Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

 1. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  7.463
  Допаѓања:
  4.770
  Не ми е познато, не губиш ништо пробај можеби ќе спасиш нешто :)
   
 2. Linawho

  Linawho

  Член од:
  3 мај 2017
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  5
  Дечки! На компјутерот му се случи нешто при снемување на струја. Штом дојде струја го уклучив и бараше формат. Го однесов на поправка ми кажаа дека е хард дискот и дека ништо не може да се сочува, а имаме многу, многу значајни работи во D. :(
  Совет? Има ли шанса да се сочуваат? Каде да го однесам?
   
 3. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.995
  Допаѓања:
  13.256
  https://www.sistrum.mk/
   
 4. Linawho

  Linawho

  Член од:
  3 мај 2017
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  5
 5. Ivanchooo

  Ivanchooo

  Член од:
  27 јуни 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Го форматирав на другар пцто и инсталиравме се драјвери и едвај најдов за лан ама бидна и сеа никако неможе да се поврзе на нет. Кабелот е ставен се е таман ама на explore пише Cannot find server ... Може ли некој хитно да помогне за овој проблем? Фала однапред..
   
 6. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.334
  Допаѓања:
  4.584
  Веројатно драјверот за Лан не ти е погоден. Барај адекватен драјвер на друг компјутер.
   
 7. mkgunner

  mkgunner

  Член од:
  8 септември 2008
  Мислења:
  7.463
  Допаѓања:
  4.770
  Driver Pack Solution LAN
  Симни го на друг компјутер и покрени го на компјутерот кај што немаш интернет. Офлајн е ќе ти го инсталира точниот драјвер
   
  На Атеист му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.579
  Допаѓања:
  28.444
  windows 7 build 7601 not genuine како да го решам срањево?
  Со тоа slmgr/rearm не сака.
   
 9. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.995
  Допаѓања:
  13.256
  На Erich Zann и Атеист им се допаѓа ова.
 10. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  16.774
  Допаѓања:
  18.164
  Нешто почна да заебава вифито на лаптопот последниве 2-3 дена. Сабајле има 5 црти и работи како што треба, попладне и навечер се движи на 2-3 црти и воопшто не е стабилен. На другиве лаптопи/телефони работи како што треба.
  Земав сега нарачав нано мрежна картица, па ќе видам дали ќе го реши проблемот.
  Може некако софтверски да е проблемов или ваљда мрежна картица е?
   
 11. Shteff Mathers

  Shteff Mathers

  Член од:
  10 декември 2010
  Мислења:
  2.966
  Допаѓања:
  2.150
  Некој да не има проверена верзија од Windows 10 за симнување?И 7ца доаѓа во обзир.
   
 12. fufipasawu

  fufipasawu

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  46
  10ка може и со media creation tool од microsoft
  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

  а може и да си го симниш програмчево па си одбери што од microsoft сакаш да симниш (windows 7 повеќе нема)
  https://www.heidoc.net/joomla/techn...icrosoft-windows-and-office-iso-download-tool
  win-downloader.jpg
   
  На Shteff Mathers и Anon им се допаѓа ова.
 13. zelenoto

  zelenoto

  Член од:
  10 февруари 2006
  Мислења:
  385
  Допаѓања:
  87
  Отвори го капакот на лаптопот, картицата е или со еден тенок кабел или два. Види дали се закачени
  [​IMG]
   
 14. mar30

  mar30

  Член од:
  30 март 2010
  Мислења:
  558
  Допаѓања:
  295
  како да симнам музика од spotify free account без да инсталирам додатни програми?
   
 15. ob1

  ob1

  Член од:
  7 март 2010
  Мислења:
  5.012
  Допаѓања:
  8.328
  Си купив денеска нов лап топ. Прашањето ми е каде можам во Аеродром да најдам човек некој што ќе ми го среди лап топот. Што ќе ми инсталира Windows 10 и потребните програми за стартување на еден лап топ (антивирус, броусер, микрософт офис). Нормално, ќе си платам колку и да треба. Не, не знам сам ова да го направам затоа барам човек, важно е да е од Аеродром, не ми се ака низ цело Скопје.
   

Сподели преку: