Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
8 ноември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Нов сум на форумот, сега се зачленив иако ве следам веќе долго време. Од утринава приметив ова го пишуваше доле десно.. Некој ако се разбира во ова го замолувам за помош и сакам да ми одговорите што воопшто значи тоа.. Фала ви однапред
 

Attachments

P

psychostasia

Гостин
Тоа значи дека треба да го регистрираш windows-от. Дали ќе платиш или ќе користиш пиратерија е твој избор.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Здраво на сите. Нов сум на форумот, сега се зачленив иако ве следам веќе долго време. Од утринава приметив ова го пишуваше доле десно.. Некој ако се разбира во ова го замолувам за помош и сакам да ми одговорите што воопшто значи тоа.. Фала ви однапред
https://www.ashiktricks.com/this-copy-of-windows-is-not-genuine-fix/

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
здраво
Имам неколку прашања, па се надевам дека некој ке издвои време да ми помогне
1. мојот компјутер ги има следните спецификации

сакам му ставам win 10 фрее. дали добро ке се однесува на оваа конфигурација?
2. Како да ставам вин 10 на усб? од каде да го симнам како да го префрлам
3. која е процедурата за преинсталација?
4. како да ги зачувам драјверите за интернет за после преинсталација автоматски да се симнат
5 кој антивирусен програм да го користам? (сега го користам avast, malwarebytes, hitmanpro, adwcleaner
Ве молам објаснете ми ја целата процедура чекор по чекор
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
здраво
Имам неколку прашања, па се надевам дека некој ке издвои време да ми помогне
1. мојот компјутер ги има следните спецификации

сакам му ставам win 10 фрее. дали добро ке се однесува на оваа конфигурација?
2. Како да ставам вин 10 на усб? од каде да го симнам како да го префрлам
3. која е процедурата за преинсталација?
4. како да ги зачувам драјверите за интернет за после преинсталација автоматски да се симнат
5 кој антивирусен програм да го користам? (сега го користам avast, malwarebytes, hitmanpro, adwcleaner
Ве молам објаснете ми ја целата процедура чекор по чекор
1. Не постои таков win 10 фрее. Било кој виндоус 10 (Home, Pro, Education, Enterprise) ќе се понаша одлично со таа конфигурација.
2. Исто како и на 7ца. дури и уште полесно. Отвори iso фајлот и на формарирано усб ископирај се. Толку. Кај да симнеш? Чичко гугл ќе го прашаш (од торент некој).
3. Чичко гугл ќе го прашаш.
4. Никако, ама не ти е ни потребно виндоусот сам ќе си најде.
5. Ниеден, доволен ти е Windows defender кој е вклучен во виндоусот, евентуално од време на време скенирање со malwarebytes или hitmanpro.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Rufus пробај за USBто.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Rufus пробај за USBто.[DOUBLEPOST=1510347447][/DOUBLEPOST]Rufus пробај за USBто.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
1. Не постои таков win 10 фрее. Било кој виндоус 10 ќе се понаша одлично со таа конфигурација.
2. Исто како и на 7ца. дури и уште полесно. Отвори iso фајлот и на формарирано усб ископирај се. Толку. Кај да симнеш? Чичко гугл ќе го прашаш (од торент некој).
3. Чичко гугл ќе го прашаш.
4. Никако, ама не ти е ни потребно виндоусот сам ќе си најде.
5. Ниеден, доволен ти е Windows defender кој е вклучен во виндоусот, евентуално од време на време скенирање со malwarebytes или hitmanpro.
прв пат ке правам такво усб може ли некој линк да ми дадеш од каде да симнам? со тоа фрее сакам да кажам да не е лиценциран бесплатен да биде
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
здраво
Имам неколку прашања, па се надевам дека некој ке издвои време да ми помогне
1. мојот компјутер ги има следните спецификации

сакам му ставам win 10 фрее. дали добро ке се однесува на оваа конфигурација?
2. Како да ставам вин 10 на усб? од каде да го симнам како да го префрлам
3. која е процедурата за преинсталација?
4. како да ги зачувам драјверите за интернет за после преинсталација автоматски да се симнат
5 кој антивирусен програм да го користам? (сега го користам avast, malwarebytes, hitmanpro, adwcleaner
Ве молам објаснете ми ја целата процедура чекор по чекор
Направи си апгрејд од 7ца на 10ка.

https://www.microsoft.com/en-us/accessibility/windows10upgrade?tduid=(14c348e893a91089cb2980533c6ee123)(256380)(2459594)(TnL5HPStwNw-0FBZfNm6YPFXNhiu3o52rA)()

Sent from my Xiaomi Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
437
Поени од реакции
96
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Ми крашна ваљда Виндоус 7цата. Ми дава ерор 15 - file cant be loaded. Сите начини на рекавери во тој црвениот екран не ми ги уклучува. Ова ми се појави најпрво, пред да ме однесе во црвениот екран. Напомена: подолго време сумњам дека рамот ми е фаличен и имам многу многу малку простор на Ц партицијата.

upload_2017-11-13_21-20-24.png

Хелп? Има надеж да се среди без преинсталација?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom