Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

 1. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  218
  Допаѓања:
  30
  многу споро ми работи компјутерот.
  дали ке може да ми кажете за некоја алатка со која можам да го убрзам дома, ако не успеам на сервис:(
   
 2. Gjoksi

  Gjoksi

  Член од:
  24 февруари 2013
  Мислења:
  405
  Допаѓања:
  215
  На vladok му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.028
  Допаѓања:
  4.941
  мене почна да ми глави и ми текна, екстензијата ХОЛА
  ( која ја инсталирав да може да гледам ракомет, т.е. се прикажувам таму дека сум од УК, пошто за нас НЕМА ракомет).. незнам дали таа Хола нешто влијае и на ИП адреси, ама и Гоогле зачести со алерти а ми дојде дека ќе ми го ДЕАКТИВИРААТ Гоогле + акаунтот на 2.04.2019 ..некој кажуваат дека и на доста народ дошло, ќе барале пари овие Г+ ??
   
 4. maxer

  maxer

  Член од:
  17 јануари 2014
  Мислења:
  471
  Допаѓања:
  772
  За гугл плус ќе го укинуваат општо кај сите корисници,и мене ми стигна мејл.
   
  На Gjoksi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. xope

  xope

  Член од:
  10 април 2018
  Мислења:
  1.126
  Допаѓања:
  1.139
  нема повеќе гугл+, уште еден пропаднат проект на гугл. трајно го гасат
   
 6. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.028
  Допаѓања:
  4.941
  тнх.. но гмаил ќе остане, значи само во мобилните апликацијата, имениците итн...
   

Сподели преку: