Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

1. faraon

faraon БОГ

Член од:
    31 јануари 2007
    Мислења:
    17.021
    Допаѓања:
    19.768
  2. Kuz

Kuz

Член од:
    9 април 2017
    Мислења:
    159
    Допаѓања:
    57
    Probaj go Usb na drug komputer...

На faraon му/ѝ се допаѓа ова.
  3. almostanangel

almostanangel ...за малку =)

Член од:
    22 декември 2008
    Мислења:
    98
    Допаѓања:
    0
    Здраво децо, би сакал ако може некој да ми помогне или барем даде совет.

Сакам да најдам некој фин програм за едитирање видео материјал (лепење, сечење, ефекти, текст, музика...) . Мене многу ми е океј еден Filmora, арно ама, во бесплатната верзија на видеото стои залепено нивното лого. За да го нема, потребна е регистрација. Побарав и најдов лажни кодови, ама сите се банирани...
    Дали постои начин да овој програм го добијам за без пари, или морам да се претплатам плаќајќи 2000+ денари (оваа цена е за една година) ?

Или, некој од овде ќе ми препорача некој добар програм кој би можел да го работам бесплатно...

Фала многу!

4. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.233
    Допаѓања:
    13.675
    Shotcut и VideoPad Video Editor ѕирни ги.

На almostanangel му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Anco

Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

Член од:
    1 ноември 2011
    Мислења:
    6.950
    Допаѓања:
    11.646
    каде да прашам за ова
    Комјутеров ми е многу спор..ептен, веќе 2-3 месеци
    отварам сега нованна тема ичекам 5 ,минути само дур се отвори и уште до 30 минути ако има слика и таа се отвара дел по дел споро.
    Пред 2-3 сааати уклучив галерија мој слики и еве уште не ми ги отварат сите туку полека и ќе треба до сабајле да чекам. и на било која страна е така,работи со чекање, има многу вируси,ама незнам да ги читам.Пробано е со чистење вируси она антивирус што врти кругон и оди=чисти ама уклучи пак е по старо.СПОР.
    Треба нешто обнова,што да се купи и каде или кој го поправа ова.

6. Dakiiiiiii

Dakiiiiiii

Член од:
    14 август 2014
    Мислења:
    45
    Допаѓања:
    5
    Здраво,
    Имам проблеми кога бежично ги поврзувам лап топот и телевизорот. Кога ќе ги поврзам, сликата на тв-то е црна, но ако на пр пуштам музика на лап топот се слуша на телевизорот.

7. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    72.169
    Допаѓања:
    141.778
    https://www.pazar3.mk/Оглас/Се-прод...anje-i-odrzuvanje-na-vasiot-Kompjuter/2159127

прв ми излезе на срч, контактирај го и види дали со форматирање ќе се среди. Тој ќе ти каже и дали е дојдено време за нов ПЦ.

8. Џоли_06

Џоли_06

Член од:
    8 јули 2015
    Мислења:
    149
    Допаѓања:
    590
    Здраво:D
    го имам истиот проблем како на видеово. Значи кога го вклучуваш компјутерот одма се појавува startup repair и после финиш пак исто кога ќе го вклучиш. Што може да е проблемот и како можам да го средам ? :)

Последно уредено: 17 мај 2018
  9. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.233
    Допаѓања:
    13.675
    Проблемот се веројатно оштетени критични фајлови за бутирање на оперативниот систем.
    Оние работи што треба да ги преземеш се (по редослед):
    1. Да влезеш во BIOS и да направиш restore defaults (па провери дали се фикснало).
    2. Да пробаш да влезеш во Safe mode и да кажеш дали си успеала.
    3. Да направиш бутабилно usb/cd со оперативниот систем, да го ставиш во компјутер, да бутираш од него и да пробаш од таму да направиш repair (различен е тој repair од овој).
    4. Да ѕирнеш овде што пишува.
      https://neosmart.net/wiki/startup-repair-infinite-loop/
      https://answers.microsoft.com/en-us...p/39ea3a43-ecfc-4e26-be09-43c1d6a433e7?auth=1
    5. Да згуглаш сама windows 7 startup repair loop

Ако ништо не бива од ова, правиш бутабилен линукс, бутираш, префрлаш фајлови и реинсталираш оперативен систем.
    https://www.makeuseof.com/tag/how-to-back-up-data-on-your-computer-that-wont-boot/

На Krstev и Џоли_06 им се допаѓа ова.

Сподели преку: