи кои ги креирам во опен офис врајтер, арно ама последниот пат заборавив да го сочувам документот за соодветниот месец , т.е. на новиот не отидов save аs, така да стариот ми отиде у курац, а нема backup на компјутерот на работа, па да прашам има ли чаре да го вратам како што бил првобитно пред 3 дена зачуван документот ?

Види дали има уклучено autosave, tools->options->Load/Save->General
Ако имаш од tools->options->LibreOffice->Paths
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
84
Поени од реакции
3
У школо ни ставија пасворд на администарот и кд сакамо да упалимо некоја игра тражи пасворд исто и кд да се симне/инсталира нешто, како би можеле да го пробиеме пасвордот и да ставимо наш? Професорот користеше "Hirens Boot" и "Mini Windows XP"
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.990
Поени од реакции
174.949
Искрено не знам дали ова е соодветна тема но тука ќе пишам, водам на работа месечни финансиски извештаи кои ги креирам во опен офис врајтер, арно ама последниот пат заборавив да го сочувам документот за соодветниот месец , т.е. на новиот не отидов save аs, така да стариот ми отиде у курац, а нема backup на компјутерот на работа, па да прашам има ли чаре да го вратам како што бил првобитно пред 3 дена зачуван документот ?
Мал хинт: Користи ако ти врши работа екселот на Google Docs, можеш да го вратиш документот кога сакаш и како сакаш, автоматски се зачувува. Ти треба само меил на гмеил.
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.305
Поени од реакции
1.596
Знае некој страна за бесплатно симнување на добри транзиции, title templates и слични презети за premiere pro 2018 коишто инаку се плаќаат?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.118
Поени од реакции
4.612
Најлесен начин за креирање статично јутуб видео ? Значи имам музика , сакам видеото да се состои само од 1 слика, не ми е битно нели само музиката да оди... пробав со AVS арно ама кога ставам слика , музиката се пореметува се изместува.... нема нешто онлајн фри , лесен начин како да креирам јутуб видео со моја музика?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520
Најлесен начин за креирање статично јутуб видео ? Значи имам музика , сакам видеото да се состои само од 1 слика, не ми е битно нели само музиката да оди... пробав со AVS арно ама кога ставам слика , музиката се пореметува се изместува.... нема нешто онлајн фри , лесен начин како да креирам јутуб видео со моја музика?
некоја програма за креирање slideshow, додаваш слики и музика и правиш export во mp4.
имаш и ефекти, транзиции итн. еден куп такви бесплатни програми има.
https://spark.adobe.com/make/slideshow-maker/
https://www.movavi.com/photo-to-dvd-slideshow/
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.675
Поени од реакции
10.823
можеше порано на самиот јутуб да си правиш слајдови ама заебаа, заебаа све што беше добро на јутуб
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.520
можеше порано на самиот јутуб да си правиш слајдови ама заебаа, заебаа све што беше добро на јутуб
падна мотото на google - "don't be evil" . тргна се на профит правење за да се задоволат ненаситните инвеститори
 
Член од
24 февруари 2013
Мислења
433
Поени од реакции
248
Најлесен начин за креирање статично јутуб видео ? Значи имам музика , сакам видеото да се состои само од 1 слика, не ми е битно нели само музиката да оди... пробав со AVS арно ама кога ставам слика , музиката се пореметува се изместува.... нема нешто онлајн фри , лесен начин како да креирам јутуб видео со моја музика?
ова е onine, многу едноставно за работа, мп3 аудио плус една слика или текст од title-от наместо слика, плус опција за upload на 1080p резолуција:
https://www.tunestotube.com/

Пример од видео креирано од мене:
https://www.youtube.com/watch?v=MuhwnGYVbjw

Имам креирано и upload-ирано околу 30 видеа, до сега сум немал никаков проблем со музиката во видеото.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
84
Поени од реакции
3
Некој да ми објасни како да инсталирам Win 10 а сега користам 8.1 ако може поопширно да биде
 
На врв Bottom