Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
25 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Хитно ми треба помош!!! Земав да го реинсталл лаптопот win 10 pro беше а сеа win 10 home и погрешка ја делитнав system партицијата и никако некје да се напрај нова а у Д фолдерот иам 500гб ствари важни од фах и некјам да ми се исбришат... ве молам хитно помогнете за брзо ми треба
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Хитно ми треба помош!!! Земав да го реинсталл лаптопот win 10 pro беше а сеа win 10 home и погрешка ја делитнав system партицијата и никако некје да се напрај нова а у Д фолдерот иам 500гб ствари важни од фах и некјам да ми се исбришат... ве молам хитно помогнете за брзо ми треба
Без паника. Штом не си го чепнал D партицијата се си стои таму.
При инсталација избриши ги сите париции освен D: партицијата. Повторно креирај ја С: и преинсталирај слободно. Се ќе си дојде на свое место.
 
Член од
25 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Без паника. Штом не си го чепнал D партицијата се си стои таму.
При инсталација избриши ги сите париции освен D: партицијата. Повторно креирај ја С: и преинсталирај слободно. Се ќе си дојде на свое место.
Фала ти многу пријателе...Ако си слободен во пм прати ми линкче од Windows 10 pro 64 bit ама да чини пошто цедево вели фалат фајлови[DOUBLEPOST=1505054848][/DOUBLEPOST]Некој да ми даде добар линк за Windiws 10 Pro??[DOUBLEPOST=1505065916][/DOUBLEPOST]Некој ПМ да ми пише шп се разбира у партиции пошто е преитно
 
Последно уредено:

antibiotic1

Aquamaniac
Член од
8 септември 2013
Мислења
150
Поени од реакции
70
Дали некој ја има mawinkit? Или ако може помош кај да ја спуштам?
Ке му бидам многу благодарен
 
Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Здраво
Сакам сакам да ве прашам кој пребарувач е соодветен за пс пентиум 3 процесор 1,1 512 рам.
поз...
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Здраво
Сакам сакам да ве прашам кој пребарувач е соодветен за пс пентиум 3 процесор 1,1 512 рам.
поз...
таму магија ќе треба
2-3 страни отвори, рамот ќе го снема
една страна 10 секунди ќе отвара
помина времето кога страниците беа претежно текст
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Што е сега ова? Веќе некое време не ми дава да снимам епизода на стиков. Стига до 90% и ми го пишува ова:
https://imgur.com/G0tkobf
Пробав и со формат ама бадијала.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Што е сега ова? Веќе некое време не ми дава да снимам епизода на стиков. Стига до 90% и ми го пишува ова:
https://imgur.com/G0tkobf
Пробав и со формат ама бадијала.
Да не е до тој специфичен фајл, види дали други фајлови ти префрла без проблем.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Што е сега ова? Веќе некое време не ми дава да снимам епизода на стиков. Стига до 90% и ми го пишува ова:
https://imgur.com/G0tkobf
Пробав и со формат ама бадијала.
каде на усб го ставаш, во фолдер или во рутот?
NTFS форматирај го усбто и напрај му целосен формат не брз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom