Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

1. Dr. Wish

Dr. Wish Perun

Член од:
    23 септември 2013
    Мислења:
    2.293
    Допаѓања:
    2.727
    Бев меѓу првите што ја добивме оваа функција на дискорд, и се ок беше. И ден денес си е све ок со дискорд кај мене. Едино што ме нервира е споро што се пали. Тоа треба да го решат.

2. Ilumious

Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    68.429
    Допаѓања:
    130.292
    Ај намали со отворање теми, имаш општи теми за прашања и совети во IT делот, разбарај нареден пат.

3. Mad_Coko

Mad_Coko blow me!

Член од:
    21 август 2010
    Мислења:
    4.563
    Допаѓања:
    6.923
    Било кој wireless mouse што го користам на лаптопов на левиот клик ми мава дупли клик цело време, глувчињава ги имам пробано на друг ком/лаптоп и си работат одлично.Овој проблем не се јавува кога користам глувче со кабел.Дали некој знае што би можел да биде проблемов?

4. Атеист

Атеист Дежурен Шаман

Член од:
    2 февруари 2010
    Мислења:
    7.260
    Допаѓања:
    4.546
    Море дете. Кога веќе ме спомнуваш цитирај или тагни. Ко бабине на порта во маалски дрдорења.

Појма немаш зошто служи формат а трескаш глупости овде. Јок ти имаш копирано големи фајлови. Седи бе.
    Дека полн формат е потполно непотребен на усб можеш секаде да прочиташ а и непотребно се “троши“. Зошто тогаш потреба, плус е ризик од прегревање. И не е така брзо како што велиш. Пробај 64 гига усб да форматираш колку време ти треба. Не би било лошо ти да им кажеш на мајкрософт да укинат квик формат, диск менаџмент, дискпарт.... што ќе им се. Мавни полн формат и уживај.... сте проблеми решени. И @Govinda советник да си го земеш.
    Пробај усб кое било користено на Бум-Тв да го форматираш, што ќе добиеш.
    300-400 денари велиш а? Порачај ми едно 1000 комада за таа цена 64 и 128 GB. Со задоволство сите ќе ги земам.
    А ти говедо едно да се описмениш малку и да внимаваш на речник. Најдосаден си на цел форум.

Последно уредено: 9 октомври 2017
  5. povtornojas

povtornojas

Член од:
    25 јули 2016
    Мислења:
    1.065
    Допаѓања:
    904
    што се занесуваш ти бре? што почнуваш со навреди? што толку се мислиш дека си некој сезнајко?
    да си ми тука до мене ќе видиш ти кој е дете и кој треска глупости
    ти за расправии си дојден изгледа на форумов.

6. Атеист

Атеист Дежурен Шаман

Член од:
    2 февруари 2010
    Мислења:
    7.260
    Допаѓања:
    4.546
    Хехех, ме уплаши бре.... Тоа што си залужил и си добил, детиште.

7. povtornojas

povtornojas

Член од:
    25 јули 2016
    Мислења:
    1.065
    Допаѓања:
    904
    ти очигледно патиш од некакви комплекси штом на форум си бараш некаква афирмација.

8. Атеист

Атеист Дежурен Шаман

Член од:
    2 февруари 2010
    Мислења:
    7.260
    Допаѓања:
    4.546
    Да патам од комплексот „не поднесувам глупи деца“.

На povtornojas му/ѝ се допаѓа ова.
  9. povtornojas

povtornojas

Член од:
    25 јули 2016
    Мислења:
    1.065
    Допаѓања:
    904
    одлично, ај на ти лајк за помирно да спиеш.

На Атеист му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Govinda

Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

Член од:
    20 април 2014
    Мислења:
    1.472
    Допаѓања:
    983
    [QUOTE="Атеист, post: 8199972, member: 37380"@Govinda[/USER] советник да си го земеш.
    Пробај усб кое било користено на Бум-Тв да го форматираш, што ќе добиеш.

300-400 денари велиш а? Порачај ми едно 1000 комада за таа цена 64 и 128 GB. Со задоволство сите ќе ги земам.
    А ти говедо едно да се описмениш малку и да внимаваш на речник. Најдосаден си на цел форум.[/QUOTE]
    E ne bidi bukvalist de! Te, USB od 32 GB e 700-800 den. I so ako pregore za edna godina? Golema rabote. Ke si kupam drugo. Ti ako puses cigarinja za edna nedela ke potroses touku pari, chekich eden :tapp:

11. Trajce Vasilev

Trajce Vasilev

Член од:
    1 септември 2017
    Мислења:
    63
    Допаѓања:
    4
    Дали целосен формат брише и Windows и Local Disc D ?
    Ја пред едно пола година го форматирав лаптопот пошо ми се багна нешо(Средив тоа уживајте)и кога имав да бирам каков формат сакав бирав обичен но имав и опција за целосен формат,но се консултирав со еден другар и ми кажа дека се бришел,дури и Windows - от.Дали е тоа точно објаснете ми.
    И друго нешто што ме занима е каде одат избришете фајлови.Фала однапред.
    --- Споено дупло мислење, 11 октомври 2017 во 00:40 ---
    Се извинувам што навлегувам вака али што правите вие луѓе,само прегорувате Уесбиња XD,ја еден што го иам од 8 GB веке 4 години терам,иам и еден со 4GB од 2011 ми е,еднаш ми се изгуби па случајно го најдов еве го во 2017 пак стои у ред е. Еве двата колку пати биле Fast Форматирани,Пунени со вирус и пак работат.Знаете да чувате ствари или?
    После глеам се жалите пари немате,е па купувајте Уесбиња од 3-4к и палете ги па да ве видам.
    Има и луѓе едвај за тоа работат.Ценете го тоа што го имате бидејки еден ден може и без тоа да останете.

Последно уредено: 11 октомври 2017 во 00:40
  12. Govinda

Govinda Lud, Zbunjen, Nenormalan

Член од:
    20 април 2014
    Мислења:
    1.472
    Допаѓања:
    983
    Ja imam USB 2.0 od 8GB staro e 7-8 god , neznam kouku pati e formatirano i brz i celosen format, pa uste rabote.
    Prema gore taj sho vikase dosega 260 pati trebase da izgore. Zavisi i do usb-to kako se pogode i do markata i do srekjata i do se...

На Trajce Vasilev му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ireal

Ireal

Член од:
    12 март 2009
    Мислења:
    7.310
    Допаѓања:
    3.120
    Инсталир Виндовс 7 ( имав ХР ), сега не можам да гледам МАКС ТВ. Се јавив во Телекабел абер немаат..
    Дали треба некое подесување јас да направам на Виндовсот 7 ?? на иста мрежа на Виндовс 10 може да се гледа МАКС ТВ

Последно уредено: 11 октомври 2017 во 19:48
  14. elninokv

elninokv

Член од:
    8 август 2008
    Мислења:
    1.309
    Допаѓања:
    151
    Autocad 2016
    Serial number?

15. warmaster

warmaster

Член од:
    30 јули 2008
    Мислења:
    4.098
    Допаѓања:
    2.572
    Го имаш free на официалната. Autodesk дава бесплатни лиценци за до 3 години за студенти. Едино при регистрација ќе си пишеш години ко да си студент ако не си и фурај си. Не е ниту демо ниту скратени опции целосни верзии можете за сите продукти од AUTODESK. Едино не смеете да продавате “официално“ преку нивниот cloud. побарајте autodesk education и ќе најдете сите верзии и продукти бесплатни

Сподели преку: