Помош, софтверски проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Оперативни системи и софтверски апликации' започната од Sase91, 25 март 2007.

 1. Iwanchoo

  Iwanchoo

  Член од:
  25 јануари 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Хитно ми треба помош!!! Земав да го реинсталл лаптопот win 10 pro беше а сеа win 10 home и погрешка ја делитнав system партицијата и никако некје да се напрај нова а у Д фолдерот иам 500гб ствари важни од фах и некјам да ми се исбришат... ве молам хитно помогнете за брзо ми треба
   
 2. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.333
  Допаѓања:
  4.584
  Без паника. Штом не си го чепнал D партицијата се си стои таму.
  При инсталација избриши ги сите париции освен D: партицијата. Повторно креирај ја С: и преинсталирај слободно. Се ќе си дојде на свое место.
   
  На Iwanchoo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Iwanchoo

  Iwanchoo

  Член од:
  25 јануари 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Фала ти многу пријателе...Ако си слободен во пм прати ми линкче од Windows 10 pro 64 bit ама да чини пошто цедево вели фалат фајлови
  --- Споено дупло мислење, 10 септември 2017 ---
  Некој да ми даде добар линк за Windiws 10 Pro??
  --- Споено дупло мислење, 10 септември 2017 ---
  Некој ПМ да ми пише шп се разбира у партиции пошто е преитно
   
  Последно уредено: 10 септември 2017
 4. antibiotic1

  antibiotic1 Aquamaniac

  Член од:
  8 септември 2013
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  22
  Дали некој ја има mawinkit? Или ако може помош кај да ја спуштам?
  Ке му бидам многу благодарен
   
 5. Kakarot1993

  Kakarot1993

  Член од:
  14 декември 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Untitled.png Да не знае некој како да се поправи ???
   
 6. StefanNaj

  StefanNaj

  Член од:
  21 ноември 2015
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Ако е пиратска не помагам

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 7. StefanNaj

  StefanNaj

  Член од:
  21 ноември 2015
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  1
  Smh

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
 8. zeljko31

  zeljko31

  Член од:
  5 август 2011
  Мислења:
  94
  Допаѓања:
  2
  Здраво
  Сакам сакам да ве прашам кој пребарувач е соодветен за пс пентиум 3 процесор 1,1 512 рам.
  поз...
   
 9. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  Netscape.
   
  На povtornojas му/ѝ се допаѓа ова.
 10. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  926
  таму магија ќе треба
  2-3 страни отвори, рамот ќе го снема
  една страна 10 секунди ќе отвара
  помина времето кога страниците беа претежно текст
   
 11. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  724
  Допаѓања:
  206
  Што е сега ова? Веќе некое време не ми дава да снимам епизода на стиков. Стига до 90% и ми го пишува ова:
  https://imgur.com/G0tkobf
  Пробав и со формат ама бадијала.
   
 12. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  Да не е до тој специфичен фајл, види дали други фајлови ти префрла без проблем.
   
 13. DarkValley

  DarkValley

  Член од:
  11 јули 2014
  Мислења:
  724
  Допаѓања:
  206
  Документи мислам дека префрла ама епизоди од серии или филмови, нејќи.
   
 14. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.972
  Допаѓања:
  13.203
  Пробај други USB порти и кога го форматираш види дали е NTFS.
   
  На DarkValley му/ѝ се допаѓа ова.
 15. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  926
  каде на усб го ставаш, во фолдер или во рутот?
  NTFS форматирај го усбто и напрај му целосен формат не брз.
   

Сподели преку: